Spálený zdroj?

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Spálený zdroj?

Příspěvek od Banana »

jsem říkal, že to nemuselo být z pc :|
jak psal Atapi, může to být spoj, který se občas vlivem teploty/otřesu uvolní a jiskří, nebo nějaká součástka, které zdegradoval obal a pálí se
sebaplex
Nováček
Nováček
Registrován: 09. srp 2020

Re: Spálený zdroj?

Příspěvek od sebaplex »

Asi máte pravdu chlapi, ale nemůžu přijít na to CO. Možná mám čichové halucinace, ale zase jsem to cítil, i bez toho monitoru. Tak jsem všechno prohlédl, nikde nic spáleného/nataveného. Zdroj bych vyloučil, přece jen je úplně nový. Už mě to štve. :evil:

Teploty jsou normální, i při hraní Metra Exodus. Tuhle v noci jsem jel maraton HotS, a tak po 10. hře to cítím. Bojím se, aby to nebylo fatální. Nejlepší by bylo kdyby to odzkoušel někdo z vás zkušenějších, ale bez počítače nevydržím. Dříve jsem míval úplné křápy počítače s neznačkovými zdroji a CRT/staré LCD, a takovou věc jsem nemusel řešit. Navíc, do teď to jelo úplně bez problémů, jediná změna je grafika a monitor, teď už tedy i ten zdroj.

Celé už to je off topic, tak se zeptám, šli byste do 3900X, nebo byste počkali na novou řadu? Otázka je kolik bude stát, 12 tisíc se mi zdá docela přijatelných.
CPU: i5-7600; MOBO: Asus B150M Pro Gaming; RAM: 2x 8 GB 2133 MHz; GPU: GTX 1080, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Platinum; PANEL: Asus VG249Q (Full HD IPS 144 Hz 24"), Philips Brilliance 221B (Full HD IPS 60 Hz 22")
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Spálený zdroj?

Příspěvek od Banana »

může to být zásuvka, prodlužka, něco v pc.
Pokud si počítač skládáš sám, tak ho můžeš rozdělat a podívat se jestli není někde něco opálené - porušené (hlavně nesahej na piny na cpu patici).Jestliže jsi měnil v poslední době grafiku, tak se zaměř na ni.
na zásuvky atd nesahej pokud nejsi elektrikář (a určitě né pod proudem)

pokud chceš 3900x na hry, tak je to podle mě zbytečné, radši si kup lepší grafiku (nvidia 1.9 představí nové), celkově pokud nemusíš, tak zvol vyčkávací taktiku do cca konce roku
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“