Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 25. říjen 2020, 18:35

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?
PříspěvekZaslal v: čt 21. květen 2020, 11:05 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Tak vám udělám radost, založím další téma :-D

Společně s koupí TV teď řeším i ozvučení.

Předem říkám, nejsem žádný audiofil, na druhou stranu úplně chrastítka mi taky nestačí.
Pro obrázek, v autě mám bang olufsen, doma nějaké logitechy a tohle mi tak nějak stačí, respektive nic lepší jsem asi ještě neslyšel krom hudby na festivalech :)

Rozhoduju se jestli k TV koupit toto:
https://www.alza.cz/logitech-z906-d226021.htm?o=1
nebo nějaký soundbar.

Celé bydlení je po rekonstrukci a nábytek a vše bude nové tudíž říkám narovinu, že chci ať to tu nějak vypadá a design má velkou roli. Nechci sloupové reproduktory. Podmínka je prostorový zvuk. Zajimá mě, jestli je dobrá volba nějaký soundbar a jak na tom bude v porovnání s těma bednama výše (soundbar nespecifikuji protože se v nich nevyznám, ale obecně v podobné cenové relaci, strop cca 6-7 tisic). Dle recenzí některé soundbary hrajou dobře a nabízí i prostorový zvuk, ale bojím se že to bude jako s přenosnými reproduktory - prostě předražené chrastítko. Výhoda soundbaru je však ten design a kdybych nemusel mít po místnosti 5+1 beden tak by to bylo taky fajn. Diky za rady.

Předmět: Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?
PříspěvekZaslal v: čt 21. květen 2020, 12:33 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Pokud to má být ozvučení televize, pak bych jednoznačně šel do soundbaru přímo od výrobce televize. Pokud ti dosud stačil zvuk Logitechu, tak si vystačíš i s levnějšími variantami soundbaru bez zadních satelitů. Výhodou je úspora prostoru, jednoduché připojení, kompatibilita dálkového ovládání, ...

MB: ASUS P9X79 PRO, CPU: Intel Core i7-4930K OC 4,4 GHz, FAN: Noctua NH-D15, RAM: Kingston 64GB DDR3 2400MHz CL11 HyperX Series, SSD: 2x Samsung SSD 840 Pro 256 GB, HDD: 2x WD Red 2 TB, GPU: SAPPHIRE R9 290 + ARCTIC Cooling Accelero Xtreme III OC+43% 1270/6680 MHz, PSU: Seasonic Platinum Series 660 W, CASE: FRACTAL Define R4 Arctic White – Window, OS: Windows 10 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: Apple Cinema Display 30" 2560x1600 Alternativně Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 6 Plus

PříspěvekZaslal v: ne 27. září 2020, 18:23 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

At nezakladam novotu..valel se mi tady soundbar Sony HT-ZF9 dneska sem to rozbalil a samozrejme tam je jenom optickej kabilek a TV 32"Sony optiku (neznam,nikdy sem nepouzival) zda se nema..nekde bych vystrachal stary HDMIcko co sem pouzival na FHD tv propojeno s Popcornem.Ten kabel je tak 9 let starej myslite ze to bude fungovat?

dle manualu to snad jde propojit i jack-jack (tv headphones) kdybych neco kupoval tak hdmi asi bude lepsi ne?

PříspěvekZaslal v: po 28. září 2020, 07:15 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Sony TV mivaji hybridni optickej jack. Prodava se kolem 200kc kabel jack optickej, myslim ze se to jmenuje 3.5mm mini toslink. ale pro jistotu se podivej do specifikace svoji TV.

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních