Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
H4us3
Nováček
Nováček
Registrován: 15. lis 2014
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od H4us3 »

Dobrý den, mám Seasonic S12-II 620w a zajímá mě , jestli je možné během jedné hodiny zdroj nějak poškodit při zátěži cca 510w , protože ve zdroji už druhý den, v různých intervalech praská docela rychlou frekvenci.

Je to na reklamaci?
CPU: AMD Ryzen 7 5700X MB: ASROCK B450M PRO4-F GPU: MSI RTX 3070 Ti Gaming X TRIO RAM: Patriot Viper 4 Blackout 32GB DDR4 3200Mhz CL16 SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe M.2 HDD: WD 2,5" 500GB PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold CASE: Fractal Design Core 1100 LCD:32" Dell G3223Q 4k/144Hz/IPS
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Behemot »

Co si pod tím představit?
H4us3
Nováček
Nováček
Registrován: 15. lis 2014
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od H4us3 »

Už nic, přebíjel v něm proud nebo něco takového, již na Reklamaci, tak uvidím...
CPU: AMD Ryzen 7 5700X MB: ASROCK B450M PRO4-F GPU: MSI RTX 3070 Ti Gaming X TRIO RAM: Patriot Viper 4 Blackout 32GB DDR4 3200Mhz CL16 SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe M.2 HDD: WD 2,5" 500GB PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold CASE: Fractal Design Core 1100 LCD:32" Dell G3223Q 4k/144Hz/IPS
Merlinn
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 25. led 2007

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Merlinn »

Ja mel fortrona 7 let a stale tichej a 100% funkcni...kazdej rikal jak sem kupoval novy pc ted at vemu seasonic a neco mi rikalo neber...jak pak ctu tak stale same problemy...nevim co kazdej vidi na tech seasonikach....nikdy to nebyl znackovy zdroj...
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od AllowedCry »

To já skládal sestavy vždy na seasonicích, ale od té doby co ho na mé doporučení koupil kamarád a vyhořel mu při malé spotřebě, tak jsem přešel zpět na fortron, který sem měl jako první 400W , který už 9 let funguje, jen ne už v mé sestavě.

Samozřejmě jde jen o štěstí, jestli seasonic, nebo o stovku levnější superpowrtultra, si myslím, že bude celkem jedno.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od nas »

Zdravím,

mám stejný problém. Mám 620w verzi, cvakání poslední dobou nabírá na hlučnosti. Je to takový pazvuk, jak když do ventilátoru strčite kousek papírku a lopatky by se o něj třeli. Původně jsem měl za to, že bude špatný ventilátor ve zdroji, po vyzkoušení jsem ale zjistil, že to ventilátorem není. Stejně jako vy.

Ze začátku se hluk objevoval až chvíli po spuštění PC, někdy se ani neobjevil, někdy po chvíli zase přestal. Teď se objevuje ihned po zapnutí PC a trvá až do vypnutí.

Mám ale ještě jiný problém, krom toho, že je to otravný a už ho odnesu na reklamaci, se mi začíná poslední dobou ozývat podobný zvuk i ze druhé zásuvky v pokoji, která není nijak využitá. Není to ale stálé,narozdíl od zdroje, ale občas v ní začne praskat. Jen při zapnutém PC.

Je tedy možné, že zdroj může nějak ovlivnit i tu zásuvku? Nebo mám naopak vadně rozvedenou elektriku v bytě a ta mi naopak mohla odpálit zdroj?

Jinak PC+monitor a bedny mám připojený přes APC prodlužku.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Behemot »

Panelák? Zkontrolovat rozvody a zásuvky, bývá to docela tragédie a kór jestli je to hliník - ten pracuje a musí se pravidelně dotahovat.
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od nas »

Behemot píše:Panelák? Zkontrolovat rozvody a zásuvky, bývá to docela tragédie a kór jestli je to hliník - ten pracuje a musí se pravidelně dotahovat.
Přesně tak. Panelák, někdy z roku 84. Je dost možný, že na ty rozvody od tý doby nikdo nekoukal..
A myslíš, že může bejt souvislost s tím zdrojem?
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Behemot »

Může se klidně stávat, jestli je volná fáze, nulák…
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od nas »

Behemot píše:Může se klidně stávat, jestli je volná fáze, nulák…
Ale ostatní elektro v pohodě, i druhej komp. No, zdroj každopádně pošlu na reklamaci a uvidím :) Pokud podle nich bude ok, tak to bude průser a volám elektrikáře :-D
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od ondra91 »

u SS 520/620 jsem měl taky 2x problém se cvakáním ( 2 zdroje během 0,5 roku ) .. aktuálně G550 jede v pohodě, ale SS příště už asi nevezmu, protože tohle bylo i na mě už moc. :)
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od nas »

ondra91 píše:u SS 520/620 jsem měl taky 2x problém se cvakáním ( 2 zdroje během 0,5 roku ) .. aktuálně G550 jede v pohodě, ale SS příště už asi nevezmu, protože tohle bylo i na mě už moc. :)
Prý to u těhlech typů není bohužel nic vzácného :sad: Jiné by měli být OK.
Šel jsem do Corsairu (CX600M). Chtěl jsem něco modulárního a reference na něj mám dobré. I když jsem tady na fóru četl, že to taky není nic moc. Uvidím.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Behemot »

CX je eště horší. Seasonic má aspoň kvalitní osazení, todle je mainstreamová platforma CWT, maximálně učesaná od Corsairu.
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od nas »

Behemot píše:CX je eště horší. Seasonic má aspoň kvalitní osazení, todle je mainstreamová platforma CWT, maximálně učesaná od Corsairu.
Jo, to jsem právě četl a vůbec ho původně nechtěl. Pár lidí mi ale řeklo, že už jim jede třetí rok a ok. Uvidím, 3 roky záruka to jistí.
A ty vyšší řady jako CS, RM, HX, AX jsou na tom líp? Nebo celkově Corsair nic moc?
Dá se vůbec nějaká značka určit jako všeobecně nejkvalitnější? Nebo vždycky záleží na konkrétním zdroji?

Mně poslední dobou i přijde, že ty zdroje odcházej jak se jim zachce. Jeden je opěvovanej, jak je kvalitní a stejně ho po půl roce neseš na reklamaci, někdo se o to pak vůbec nezajímá, vezme třeba CX (nebo úplně shitovou značku i zdroj) a slouží mu X let bez problému.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Behemot »

CS dělá čínskej Great Wall, taky to odchází, ale je to lepší. Ostatní by měly být už v pohodě.
h1x
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2006
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od h1x »

při pohybu myši, a při otáčením kolečkem se mi ozývá ve sluchátkách slabé bzučení. Vyzkoušel jsem jinou myš, jiná sluchátka, zapojení v jiném USB, přepojení sluchátek do jiného konektoru. Bzučení je v některých případech o něco slabší, ale úplně nezmizí. Při snížení USB na 250-500Hz je bzučení také slabší. Kamarád tvrdí, že to dělá s největší pravděpodobností zvlnění ve zdroji. Před týdnem jsem kupoval Seasonic M12 620W, jako náhradu za Enermax, který mi po osmi letech odešel. Doporučil mi, ať ho vrátím a pořídím si něco jiného. Problém může být i jinde, ale před výměnou zdroje jsem nic takového nepozoroval. Ještě můžu zkusit interní zvukovou kartu, protože teď jedu na integrované. Možná by to mohlo pomoci, ale i tak ve mě ten zdroj už nebudí důvěru.

Popravdě jsem dost rozčarovaný, vyvázání kabelů mi trvalo celý večer. Představa, že to budu muset všechno absolvovat znovu. Ani nevím, jestli mi ten zdroj vezmou zpět, když už byl jednou namontovaný v PC. Navíc jsem si myslel, že je to kvalitní zdroj za rozumné peníze. Teď abych vybíral zase něco jiného.
CPU: INTEL Core i7-8700K | CPU Cooler: SCYTHE Mugen 5 Rev.B | MB: GIGABYTE Z370 AORUS Gaming K3 | GK: MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G | RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Red | SC: ROG Xonar Phoebus Solo | M.2 SSD: Samsung 960 EVO 250GB | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: WD Blue WD10EZEX 3.5" 1TB | Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl | PSU: Corsair RM550x 550W | Monitor: BenQ XL2411T 24" | Speakers: Creative GigaWorks T20 Series II | Headphone: Kingston HyperX Cloud | Keyboard: ROCCAT Ryos MK | Mouse: Zowie by BenQ EC1-A | Mouse bungee: Zowie by BenQ CAMADE | Mouse pad: Zowie by BenQ G-SR
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od rbclass »

ja mam novy zdroj EVGA SuperNOVA 750 G2 a pri starte a vypnuti mi tiez cvakne..je to ok ?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od racecar »

Ano.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Blue Storm »

Ano, dělá to relé ve zdroji a je to naprosto normální.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od rbclass »

Jeden človek,čo ma rovnaký zdroj tvrdí,že mu to necvaka..
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“