Zvukova karta

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
MarssCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2016
Bydliště: Chrudim

Zvukova karta

Příspěvek od MarssCZ »

Ahoj,

přišel jsem si k Vám pro radu. Rád bych si pořidil zvukovou kartu k PC. Upřimně nevím, jestli koupit PCIE nebo externí. Myslím, že je celkem logické, že přes PCIE to bude kvalitnější, jen nevím o kolik.
Mám nějaké vybrané a byl bych rad, kdyby mi někdo poradil co koupit. Co se vyplatí, co už ne apod.

Creative Sound Blaster X7 black
Creative Sound Blaster AE-7
Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen
Creative Sound BlasterX G6
Creative Sound Blaster AE-9

Zatím asi nejvetsi favorit je AE-7, lepsi cene a docela hezkym recenzím.
Kdyby měl nekdo jeste jiny typ, klidně pošlete..Předem děkuji.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Zvukova karta

Příspěvek od crashPC »

PCIE není záruka žádné vyšší kvality. Osobně bych u zvukovky za tyto peníze asi požadoval všechny "pro" fíčurky. Takže větší úrovně pro sluchátka, fantomové napájení pro mikrofon a symetrické vedení signálu. Za mě tedy Focusrite. ;-)
Asi nenaměří tak dobře, ale podíval bych se taky na produkty iConnectAudio.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
MarssCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2016
Bydliště: Chrudim

Re: Zvukova karta

Příspěvek od MarssCZ »

Díky za reakci. Ten Focusrite tady taky lidi chvalili. To je fakt. Poznam tady u te i rozdil ve hrach tak jak se nektere zvukovky chlubí? (nemyslim tim profily nebo treba "scout mode")
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: Zvukova karta

Příspěvek od Fox_25 »

Záleží na tom co od zv. karty požaduješ, kupovat to takhle na "slepo" je blbost.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Zvukova karta

Příspěvek od crashPC »

Ty rozdíly jsou veskutečnosti na surovym zvuku dost malý. PC zvukovky maj různý "proprietální" DSP fičurky a efekty, kterejm jsem nikdy nehověl a nerozuměl, ale co se jádra zvuku týká, tak obecně rozdíl nevelkej. Určitě reproduktory, zesilovače a místnost dělají vždy rozdíl větší.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
MarssCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2016
Bydliště: Chrudim

Re: Zvukova karta

Příspěvek od MarssCZ »

Ja jsem odjakziva pouzival zvukovky primo na desce. Takze jsem v tomhle odvetvi lajk. Nedavno jsem mel Z170 Hero takze SupremeFX 2015 a ted mam Z490 P kde je ALC887 a rozdil je znat. Prinejmensim jen v hlasitosti zvuku co vychazel/vychazí. Proto jsem si rikal, ze bych si mohl poridit rovnou neco poradneho co semnou vydrzi spoustu let a budu mít stale kvalitni zvuk.

Nejvic bych zvukovku vyuzil prave ve hrach (FPS hry) a pak v hudbe.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Zvukova karta

Příspěvek od zombux »

jako uživatel Scarlett 2i2 2nd gen samozřejmě můžu jedině doporučit, dneska kdyby chcípla tak beru rovnou ten studio bundle se sluchátkama a mikrofonem. NIKDY mě ta karta nezradila a funguje přesně tak jak má.
pochopitelně - NENÍ to "herní" zařízení a je třeba počítat s tím, že do toho budou taky zapojený "profi" zařízení - tj. studiové monitory a 6,3" jack repráky na výstup, kytara a/nebo mikrofon do XLR/6,3" jack kombo vstupu.
souhlasím s crashPCm že rozdíly jsou ve skutečnosti docela malý, největší rozdíl je právě v tom, co do toho pak zapojíš a jak to pak funguje.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
MarssCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2016
Bydliště: Chrudim

Re: Zvukova karta

Příspěvek od MarssCZ »

Takze jestli jsem to pochopil spravne, zas takovej velkej rozdil mezi PCIE a USB pripojením není. Díky.
Ted se zeptam - u te Scarlett poznam také rozdil ve hrach? hlavne v tech FPS her tak jak se chlubí nektere Zvukovky a jak stastni majitele techto zvukovek potvrzují tuto funkcnost ?
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Zvukova karta

Příspěvek od coyd »

A o jakem rozdilu mluvis ? Zadna zvukovka ti neudela rozdil ve hre co se tyka jejiho chovani. Maximalne tam maji milion DSP pseudo nesmyslu, ktere vzdy nejakym zpusobem zprzni ten origo zvuk. Ja tohle vzdy a vsude vypinam a nastavuji "flat" profil, tedy bez ekvalizace a ruznych "vylepseni".
Jinak mam obyc USB zvukovku https://www.mironet.cz/asus-xonar-u7-mk ... +dp381799/ a na to domaci pouziti a hrani her na PC to bohate staci. Tim, ze koupis zvukovku za 9tis ti ve hrach nic navic neprinese. To radeji investuj do kvalitnich repro, ty udelaji opravdovy rozdil.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zvukova karta

Příspěvek od Shaquille »

A jak souvisi post processing muziky s hrama?
To, ze treba zesili surroundovy kanal a to "co se deje za tebou" je intenzivnejsi nelze brat jako chybu...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: Zvukova karta

Příspěvek od Fox_25 »

MarssCZ
FPS v souvislosti se zv. kartou se sem tam řešili za dob krále klacka, aktuálně je to úplně jedno. Napiš kolik do toho chceš vrazit a jaké máš sluchátka/repro.

Dneska bych už zvukovku do PCIE nekupoval, je to zbytečné. Nejlíp poslouží USB DAC, třeba khadas tone board má opravdu slušný zvuk a není drahý. Samozřejmě pokud chceš i mikrofonní vstup a sluchátkový výstup tak bude chtít něco jiného.

https://rpishop.cz/tone/2166-khadas-ton ... ition.html


Shaquille
Ten "herní postprocessing" je většinou takový že často z normálního zvuku dělá takový ten líbiví zvuk jako to umí třeba crystalizer u zvukovek od soundblasteru, nebo se zvýrazní tiché zvuky aby jsi nepřítele slyšel dřív. Výsledkem bývá akorát zmršený zvuk ze kterého za chvilku bolí hlava. Nejspíš o tomhle psal coyd v souvislosti s "herní" zvukovou kartou.
Naposledy upravil(a) Fox_25 dne stř 17. bře 2021, 00:34, celkem upraveno 1 x.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zvukova karta

Příspěvek od Shaquille »

jasne... a mas osobni zkusenosti? ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: Zvukova karta

Příspěvek od Fox_25 »

Bohužel ano, prakticky jediné co má do jisté míry smysl je sorround který dovede na stereu suplovat vícekanál.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Zvukova karta

Příspěvek od Ache »

MarssCZ píše:(nemyslim tim profily nebo treba "scout mode")
Scout mode je náhodou dobrá věc, když v létě větráš = otevřený okno = hluk z ulice. díky brutální kompresi dynamiky pak na reprácích slyšíš i tak vše... já to celkem často přes den (kdy jedu na repra) využívám. :)
Nicméně se jistě tyhle DPS featury dají nahradit jinou aplikací, ale když to přímo umí ovladače od zvukovky, tak to potěší.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“