Seasonic Focus Plus Platinum 650W - divné zvuky

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Seasonic Focus Plus Platinum 650W - divné zvuky

Příspěvek od Donic »

Chtěl bych se zeptat na něco ohledně uvedeného zdroje, zda je to normální nebo není... Potrpím si na ticho a měl jsem cca 7,5 roku tichý zdroj Seasonic X-560 560W. Kvůli i grafické kartě jsem chtěl mít trochu i rezervu a pořídil nový Seasonic Focus Plus Gold - 750W. Ovšem po nějakou dobu v zátěži jsem z něho slyšel takový střídavý-kolísavý nepříjemný zvuk, pazvuk (hybrid mód byl vypnutý). No tak jsem zdroj vrátil ve 14-ti denní lhůtě a pořídil jiný - Seasonic Focus Plus Platinum - 650W. Z počátku jsem nic neslyšel, ale po několika hodinách hraní zase ze zdroje slyším takové pazvuky..i když méně než tomu bylo u toho 750W Gold. Co to může být? Přiznávám, mám citlivější ("netopýří") uši...ale u toho původního Seasonicu jsem nic podobného neslyšel. Je to ať při otevření nebo zavření skrříni...či zdroj stojí nebo leží. Je to u těchto nových zdrojů s 10-ti letou zárukou normální nebo ty dřívější zdroje byly kvalitnější? Nebo to dělá pouze teď na začátku a po nějaké době dojde k tzv. "zahoření" a přestane to? V zapojení to asi nebude, neboť všechno funguje jak má...Díky

P.S. Nechci chodit do CZC pořád vracet zdroje a brát si nové...Pochopitelně i když na to mám právo, je to takový nepříjemný pocit...Napadá už mě pouze Be quiet! Dark Power Pro 11 - 650W, ale zase tisícovku přidávat...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Seasonic Focus Plus Platinum 650W - divné zvuky

Příspěvek od crashPC »

Nemůže to být něco jiného? Třeba vibrace od skříně a tak?
Problémy i s drahými zdroji jsou. Měl jsem vysloveně smůlu na Enermax i Seasonic. Do stavu, že bych je snad ani nechtěl. A teď slyším nadávky na Corsair, tak už nevím.
Mám teď Be Quiet!, který prý není moc dobrý, a jsem s ním v několika počítačích dost spokojený....
K setupu co máš to určitě chce aspoň 650W slušný zdroj, takže to vypadá, že ti Nic než ten Be Quiet! nezbývá :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Seasonic Focus Plus Platinum 650W - divné zvuky

Příspěvek od spajdr »

No ja jsem ze svym Be Quiet! naprosto spokojen :)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“