Seasonic SSR-600TL (RECENZE A TESTY)

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Seasonic SSR-600TL (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od Elkim »

Hoj, tak konečně se mi po hodně dlouhý době a usilovným hledání podařilo najít člověka, kterej by zvládnul udělat profi recenzi zdroje se vším všudy :)

Seasonic SSR-600TL (RECENZE A TESTY): pasivně chlazený 600W zdroj

https://www.alza.cz/seasonic-ssr-600tl-recenze-a-testy
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: Seasonic SSR-600TL (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od Tronar »

Divam se spatne, nebo ten zdroj nesplnuje 80 plus Titanium pri 50% zatezi? Ma mit aspon 96% ucinnost.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Seasonic SSR-600TL (RECENZE A TESTY)

Příspěvek od -Vladimir- »

Téměř žádný zdroj (moc jich upřímně neznám), který má certifikaci 80+ Titanium nedosahuje při ideální zátěži (liší se) účinnosti 96%. Může to být 1) chybou měření 2) tím že certifikace pro 230V platí pro zdroje serverové (nejčastější zdroje jsou redundantní, tzn. 2 a více zdrojů vedle sebe) a pro ty ostatní nejsou uvedené hodnoty závazné (nějak tak by to bylo).

Obdobně tak půlka zdrojů s certifikací 80+ Platinum též nedosahuje předepsané účinnosti při
230 V a ideální zátěži (není vždy 50%, ale kousek níže nebo výše), což je 94%. Což by se dalo vysvětlit bodem 2).

Elkim - velmi nadějný borec, já doufám že bude postupně růst spolu s výbavou (zatím ještě nemá, nebo nevypadá že by měl plynule měnitelné zátěže (na podobě nesejde), díky kterým by mohl přidávat zatížení třeba po 5, 10%).

Právě odstupňování zátěže a měření hold-up time + Power Good (zjednodušeně - hold-up time = doba, po kterou primární kondenzátor zvládne dodat práci v bezpečném napětí, PWR OK time = za jak dlouho vypne počítač, vše v ms) bych velice rád viděl aspoň časem, jelikož na tyto měřené veličiny jsou totiž dané normy ATX a rozhodně je má význam měřit. Třeba jsem jen příliš zmlsanej p. Mpitziopoulosem, který už ve zdrojích jede tak desetiletí (je to znát) a zpočátku taky neměl jak měřit třeba hold-up time...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“