BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od crashPC »

Koupil jsem máti JBL Charge 4. Super věc, ta kompaktnost opravdu pomůže zanést zvuk tam kde ještě nebyl. PC když jsem tak línej pustit aparát, hajzl, venku, na noc...

Rád bych to pošoupnul ještě o malý kousek dál, ale nechce se mi platit JBL prachy...

Ideálně formât toho JBL, něco stojacího. Projel jsem Alzu a úplně mě nic neoslovilo. Někdo osobní zkušenost se Sencor SSS 6800? Tu značku z historickýho hlediska rád nemám, ale nevypadá to marně.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od crashPC »

Tož jsem pořídil ten Sencor po oběhnutí všech elekter a poslechu reproduktorů. Za ty peníze a na Sencor je to decentní.
Úplně mi to nestačí, ale spíš proto, že mi nestačí nic. Jednou to vykuchám, a dám tam hi-tech osazení... Do té doby cajk.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od crashPC »

Sencor SSS 6800 odehrál chatu, a pak jsem do něj začal rýpat, že ho upgraduju na "hot-rod". Bohužel to nevyšlo a trosky poletěj do kýblu. Nemalá ztráta za získané vědomosti (jako obvykle).
Asi postavím něco od základu nového.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od crashPC »

Koupen nový Sencor a objednané díly na vlastní výtvor. Doporučení Sencotu tedy platí. :mrgreen:
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od crashPC »

Sencor jsem upgradoval přidáním hmotnosti na pasivních zářičích a ekvalizací.
Koho by zajímaly TS parametry basáčků, můžu zaslat. Jsou takové průměrné, na levnou spotřebku možná malinko lepší než bych čekal. Test na sebe čekat nenechal, ale mikrofon fotoaparátu zvuk nesebral nejlíp. Že tam ten bas opravdu je, uslyší asi jen majitelé basových sluchátek a aparátů:
https://m.youtube.com/watch?v=syhpljqahIM
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od crashPC »

Rozhodl jsem se pro stavbu vlastního. Velikost kousek nad. Bohužel to bude nad cenou JBL extreme, a vyžádá si to 3D tisk nebo CNC a šikovnost, takže nic tuctového.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od Fox_25 »

Mám Sony XB32, v krámu jsem mimo jbl zkoušel i ten sencor z videa a ten měl dost mimo středové pásmo, vokály regulérně chraptěli i s nízkou hlasitostí a úplně stejné to bylo od nejlevnějšího SSS 101 až po tvůj SSS 6800. JBL nehrály špatně ale zase bylo hodně basů, nejlíp hrál sony XB32 který kupodivu poslouchatelně zvládl i operu, jazz a orchestr. Bohužel XB43 na tom byly hůře, v základu moc basů, žádné výšky a ani středy.

Nad dělaným větším reproňem přemýšlím taky, zatím mám akorát vymyšlené že nebude umět bluetooth, ale bude tam arduino a USB zvukovka khadas tone board. Říkal jsem si že by se dal použít 2x 2.1 modul s TPA 3116 aby každé pásmo mělo svůj zesilovač, ale to by zase už moc nebylo přenosné.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od crashPC »

Zajímavé pozorování a dojem.
Různé neduhy na různých reproduktorech slyším, ale i po vyzkoušení a zakoupení některých JBL výrobků rodině kvůli prestyži značky bych si to sobě nekoupil a nelíbí. V Alze jsem poslechl ještě Sony, Anker a další, a pořád nelíbí. Jen za Sencor se mi neošklivilo. Dát těch cca 2600Kč, když je to bez práce, a když to můžu nechat někde mezi lidma bez dozoru. To co dělám nedám z ruky...

Z Avacomu mi přišel na míru dělaný 12x 18650 aku pack, ze SoundImports mi přijdou neodymové Daytony (nej model co js našel) s velkými pasivy, a budu pokračovat s elektronikou, DSP, laděním a tiskem. Klidně to pak sem dám, i s porovnáním.

Jojo, aktivní řešení. No tak on si člověk nevybere, zda poctivý vyhybky nebo DSP a zesilovače. Obojí bere objem. A cena bude taky nemalá.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od Fox_25 »

Tak asi i záleží co po tom člověk chce, já rovnou zkoušel klasickou hudbu a u sencorů prostě chrčeli housle a klavír byl taky „nakřáplý“, u popu to samozřejmě tolik slyšet nešlo. Spíš mě přišlo zajímavé že to dělaly shodně všechny modely, hádám špatně nastavené DSP. S JBL souhlasím, známý si koupil Charge 3 a divil se že to divně hraje, tak si koupil druhý když zjistil že je to mono aby zjistil že párování není úplně dobře pořešené a jeden reprák se mu pravidelně odpojuje.

Však když jsem dával za XB32 3700kč tak jsem se pěkně kroutil, ale je v tom yamaha yda 174 a DSP tolik nekecá do zvuku, no a když se to nepřežene s hlasitostí tak to relativně slušně zahraje i Mozartovo Requiem, takže proč ne.

Rozdělit pásma asi bude u TPA3116 nutnost, od určitého výkonu je tam slyšet zkreslení ve středním pásmu a slitý zvuk, tak jsem si říkal že by to mohlo vyřešit právě rozdělení pásem, klidně s pasivní výhybkou protože do DSP se mi nechce. Taky je možné že na nějakých malých měničích ve venkovním prostředí to slyšet moc nepůjde, je rozdíl poslouchat v zatlumené místnosti 4P regálovky jako monitory pro blízký poslech a malý reprák venku.

Klidně je možné že za tím zkreslením byl výstupní filtr vzhledem k měřením níže(nemám tušení nakolik je to slyšitelné) a nebo prostě špatný návrh desky.

https://www.diyaudio.com/forums/class-d ... 35908.html


Baterky za mě vyřešil Lidl, 20V/4AH s balancem za 800 korun a nabíječka za 200kč, takže o starost míň.

Určitě potom dej další info, cena bude nemalá tak či tak, leda udělat rovnou alespoň 1000 kusů....
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším design

Příspěvek od crashPC »

Jo, koukal jsem i na Lidl aku, ale 20V je málo. Chtěl bych se motat kolem 25V. Basy žerou moc výkonu. No uvidim co na to řekne zkreslení.
Tak zesilovač zkusim TDA namísto TPA, a uvidí se. Vzhledem k situaci na trhu nebude trvat nasourcování součástek tejden. Pak se ozvu.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od Fox_25 »

Tak jsem si na noční provoz koupil za 200kč yenkee YSP 2010BK napájené přes USB protože repro v monitoru nezvládá ani řečové pásmo. Po vystlání vatou musím říct že za daný peníz hrajou špatně, ale hlavně mají přirozenější zvuk než ten BT reprák sony, nejspíš protože do zvuku nekecá DSP.

Tak mě napadlo, proč rovnou nekoupit nějaké jeté repro k PC a neupravit ho na bateriový provoz?
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od crashPC »

Pokud nevíš co je uvnitř za zesilovač a jaké potřebuje napájení, tak si to můžeš stížit. Jinak samozřejmě jo. No já si levné PC repro zkoušel koupit, a Genius zklamal. Už zase na trhu neni nic príma pod 2000kč.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od mouldy »

Zkusil bych Tronsmart Force Pro. Dá se koupit kolem 60 euro.
Mám starší 40W verzi a hraje na svou cenu skvěle.
https://www.tronsmart.com/products/tron ... kerupdated
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od Fox_25 »

Koukal jsem na nějaké rozborky beden k PC a dost jich mělo zesilovač v D třídě s nesymetrickým napájením, vzhledem k reálným výkonům hádám nic nebude nad 30V. Ale to je stejně irelevantní, známému exly mackie a tak do toho objednal nějaký D modul, z původní desky vypájel součástky pro výhybku a napasoval to dovnitř. Dokonce říkal že to hraje lépe než s původními TDA hnanými na krev, ono aby ne když ten D modul nejede ani na 10% maximálního výkonu a v tomto režimu má zkreslení pod 1%.

https://www.ixbt.com/multimedia/acousti ... 2013.shtml
https://fccid.io/Z9G

A našel jsem ještě tuhle recenzi(doporučuji DeepL překladač), Edifier R1800T III používá spínaný nes. zdroj s napětím 17V(na prázdno), jsou tam švábi TAS5707 a připojení na repro je biamp. Podle stránek fccid se dají najít aktuálně prodávané modely i s fotkama PCB a pokud je v nich stejný zdroj s trafem adt3018 jako u 1800T tak je tam napájení 17V.

Samozřejmě kupovat repráky na slepo nemá smysl kvůli tomu co píšeš, maximálně něco na použitého k čemu jsou dostupné recenze s měřením.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od crashPC »

Mouldy: Dík za tip. To mé maličké šílenosti ale nepostačí. Musí to bejt vždy něco extra extra. Těžko se slevuje, když používáš takřka nejbasovější sluchátka na světě a jako hlavní repro PA měniče podpořené 2x 21" basy. Už jsem i koketoval nad tím, že bych se s velikostí nepáral, a prdnul tam 8" basák. :twisted: .

Fox25: Nějaký základ elektroniky na zkoušení toho co jo, a co ne už je doma. A tedy jak říkáš, zkusím digitál a zes s nábojovou pumpou zatím na nižším napětí. Už ve jménu výdrže, snadnosti a ceny. Teprve kdyby to nestačilo, tak bych začal blbnout.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od Fox_25 »

8" basák, to už je pěkná magořina, koukám že můžu být rád že jsem relativně spokojený s 10" v normálních uzavřených reprobednách které jdou rovně od nějakých 60hz. Ale přiznávám že mě láká utnout hlavní repro od 200hz a spodek nechat na něčem větším, hlavně by se ulevilo tomu menšímu basáku který hraje až do 900hz a pořádně bych slyšel i tympány a kopák.

A co jsi tam chtěl původně dávat když ne zesík v D třídě?
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od crashPC »

Zesák v D třídě, ale slabší. A nebo nějakej hybrid v Hčku, TDčku a podobně. Prostě co je na trhu, co je dostupný, co je levný, co jde krmit ATD. Dčko jsem vúbec nevylučoval, ale když to chceš udělat hodně pořádně, přestane Ti na celkový řešení stačit i 15k, a to už je na BT chrchlátko dost. Za to už jsou jakékoli lepší věci .

Teď třeba díky odložení tohoto jsem mohl na natáčení pořídit lepší telefon s externím mikrofonem na natáčení.

No dobrej 8“ by se dal, kdyby byl správnej, ale Hadex nemá z nejsilnějších pohonů do malé budky, a dvoupatrovej magnet z toho dělá obludu těžkou úplnej nesmysl.

Jo, větší plochy hlavně v basech určitě doporučuju. :-D
Je to radost, i když to šolýcháš. Ale nechci tě zkazit.
Naposledy upravil(a) crashPC dne sob 11. pro 2021, 23:03, celkem upraveno 1 x.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od Fox_25 »

No, tak já si to zjednodušil, nechci zkreslení nad 1% při maximu 2x15W, což by na výšky a středy stačit mohlo. S těma penězma máš bohužel pravdu, proto jsem začal přemýšlet nad úpravou hotovky, naštěstí mi nevadí vyšší hmotnost a ani velikost, stejně se to bude převážet akorát autem.

Já si to hlavně nemůžu obhájit finančně, leda bych víc poslouchal ostatní styly a méně klasiky, pak by to bylo o něčem jiném, jenže mastering ostatních stylů stojí z 90% za prd a nedá se to poslouchat ani v autě.
Navíc si na nedostatek basů nemůžu stěžovat, Pioneer CS-E531 mají hodně dobré měniče, hlavně jejich kalotové středy jsou perfektní a jak se zdá těch 60hz mi fakt stačí.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od crashPC »

Ano, i ve třetím tisíciletí je kvalitní obsah větší problém než kvalitní hardware. Potýkám se s tím takřka denně.

No, osobní audio není obhajitelný výdaj nad 2000kč prakticky nikdy, takhle úplně myslet nejde...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: BT repro lepší než JBL Charge s co nejpodobnějším designem

Příspěvek od Fox_25 »

A bohužel ještě dlouho bude hádám, mám nahrávku šansonů ze studiových pásů ze 74 roku a je to paráda, pak si člověk pustí popovější ZAZ z roku 2010 a jsou z toho gastrointestinální potíže.

Já to myslel trochu jinak, vynaložené náklady a úsilí nestojí za to že trochu zlepším basy a snížím zátěž menšího basáku. Ono by to totiž nezůstalo jen u toho a hned bych dělal druhou výhybku pro celé bedny a nejen pro spodek. A pak bych si řekl proč z toho neudělat aktiv s déčkem na basy a klasickým A-B pro středy a výšky. A proč takhle upravovat staré bedny které hrají jak jsou velmi dobře když si můžu udělat aktiv komplet od základu....

Mě nevadí do toho hodit xy tisíc, problém je že od určité hranice jdou vynaložené prostředky méně a méně slyšet na lepším zvuku. V reálu pro věrný poslech stačí slušné, citlivé třípásmo bez hrbů na frekvenčce, starý A-B zesík s ideálně nastaveným kliďákem který hezky kreslí sinus i pod 1 wat a galvanicky oddělený USB DAC, pro klid duše se dá přidat audio buffer ať se nemusí řešit impedanční přizpůsobení. A když už tohle všechno má člověk doma, tak stejně zjistí že se většina hudby nedá poslouchat protože si pan zvukař a nebo zadavatel myslí že kompresor je nejlepší kamarád dynamiky protože když ukazatel vybuzení lítá jen u 0dB tak je to super.

Samozřejmě vím jak to myslíš, můj úhel pohledu není ideální a ta zapšklost už vůbec ne.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“