Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 16. prosinec 2019, 09:00

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Seasonic Focus Plus Platinum 650W - divné zvuky
PříspěvekZaslal v: ne 1. září 2019, 15:39 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Chtěl bych se zeptat na něco ohledně uvedeného zdroje, zda je to normální nebo není... Potrpím si na ticho a měl jsem cca 7,5 roku tichý zdroj Seasonic X-560 560W. Kvůli i grafické kartě jsem chtěl mít trochu i rezervu a pořídil nový Seasonic Focus Plus Gold - 750W. Ovšem po nějakou dobu v zátěži jsem z něho slyšel takový střídavý-kolísavý nepříjemný zvuk, pazvuk (hybrid mód byl vypnutý). No tak jsem zdroj vrátil ve 14-ti denní lhůtě a pořídil jiný - Seasonic Focus Plus Platinum - 650W. Z počátku jsem nic neslyšel, ale po několika hodinách hraní zase ze zdroje slyším takové pazvuky..i když méně než tomu bylo u toho 750W Gold. Co to může být? Přiznávám, mám citlivější ("netopýří") uši...ale u toho původního Seasonicu jsem nic podobného neslyšel. Je to ať při otevření nebo zavření skrříni...či zdroj stojí nebo leží. Je to u těchto nových zdrojů s 10-ti letou zárukou normální nebo ty dřívější zdroje byly kvalitnější? Nebo to dělá pouze teď na začátku a po nějaké době dojde k tzv. "zahoření" a přestane to? V zapojení to asi nebude, neboť všechno funguje jak má...Díky

P.S. Nechci chodit do CZC pořád vracet zdroje a brát si nové...Pochopitelně i když na to mám právo, je to takový nepříjemný pocit...Napadá už mě pouze Be quiet! Dark Power Pro 11 - 650W, ale zase tisícovku přidávat...

MB: Gigabyte Z370 HD3P - Intel Z370, CPU: Intel Core i7-8700 Coffee Lake – COL: Noctua NH-U12S, RAM: HyperX Predator Black DDR4 16GB, GPU: PALiT GeForce RTX 2070 Super JetStream SSD: Crucial MX500 1TB + Crucial MX100 512GB, PSU: Fractal Design ION+ 660P, CASE: Fractal Design Define R5, SBR: BOSE Companion 50.

Předmět: Re: Seasonic Focus Plus Platinum 650W - divné zvuky
PříspěvekZaslal v: pá 6. září 2019, 19:20 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Nemůže to být něco jiného? Třeba vibrace od skříně a tak?
Problémy i s drahými zdroji jsou. Měl jsem vysloveně smůlu na Enermax i Seasonic. Do stavu, že bych je snad ani nechtěl. A teď slyším nadávky na Corsair, tak už nevím.
Mám teď Be Quiet!, který prý není moc dobrý, a jsem s ním v několika počítačích dost spokojený....
K setupu co máš to určitě chce aspoň 650W slušný zdroj, takže to vypadá, že ti Nic než ten Be Quiet! nezbývá :-)

R5 3700X, Scythe Ninja 5, ASUS TUF B450-Pro Gaming, 32GB DDR4 3200MHz@CL14 Crucial Ballistix Sport, Gainward RTX 2070 Super Phantom @ 2055/15600MHz , Transcend MTE220S 1TB. Fractal Design Define C, Be Quiet! Pure Power 11 500W.

We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Canon and Nikon people should not get married to each other. How did you let this happen?!

Předmět: Re: Seasonic Focus Plus Platinum 650W - divné zvuky
PříspěvekZaslal v: pá 6. září 2019, 20:07 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

No ja jsem ze svym Be Quiet! naprosto spokojen :)

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 3 anonymních