Jemné cvrlikání/bzučení

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Mezotar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2015

Jemné cvrlikání/bzučení

Příspěvek od Mezotar »

Čauvec, mám Seasonic SSP-350GT a když dám hlavu blíž ke zdroji, tak slyším takové jemné (ve smyslu "s velkou frekvencí") cvrlikání/bzučení. Jinak mám skříň v úrovni hlavy ve vzdálenosti necelého metru a neslyším to. Někde jsem tu četl, že když to není tak moc slyšet, tak to zatím nemám řešit? Nebo je to rozhodně známka toho, že jde do kytek? Je cca půl roku starej.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Jemné cvrlikání/bzučení

Příspěvek od Xnovic »

Mě tohle dělal zdroj, když byl natočený vertikálně.. Byl slabší ventilátor a divně bzučel..
Máš možnost ventilátor ve zdroji vypnout?
Zkusil bych ho zastavit a zjistit, jestli to bude dělat dál, nebo ne..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Mezotar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2015

Re: Jemné cvrlikání/bzučení

Příspěvek od Mezotar »

Zkusil jsem to a pořád tam něco bylo. Píšu "něco" protože abych to mohl udělat, musel jsem zdroj otočit směrem nahoru a ono mi přišlo, že to pak celkově bylo slabší, takže jsem to sotva slyšel i bez zastavení větráku. Nicméně vrátil jsem to do původní polohy a už je to zase "standard".

Mě hlavně zajímá, jestli vůbec může mít zdroj nějaké bzučení/chrčení/cvrlikání (lol to se blbě popisuje), aniž by to bylo považováno za závadu? Jakože aby to byl jen "kosmetický problém" (pač v tom případě bych to neřešil). V opačném případě bych to poslal na reklamaci, jenomže nemám náhradní zdroj a tzn., že bych byl bez kompu 3 týdny nebo jak dlouho. To už bych raději rovnou koupil novej...což se mi faaakt nechce :evil:
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Jemné cvrlikání/bzučení

Příspěvek od Xnovic »

Nebo se jemné vibrace šíří po celé skříni (od zdroje, ventilátoru, hdd..)..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Jemné cvrlikání/bzučení

Příspěvek od Blue Storm »

Budou to cívky a je to "kosmetický" problém... pokud to neslyšíš, tak to neřeš. V dnešní tobě tenhle hodně slabý zvuk dělá snad většina zdrojů a hlavně grafik.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Mezotar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2015

Re: Jemné cvrlikání/bzučení

Příspěvek od Mezotar »

Ok, thx
eman07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. led 2009
Bydliště: Zlínsko

Re: Jemné cvrlikání/bzučení

Příspěvek od eman07 »

Zdravím, nedávno mě začal zdroj vydávat taky takové bzučení-cvrlikaní,ale ventilátorem to není. Ten jsem ručně zastavil a tím to není. A někdy se ozve z bedny takové divné lupnutí.Tak nevím jestli odchází zdroj.Jinak zatím hry a zátěž zvládá.Zdroj mám Seasonic S12II-520 520W
Ryzen 5 3600,gtx MSI 1080 Sea Hawk X,GSKILL 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16,gigabyte b450m s2h, ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB,win 10
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“