Alternativní ovladače pro zvukové karty Creative

Ovladače - doporučení, názory a problémy kolem nich.

Moderátor: CageJ

HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Alternativní ovladače pro zvukové karty Creative

Příspěvek od HADES »

Kolega mě upozornil že bych sem mohl dát odkaz na alternativní ovladače ke zvukovkám od Creative. A právě tak činím :)
Jde o KX Project, link: http://www.kx.webz.cz/

Sám je doma používám na svojí SB Live! a nemůžu si vynachválit, oprvdu doporučuji k vyzkoušení
Naposledy upravil(a) HADES dne pát 21. led 2005, 14:37, celkem upraveno 1 x.
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Upozornění pro všechny uživatele ovladačů kX.
Po instalaci ovladačů nVidia IDE verze 4.12 (nejnovější) došlo k nestabilitě ovladače zvuku (neplatná operace) a ke kompletní ztrátě nastavení efektů a propojení v routingové tabulce DSP (uživatelé kX vědí :-) ). Po vrácení změn IDE ovladače zpět na verzi obsaženou v nForce packu 3.13 to jede normálně.

Bylo by celkem dobré, kdyby i ostatní uživatelé těchto ovladačů s deskama s nForce2 čipsetem otestovali instalaci nových IDE ovladačů a případně potvrdili moje podezření.

Ovladače kX mám v nejnovější verzi 3537.
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Vizi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vizi »

hele ty ovladače od kx jsou jakesi čudné maji divnej zvuk neobsahuji efekt jako Dance ,Pop ,Rok ...atd nev ale zas od creativ nejsou žadné nové :x :x sere mě u creativ ovladaču jakesi praskání v pisníčkách a ve hrach :?
CPU i5-8600K@4,8Ghz + Fractal Design Celsius S24 MB ASROCK Z370 Extreme4 RAM G.Skill 32GB 3200 Mhz VGA MSI GeForce RTX 2080 Ti Duke 11G zdroj Corsair HX1000 SSD Samsung 970 PRO 512GB M.2, NVMe + MX500 1TB HDD Samsung 3TB Audio Xonar Phoebus Case Corsair 500R Carbide Projektor Optoma hd141x + Jamo 5.1 surround
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Visitors píše:hele ty ovladače od kx jsou jakesi čudné maji divnej zvuk neobsahuji efekt jako Dance ,Pop ,Rok ...atd nev ale zas od creativ nejsou žadné nové :x :x sere mě u creativ ovladaču jakesi praskání v pisníčkách a ve hrach :?
Dance, pop , rock, atd..., nejsou žádný efekty ! To jsou jenom předvolby ekvalizéru. To má umět přehrávač, ne ovladače.

//Edit : Nehledě na to, že to, jak říká Marian, opravdu mají...
Naposledy upravil(a) TomV dne pon 5. dub 2004, 06:41, celkem upraveno 1 x.
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

KX ovladace maju aj Dance, Pop, Rock.
Tretim na ikonku u hodinek.....Effects.....10 Band EQ
heh
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
J@N
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. dub 2004

Terratec...

Příspěvek od J@N »

Sic se to netyka techto ovladacu ale je mou povinosti upozornit.... :)
Sem zpokojeny majitel zvuk. karty od Terratecu a po nainstalovani ovladacu IDE i aktualizovane verze z www nvidie...sem mel problem pri hardwarove podpore zvuku pri Far Cry ... Castle Strike ... a 3D mark03.
vypnuto vse ok...ale po zapnuti modra obrazovka a konec.Tech sem hledal a delal co se dalo.Delete IDE driver a voala vse beha jak ma...
Sic nevim jakej vliv ma na zvuk ide driver ale zel bohu asi jo...:)
Takze to neni problem pouze kx ale i ovladacu od Terratecu ...
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Re: Terratec...

Příspěvek od TomV »

J@N píše:...
No, tak to má nVidia dost průser. :-( Schválně, kolik dalších případů se ještě objeví...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
bigbalu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigbalu »

chtěl bych je vyzkoušet, jsou opravdu o tolik lepší než original ovladače od Creative?
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

bigbalu píše:chtěl bych je vyzkoušet, jsou opravdu o tolik lepší než original ovladače od Creative?
Jak v čem. Pokud hraješ hlavně hry, tak si Creativácký ovladače nech, protože tyhle nemají ještě dodělanou podporu EAX. Ale jestli chceš dělat hudbu, tak ber všema deseti... :wink:
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Sleyo
Nováček
Nováček
Registrován: 05. čer 2003

Příspěvek od Sleyo »

Ja som reinstaloval Win a dal rovno nove IDE a aj nove kX a vsetko ide OK - resp ako predtym....[/u]
Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

Já jsem si tedy nainstaloval KX ovladače. Mám zvukovku SoundBlaster Live 5.1 a repro Genius 5.1. V mixeru se mi ale nedaří zprovoznit všechny repro, při testu hrají buď přední nebo zadní repro. Poradí někdo jak to nastavit?
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

1.Najprv odfajkni toggle rear/front v mixeru tusim v 1. alebo v 2. bode...na malom obrazku su 2 repraky a 2 sipky
2. Chod do Effects pak Surrounder a tam si nastav 5.1+use subwoofer+bass redirection
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

Všechno, tak jak jsi říkal nastaveno mám, ale problém odstraněn není. Když zaškrtnu políčko toggle front/rear, tak hrají pouze zadní repráky + woofer, když toto políčko odškrtnu, tak hrají přední repro +centrál+woofer . V surround mám nastaveno 5.1. Tak snad někdo poradí
Stnly
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2004

sluchatka

Příspěvek od Stnly »

Poradite mi nekdo prosim, jak mam nastavit ovladace kx k sb live 5.1, kdyz pouzivam pouze sluchatka (pripojil jsem je do zeleneho konektoru LIN_OUT1). Ale kx manager mi vzdy po startu vyhodi otaznik s obrazkem reproduktoru nebo sluchatek. V menu to pak vypada, ze se ovladace domnivaji, ze mam pripojenou soustavu 5.1 (ovladani hlasitosti funguje prez predni repro a ne headphones, speaker test taky vyhazuje 5.1).
Matius
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2004

Příspěvek od Matius »

v čom konkrétne sú KX lepšie?
DFI LP Ultra, Amd Venice 3200+ (2400 MHz), HDD Hitachi 250 GB, GeForce 7800 GTX, Enermax 480W
Sleyo
Nováček
Nováček
Registrován: 05. čer 2003

Příspěvek od Sleyo »

kvalita zvuku - subjektivne a aj ked si to prejdes dakym testom skreslenie a ine parametre sa dost vylepsia.
podpora ASIO 1,2 MIDI... perfektny mixer... maju par MB - skus a uvidis
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

Matius píše:v čom konkrétne sú KX lepšie?
Pekne si to vyskusaj a uvidis.....stoji to za to a nemas co stratit :wink:
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
Stnly
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2004

Re: sluchatka

Příspěvek od Stnly »

Stnly píše:Poradite mi nekdo prosim, jak mam nastavit ovladace kx k sb live 5.1, kdyz pouzivam pouze sluchatka (pripojil jsem je do zeleneho konektoru LIN_OUT1). Ale kx manager mi vzdy po startu vyhodi otaznik s obrazkem reproduktoru nebo sluchatek. V menu to pak vypada, ze se ovladace domnivaji, ze mam pripojenou soustavu 5.1 (ovladani hlasitosti funguje prez predni repro a ne headphones, speaker test taky vyhazuje 5.1).
me nikdo neodpovi? :( :sad: :cry:
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Re: sluchatka

Příspěvek od Marian »

Stnly píše:
Stnly píše:Poradite mi nekdo prosim, jak mam nastavit ovladace kx k sb live 5.1, kdyz pouzivam pouze sluchatka (pripojil jsem je do zeleneho konektoru LIN_OUT1). Ale kx manager mi vzdy po startu vyhodi otaznik s obrazkem reproduktoru nebo sluchatek. V menu to pak vypada, ze se ovladace domnivaji, ze mam pripojenou soustavu 5.1 (ovladani hlasitosti funguje prez predni repro a ne headphones, speaker test taky vyhazuje 5.1).
me nikdo neodpovi? :( :sad: :cry:
Chod do Effects pak Surrounder a tam si nastav...ale neviem co je najmenej...tusim 2.0
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
Stnly
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2004

zvuk

Příspěvek od Stnly »

Tam to mam nastavene na 2.0 stereo only a stejne se to chova, jak jsem popsal vyse.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače“