Odcházející zdroj

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Odcházející zdroj

Příspěvek od Holda »

Čau,
mám cca. 6-8 let zdroj Seasonic S12II 430 W. Doteď byl zlatej. Nicméně v poslední době jsem si začal všímat, že dost často píská. Navíc z něj mám vyvedených 12 V na napájení cca. 1 m LED pásku a ten při zátěži začne viditelně poblikávat. Když změřím výstupní napětí běžným domácím multimetrem, vidím stabilních 11.98 V. Bez osciloskopu je to ale stejně údaj k ničemu. Měřící programy ukazují na 12 V větvi něco málo přes 9 V.
Pravdou je, že dostává naloženo, ale podle mě stále v rámci možností, max. teoretický burn, co se mi podařilo naměřit, byl cca. 370 W při OCCt + Furmark + 3 monitory + práce všech disků. V reálu při hraní není zátěž přes 300 W se sestavou v podpisu.

Je na čase měnit? Moc se mi na rovinu nechce, jsem spokojený s jeho hlukovým projevem, i pod zatížení o něm vlastně nevím a v case je cable management tak vymakaný, že výměna by znamenala půl dne práce. Mám tu ještě starý Fortron Bluestorm 2 550 W, ale to bych byl podle mě spíš downgrade.
.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
ono to asi vypadá že MOSFETy nebo vstupní můstek si radikálně krátí díky dlouhodobě vysoké zátěži max. trvalý proud.
Nicméně mohu se plést a může to být jiná součástka odcházející do důchodu...

Pokud bys byl ochoten dát dost peněz tak kup X-760 od Behemota a kabely https://store.cablemod.com/configurator (Custom PSU Cables) a délku nastavit podle https://seasonic.com/s12ii-430/ (nejprve klikni na "Cables") - avšak pokud jsi neprodlužoval nebo neměnil za jinou délku...

/// jakým multimetrem jsi měřil napětí? UT211B nebo UT210E to hádám není ;) však taky nestojí málo...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od Behemot »

Přesnost měření napětí je u většiny metrů použitelná, pokud to zrovna není za stovku z tržnice.

S těma kabelama to nechápu, každopádně zdroj dneska půjde na servis, problémy se zapínáním…
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od Holda »

Měřil jsem to modelářským měřákem, který není nijak laboratorní a slouží spíš na měření vysokých proudů v rámci desítek A, než jako přesný měřák napětí.
Zdroj jsem otevřel a okem laika jsem neviděl žádný problém, jenom jedna "součástka s hromadou výstupů" se odchlípla od chladiče. Teplovodivou oboustrankou jsem ho zpátky přichytil a od té doby mám pokoj. :?
.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od Behemot »

Co kde?
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od Holda »

Nevím, nejsem elektro pozitivní. Na pasivu uvnitř zdroje byla nějakou zvejkou přichycena součástka - neumím ji identifikovat. Výše popsaným způsobem jsem jí zase k pasivu připevnil.
Zdroj už nepíská.
.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od -Vladimir- »

takže vyřešeno, uvolněná součástka co potom byla připevněna...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od Holda »

Si přijdu jak dement teď, ale je to tak. Nebýt linek, tak to snad znova rozeberu a vyfotím.
.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Odcházející zdroj

Příspěvek od Holda »

Snažil jsem se to najít někde na netu, ale recenze s dobrými fotkami vnitřku jsou až u novější verze Plus Bronze. Můj je tak z let 2010 a vypadá to trochu jinak.
Ale co to tak porovnávám, mohlo by jít o "rectifying bridge" Doma to ještě zkusím nafotit, ale prostě se zdrojem je už pokoj.
.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“