Sluchadlá do 1600kč

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
fliper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2017
Bydliště: Brno

Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od fliper »

Zdarec, potrebujem poradiť pri kúpe nových slúchadiel, najlepšie nejaké osobné skúsenosti. Doteraz som mal Sony MDR-V55 ( https://www.czc.cz/sony-mdr-v55b-cerna/107674/produkt ), celkom som bol s nimi spokojný, používam ich v práci a rozhodol som sa domov si kúpiť niečo nové. Strop oproti MDR-v55 som zdvihol o 500kč ak by tam bolo niečo lepšie ale ak to až taký rozdiel v kvalite nebude tak kupim znova tie. Chcel by som to používať či už pri hrách ale aj na hudbu, takže aby neboli moc prebasované. Zatial som sa rozhodoval nad:

Marshall major2
https://www.czc.cz/marshall-major-ii-ce ... 125/produk
Razor electra v2
https://www.alza.cz/razer-electra-v2-d5 ... toChange=1
Logitech G35
https://www.czc.cz/logitech-g35/129470/ ... gitech_G35
A4tech (trošku kolotočárske)
https://www.czc.cz/a4tech-bloody-g501/141634/produkt
SteelSeries Arctis 3
https://www.czc.cz/steelseries-arctis-3 ... 51/produkt

Bezdrôtové:
Sony MDR-RF895R (trošku vyžšia cena ale pokiaľ by to odpovedalo kvalite tak som ochotný priplatit)
https://www.czc.cz/sony-mdr-rf895rk-cer ... 95RK_cerna

Najviac sa mi asi páčia SteelSeries Arctis 3.
Otázka na záver, oplatí sa pozerať po 7.1 na filmy/hry? Či je to len wow efekt?
AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 | ASUS TUF GAMING B550M-PLUS | Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT | Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) | Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) | Samsung Evo 750 240GB (Fedora) | WD Blue SSD 1TB | Corsair RMx Series RM550x | Fractal Design Define Mini C | Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od racecar »

Hyperx cloud
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od CZECHYa »

https://sluchatka.heureka.cz/superlux-hd-662/#section

Taková budget klasika, za ty peníze se jim nedá moc vyčíst, nejsou gaming a nemají mikrofon, ale existuje edice s mikrofonem. Uzavřená - dobře izolují od okolí.

https://sluchatka.heureka.cz/beyerdynam ... 0/#section

Ze sekce otevřených sluchátek klidně třeba tyhle Beyery, hrají hezky, jen vůbec neizolují od okolí.

Z těch co bylo výše vypsáno nejsou úplně špatné ty Marshally, jen nepříjemně tlačí na uši, pokud člověk má větší uši.

Jinak ohledně 7+1, vykašlat se na to, máme dvě uši a je to marketingový nesmysl, který stejně je naháněn softwarově v 99% případů a kvalitní stereo sluchátka tyhle 7+1 5+1 a podobné nesmysle rozdrtí.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od python.p »

Obrázek

Takže pod co píše CZECHYa se podepíšu.

Mikrofón vyřešíš klidně obyčejným za 50kč z Kaufu. Pokud nepotřebuješ super studiovou kvalitu, tak to bohatě stačí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od Suke001 »

To nevysvětlíš, pracoval jsem v elektru a všichni kupovali jen herní sluchátka - katastrofa. Superluxy mohu 100% doporučit. Mám Superlux HD-660 - tam už je lepší zvukovka se zesilovačem, ale za ty peníze není o čem. HD-662 budou taky supr.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od python.p »

Přemýšlím, že si udělám radost. Sice mám jen Seinhaser gsx1000... ale ty SuperLuxy mám v merku, jen vybrat model.

Že jsem blb prodával ATH-M50x, teď bych si naliskal.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od racecar »

Zase tie HD 660 niesu take uzasne. Ono to hraje horsie ako moj reproduktor na iPhone a ani nemusim mat ten kus umenilny na hlave. :lol: Ale mozno su dobre v kategorii za dvacku ci kolko stoja.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od python.p »

Rozhodně lepší jak mega ultra hyperx cloud. Teda podle toho co jsem slyšel.

To je nějaká novinka, že do iPhone davaj takhle velký měniče...

Do 1500 podle mého nenajdeš lepší nové sluchátka. Ale rád se nechám přesvědčit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od Durman »

Fliper takže chceš normálně headset i s mikrofonem nebo jak píší ostatní může být mikrofon zvlášť?
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od CZECHYa »

racecar píše:Zase tie HD 660 niesu take uzasne. Ono to hraje horsie ako moj reproduktor na iPhone a ani nemusim mat ten kus umenilny na hlave. :lol: Ale mozno su dobre v kategorii za dvacku ci kolko stoja.
Nikdo ti názor nebere, ale z toho tónu co tu nadhazuješ ve mě vzbuzuješ pocit, že jsi je neměl v životě na hlavě, pomlouváš a jen se snažíš být důležitým. Ale možná se pletu. :)

A pokud se dobře dívám, tak tu nikoho informace, že máš nakouslé jablko nikoho nezajímá. No a že hraje skoro stejně jako "sluchátka za dvacku", no být tebou bych si nalískal, že jsi koupil takový šmejd za tolik peněz. :)

Superlux je kvalita za rozumné peníze, kdo chce entry level sluchátka a nebude hnidopich, tak mu poslouží dobře, jen si vybrat správný model a ideálně si ho vyzkoušet v obchodě.

Upřímně kdo si koupí něco "gaming" tak prohloupí, protože kupuje produkt, který normálně stojí o pár stovek až tisíc méně. No a co dostanete navíc? ... super hyper RGB světýlka, mikrofon s cenovkou tak 50 korun a značku GAMING, která je příplatková. Takže nevím jestli je to win, win strategie při nákupu.

Ale trh se řídí neviditelnou rukou, kterou ovlivňují zákazníci a když si nechají doslova srát na hlavu, tak prosím, zde dostanou informaci a pokud se jim nelíbí, přeci jim nikdo nebrání. :)
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od racecar »

python.p píše:Rozhodně lepší jak mega ultra hyperx cloud. Teda podle toho co jsem slyšel.
To si nejak mylis nie? Cloudy su za tu cenu (niekedy boli dokonca pod 50 eur) super headset. Neni to ziaden ultra pro gaming shit razer a podobne, ale rebrand Takstar Pro 80. A poradil som preto lebo som myslel ze hlada headset (s micom) podla toho, co tu postol.
CZECHYa píše:Nikdo ti názor nebere, ale z toho tónu co tu nadhazuješ ve mě vzbuzuješ pocit, že jsi je neměl v životě na hlavě, pomlouváš a jen se snažíš být důležitým. Ale možná se pletu.
Nedavno som ich konecne predal. Keby si chcel niekde pohladam aj fotku ze som ich mal. Oni su dobre ako entry sluchadla a vyrazne lepsie ako nejaky gaming smejd ale zase niesu to top sluchadla. Zvuk sa mi nepacil, vsetko plastove, umele, silny pritlak na hlavu, kratky telefonny kabel, ktory sa stacal aj ked som ho roztrahoval. Kto raz vyskusal nejake Beyery tak toto je fakt lowcost kopia. A kupil som si ich iba tak, z nudy ako aj ine sluchadla co mam. Vyskusam, predam s mensou ci vacsou straatou a idem dalej. :)

Aj tak fliper uz kupil sluchadla takze bezpredmetne.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od python.p »

Tak je jasný, že Beyery jsou trochu jinde. A mě teda HyperX nenadchli, to radši ty SuperLuxy a rozdíl propít ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od _vuLva_ »

Cloudy I na hry dobrý, ale na hudbu jim něco chybělo. Když byli v Makru za 1100,- Kč, tak to byla dobrá koupě.

Superlux HD681 EVO mi přišli o chlup lepší, akorát nejsou moc pohodlná a boleli mě z nich uši. Ale za tu cenu. :)
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od Suke001 »

racecar píše:Zase tie HD 660 niesu take uzasne. Ono to hraje horsie ako moj reproduktor na iPhone a ani nemusim mat ten kus umenilny na hlave. :lol: Ale mozno su dobre v kategorii za dvacku ci kolko stoja.
Tak podle recenzí hrají cca stejně jako Beyery DT-770, které stojí 3,5k. Já jsem měl možnost si poslechnout spoustu sluchátek a do nějakých 2-3k jsou za mě top. Ale musí mít sluchátkový zesilovač, bez toho to nemusí být ono. Dokoupil jsem velurové náušníky a jsou to zároveň mé nejpohodlnější sluchadla. Tel. kabel je super, nikde se mi to neplantá..

Nevím, jestli si třeba viděl naživo ty Beyer DT-770, ale kromě náušníků mně přijdou skoro totožné. Také si musíš uvědomit, že to jsou studiovky a podle toho i hrají.

Prostě za tu cenu není o čem.. Zrovna v tomto případě nejsou Beyery jinde..

A jako srovnávat reproduktor na iphone se studio sluchátkama je pro mě dostatečné varování, že tvoje hodnocení nemá žádnou váhu a nebo ti matka příroda bohužel hudební sluch nepřinesla :-D
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Sluchadlá do 1600kč

Příspěvek od Durman »

Headset bude sic asi o trochu horší se zvukem, ale z mého pohledu mi příjde pohodlnější mít mikrofon hned na sluchátkách. Už jenom kvůli nějakému cestování.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“