Repro 2.0 do 4500,-

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od zombux »

jo, leda takhle. jen asi s co nejdelším drátem od toho velkého jacku, protože ty repra asi málokdo má postavené hned vedle sebe.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Shaquille »

pripadne redukci (2x mono) z 3,5mm jack (nebo cinch) na 6,3mm
Obrázek
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Dejvak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Dejvak »

Konkrétně ty JBL - šly by propojit tímto
https://kytary.cz/bespeco-bt550m/HN142301/
nebo
https://kytary.cz/bespeco-eayms2mx300/HN156870/ ?

EDIT: dá se nějak elegantně vyřešit ovládání hlasitosti a zapínání u monitorů, aby se nemuselo sahat naslepo za repro?
EDIT II: JBL jsou k sehnání kolem 3200/kus, 6400/pár už je cenově mimo.
Realita je jenom pro ty, kteří se nejsou schopni smířit s drogou.
5600X ● Fortis ● TUF GAMING B550-PLUS ● Fury 2x16GB 3600MHz CL16 ● Palit 4070Ti ● Xonar DX/XD ● SX8200 PRO 1TB ● Blue 4TB ● Burst 480GB ● Focus+Gold 650W ● Regnum RG4 ● K270 ● G400s ● Q3279VWFD8 ● DTT 2200 ● PortaPro ● W10P
RossiR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2014
Bydliště: Tábor

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od RossiR »

Zapínání/vypínání repro mám společně s ostatním řešeno přes master (PC) /slave (ostatní periferie) 5+1 zásuvku (něco podobného jako toto) → Master-Slave přepěťová ochrana
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od crashPC »

Shaquille píše:Kdyz si myslis, ze jsou bedny jen o menicich.... Jaky kontext mas na mysli, nejak to z tveho prispevku nechapu. Porovnavas parametry Geniusu s Bosem (kde jsi pls vzal paramtery Bose menicu?)
Ja Bose nejak netlacim, doporucil jsem je jako alternativu. Kritizovat umi kazdy, ale aby doporucil jinou alternativu to ne. Ja nedoporucuji uklid stolu a vetsi bedny jako ty... Samozrejme, ze jsou lepe hrajici bedny nez C20, ale rozmerove male, o to jde.
Co si myslím nebo nemyslím vůbec není očividně ve Tvé kompetenci odhadovat, natož posuzovat. Narozdíl od Tebe mám zažité, vyzkoušené i změřené, co se děje při zapojení nejhorších zesilovačů na ultimátní měniče, a obráceně. Po letech praxe mám vyzkoušené věci, o kterých ty nikdy nebudeš mít ani ponětí. Toliko k reakci na nějaké osobní záležitosti.

Jistě to není JEN o měničích, ale zároveň měnič je na té zvukové aparatuře v tomto případě jasně nejhlavnější faktor, ovlivňující zvukový projev. Myslet si, že je tomu jinak, je dost pošetilé.

Kontext v tématu byl reálný zvukový výstup, nehledě na cenu. Výrobci do toho dnes patlají takových funkcí a hloupostí, že často i za násobky dané ceny to nemá důvod hrát nějak lépe.

Nikde jsem nepsal, že Bose ne. Na svou velikost obvykle nehrajou zle, a mají často překvapivě lepší HW, ač to tak ze zjevu po rozšroubování nevypadá.Nadruhou stranu si za to umí říci nesmysl. V podstatě mám tu značku moc rád, a dokonce jsem u nich chtěl pracovat. Nicméně fyzika je neúprosná. Rozměry, zdvihový objem, a tedy možná výchylka membrány reproduktoru neúprosně diktují nejen výkon ve frekvenci, ale i plno typů zkreslení, když o nějaký ten výkon žádáš, obzvláště od docela širokopásmových měničú. A to nemluvím o nějakém kraválu. Výkon takových reproduktorů kolem 50Hz se limitně blíží nule, a pokud z nich chce uživatel tahat cokoli víc než téměř nula, tak takový měnič v této situaci okamžitě naráží na hranice svých možností, generující šílené množství zkreslení.
Pokud po měniči tolik požadováno není, tak chybí rozsah i výkon, což je obecně považováno za nedostatečné.

Komu to stačí, Bůh mu žehnej, má to v životě jednodušší. Nicméně takový člověk musí být dost nahluchlý nebo ignorant, aby to hodnotil jako dost dobré audio...
Neshazuju nikoho, kdo takové audio poslouchá nebo doporučuje, nicméně na to poukazuji postováním mého dost objektivního názoru, a obracet se kvůli tomu na mou osobu s pokusy o nějaké shazování tohoto názoru nikam nevede. Vede to k poškozování tématu zbytečnou konverzací....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Shaquille »

Urcite mas hromadu zkusenosti, to nikdo nepopira... ale porovnavat Bose s Geniusem je proste ulet.
Fyziku nikdo nepopira, ale ZADANI JSOU MALE BEDNY, kde proste musis pocitat s urcitymi kompromisy. Ze budou vetsi bedny hrat lepe nikde nepopiram, dokonce to zminuju. Pokud chce nekdo male, slusne hrajici bedny, davam Bose ke zvazeni. Tot vse. Narozdil od naproste vetsiny uzivatelu jsem je mel na stole.
Zkreslene urcite jsou, obecne jako vsechny Bose produkty, to s tebou taky souhlasim. Proste se smir s tim, ze nekdo (vetsina) koupi mensi, hure hrajici (v porovnani s objemove vetsimi) bedny radeji, nez predelavat pokoj... O estetice se uz nebavim vubec, ne kadzy ma rad na stole jako dominantu repraky... Chapu, ze tobe jako milovnikovi zvuku to vadit nebude, ale treba jinym muze.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od crashPC »

Není to úlet z mnoha důvodů. Už třeba proto, že materiálové kvality Bose nejsou nijak oslnivé (pokud jsi viděl zevnitř), nebo proto, že za stejnou cenu jde dostat stejný zvuk, a rozdíl je jen v tom, že Bose to dodá v mírně přívětivější podobě.

Původní zadání nebyly malé bedny. Naopak tazatel měl malé bedny, které nehrály, a chtěl něco co hraje. Větší bedny se přímo nabízely. Až poté přidal požadavek, že to musí být malé, což se ale zároveň neslučuje s tím, aby z toho dobře šly kytary. Mimojiné nespecifikoval které. basovka jistě jede do 40Hz, nebo méně. Tzn, kytary z toho nutně nemusí dobře lézt. Proto moje doporučení. umím pochopit, že není vhodné a tazateli se nelíbí, ale bylo pragmaticky správné, než se zjistilo, že to tazatel nechce používat kvůli velikosti. Načež jsem odvětil "Ok", chápu, ale podmínku dobrého zvuku tedy nejde splnit.
To je celé. Točíme se tu kvůli tomu na místě bez přidané hodnoty k tématu.
To já jsem právě smířenej až až. Naopak plno tazatelů není smířeno s hrubými kompromisy, které ve jménu designu a velikosti dělají, a nechtějí slyšet nic o tom, že to nefunguje. :-D

Já nejsem ani tak milovník zvuku, jako milovník principu "jak nejlépe to jde". Možná to někoho otravuje, nadruou stranu, strana "to stačí" musí pochopit, že to stačí jen té dané straně, a ne objektivní realitě...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Shaquille »

Takze ty bys koupil Geniusy? Krom toho, ze to nejde (viz tvuj prvni a druhy post), mi chybi uz konecne nejake doporuceni, nebo je lepsi nechat si ty dtt 2200...? Tve znalosti nezpochybnuji, tak je ale ukaz v praxi a doporuc MALE bedny +/- 4,5k "jak nejlepe to jde".
Mozna jsi na takove urovni sluchu, ze cokoli pod hi end je pod tvou rozlisovaci schopnost a vse hraje stejne - stejne blbe... Pro jistotu, jedna se o bedny k PC, vhledem k pozadovane cene predpokladam integorvanou zvukovku, zdroj MP3/youtube, max obcas nejaky flac (zadne HD audio).
A urcite "neotravujes", to co pises je minimalne k zamysleni...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od crashPC »

Žádné malé bedny to nedělají dobře. Proto je za sebe odmítám s nějakou váhou doporučit. Vyzkoušel jsem si to hodněkrát, a pokud nekoupíš vysloveně šrot, jejich rozdíly mezi sebou jsou zvukově relativně nezásadní oproti bednám fungujícím, větším

Genius je relativně slušná značka. Mám namysli, že mají docela mnoho typů výrobků, které jsou na tom kvalitativně slušně, vzhledem k ceně. Samozřejmě, že se tam dá najít i totální šrot. V dané velikosti ale Genius třeba proti Bose doporučit nemůžu. Genius umí být stejně dobrý za danou cenu, neumí být ale stejně dobrý v dané velikosti. Tam vede Bose. A dokonce bych si dovolil tvrdit, že výkonově často předčí kdejaké rádoby monitory v dané ceně. Jenže velké Companiony stojí sedm litrů. Za to lze mít ty 6,5" - 8" monitory, které jsou lepší....

S kvalitou zvukových záznamů se to má tak, že tam jsou dva základní aspekty. První a nejhlavnější aspekt je, že hudbu kterou poslouchám, není možné sehnat v HD kvalitě. Často kvalitní master neexistuje, a tudíž není jiná možnost, než se modlit k "velkorysosti" uploadera, když na to youtube švihne 256kb/s MP3.
Nebudu poslouchat hudbu jenom proto, že je kvalitní technicky, když mi ta hudba nic neříká.
Druhý aspekt je, že 256kB MP3 daleko převyšuje možnosti mnoha běžných reprosoustav, kdežto s běžnými zvukovkami je to obráceně. Tudíž vylepšovat zvukovku navíc, když reproduktory to potřebují mnohem více, je takové zbytečné. Jsou poznat rozdíly mezi zvukovkami? Jsou! Rozdíly mezi reproduktory jsou zásadnější a významnější...

Tak ale když jsem donucen navrhnout něco malého, tady to je:
1) Bose Companion 20
2) Creative Gigaworks T40 II
3) Genius SP-HF2.0 1800
4) Různé 4" monitory
5) V případě myšlenky na horší se na to vykašlat, jít si koupit pivo, a vylejt si hlavu. :-D

Pak je tu ještě možnost pokračovat v 2.1 topologii. S takovými malými reproduktory má pořád hodně omezení, ale pořád je to lepší než klackem po tykvi.
Třeba tohle: https://www.thomann.de/gb/m_audio_av321.htm
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Dejvak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Dejvak »

Tak už rozehrávám :)
Obrázek
MACKIE CR5BT
Díky všem za rady a tipy.
Postřehy zašlu, až se rozehrají.
Realita je jenom pro ty, kteří se nejsou schopni smířit s drogou.
5600X ● Fortis ● TUF GAMING B550-PLUS ● Fury 2x16GB 3600MHz CL16 ● Palit 4070Ti ● Xonar DX/XD ● SX8200 PRO 1TB ● Blue 4TB ● Burst 480GB ● Focus+Gold 650W ● Regnum RG4 ● K270 ● G400s ● Q3279VWFD8 ● DTT 2200 ● PortaPro ● W10P
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od crashPC »

Vypadají pěkně, gratuluju! A navíc 5" to je o krok dále. Snad se budou líbit.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Shaquille »

Urcite budes spokojeny... S mistem to mas tak akorat, jeste vymenit steelseries za razer a bude to dokonale ))
crashPC diky za obsahly komentar. btw neslysel jsi nekdy Audioengine A2+ nebo A5+?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od crashPC »

Neslyšel. Jedním dechem opět dodám, že 2,75" středobas za ty peníze je nesmysl, a pokud je místo na stole, tak za tu cenu se dají koupit vynikající reproduktory s většími měniči. Méně zkreslení, více výkonu, větší rozsah směrem dolů. Fyzika je jen jedna....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Dejvak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Dejvak »

Místa není nazbyt, proto jsem nechtěl větší.
2 hodiny hraní: Nejlepší poslechový místo je asi metr a půl za stolem, tam už to teď hraje jak z partesu, Budu si muset ještě trochu pohrát s akustikou, nakloním/zvednu je na úroveň hlavy, směrovost je dost nekompromisní. Ale hrajou! :)

OT: razer nebrat, tolik reklamací nemají ani shitový značky mobilů
Realita je jenom pro ty, kteří se nejsou schopni smířit s drogou.
5600X ● Fortis ● TUF GAMING B550-PLUS ● Fury 2x16GB 3600MHz CL16 ● Palit 4070Ti ● Xonar DX/XD ● SX8200 PRO 1TB ● Blue 4TB ● Burst 480GB ● Focus+Gold 650W ● Regnum RG4 ● K270 ● G400s ● Q3279VWFD8 ● DTT 2200 ● PortaPro ● W10P
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od zombux »

ovladač hlasitosti vpředu hezký, výstup navíc třeba pro sluchátka taky :)
jen to předpokládám je podsvícený, takže by mě to přivádělo k zuřivosti :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
RossiR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2014
Bydliště: Tábor

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od RossiR »

Ono podsvícení "volume" u Mackie je decentní a nijak neoslňuje ....
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od racecar »

CR5BT su prijemne repro za tu cenu. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Petrt
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno/Ždánice

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Petrt »

S dovolením otevřu toto starší téma svým dotazem...

Hledám náhradu za Logitech X-230, spíše než 2.1 bych dal přednost 2.0. Reproduktory budou umístěny na zdi vedle monitoru, max. možná šířka reproduktoru je 10 cm (zbylé rozměry bez omezení). Důvod výměny X-230 je jejich neustálý slabý brum ze zdroje, s kvalitou zvuku problém nemám a nástupce by neměl být horší. Hlavně ať jsou při vypnutí tiché.

Účel: základní ozvučení počítače, v 95 % případů jedu přes Dacmagic XS a sluchátka ATH-A500x. Ale i v těch 5 % bych rád slyšel rozumnou kvalitu.

Předvýběr (dle rozměrů). Nic z toho jsem neslyšel a před nákupem neuslyším.
Audioengine A2+
Creative Labs Gigaworks T40 Series II
Creative Labs Gigaworks T20 Series II
Bose Companion 20
Wavemaster STAX BT
Wavemaster MX3+ BT

O AE A2+ jsem četl a jsou všude chválené. O Bose je zde také už něco napsáno.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Shaquille »

Bose Companion 20 jsem mel a byl jsem nadmiru spokojen... Na to jak jsou maly, me zvuk velmi mile prekvapil.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Petrt
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno/Ždánice

Re: Repro 2.0 do 4500,-

Příspěvek od Petrt »

Ještě jsem zapomněl na jednu důležitou věc, hodně by mi usnadnilo život, kdyby šlo z beden odpojit všechny kabely (včetně napájecího). Budou umístěny viz fotka.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“