Oprava ATX zdrojů Praha

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Oprava ATX zdrojů Praha

Příspěvek od LoCo99 »

čau, potřeboval bych opravit 4 zdroje, SilverStone Strider Titanium ST1500-TI 1500W

Dva z nich se rozběhnou a vypnou, dva se nechtějí ani rozběhnout. Problém byl pravděpodobně v přehřátí.

Kde to nechat opravit? Případně někdo z místních by se toho ujal? Nejsou to uplně levný komponenty, tak bych byl rád, kdyby to bylo provedeno kvalitně.

Jinak mam jako možnost vybráno toto https://www.itra.cz/jak-opravujeme/ ale mají smíšený recenze.

díky za rady
UberDiablo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2010
Bydliště: Východní čechy

Re: Oprava ATX zdrojů Praha

Příspěvek od UberDiablo »

Kdyby to nemusela být Praha, dávám zdroje do Českého servisu v Pardubicích. A teď koukám, že mají napsanou i pobočku v Praze (tam ale nevím, kdo dělá a jak).

https://www.ceskyservis.cz/kontakty
775 reborn.. X48 & C2D E5200 (THX 2 Frost), zatím pouze @4,9GHz na vzduchu i vodě
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ATX zdrojů Praha

Příspěvek od python.p »

Behemot to dělá. Tomu bych to klidně svěřil.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ATX zdrojů Praha

Příspěvek od Behemot »

To budou beztak nějaký SMDčkařiny. Obdivuju lidi, co mají trpělivost se v tom pod proudem vrtat a zkoušet jednu součástku po druhé, ale já na to fakt nemám. Co totiž čtu poslední dobou, tak to už sou závady typu daná jedna SMD součátka z desítek (pokud to aspoň nějak zúžíš na konkrétní obvod) je podle měření měřákem v pohodě, ale po výměně to funguje. No to by ses posral, ne? Jak to pak asi zdiagnostikuješ, žejo. To můžeš zkusit namátkou nějaký (před)důchodce na bastlu, kteří už něco takovýho udolali, esli nechtějí zkusit další.

Co se týče profi servisů, podle mě to dopadne u všech stejně. Může se samozřejmě stát, že na to kápnou, ale většinou to prohlídnou a řeknou že závada nelze přesně zjistit a výměna desky (a jelikož výměna desky zdroje je celej zdroj a náhradní nejsou a nebudou, tak „oprava nerentabilní/nemožná“). Takovýdle věci už prostě v dnešní spotřební době nemají smysl a proto sem po výrobcích šlapal skrz záruky - ty zdroje se prostě taky serou a dost poznáš, esli má záruku 3 roky, nebo 7, 8, 9, 10 (kdy už má vodmakáno a většina lidí to neřeší, ale po třech letech a pár měsících u zdroje za 10k asi nemáš dojem, že už má nárok umřít).
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Oprava ATX zdrojů Praha

Příspěvek od LoCo99 »

Dal jsem to do toho ITRA, pánové měli celkem podobnej komentář jako Behemot, ale ochotně to přijali, tak se uvidí.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ATX zdrojů Praha

Příspěvek od Behemot »

Přišli na něco? :?
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Oprava ATX zdrojů Praha

Příspěvek od LoCo99 »

Tak včera jsem zdroje vyzvedl, oprava 1500 kus bez DPH, dával jsem tam 4 kusy. U pár prý odpálený PFC, jinak mi k tomu nic moc neřekli, že prý každý poškozený jinak a že to pravděpodobně není vinou mojí nebo nesprávnýho používání.

Trochu pochybný je jejich účetnictví a přístup k ceně ala s dokladem a bez dokladu..

No každopádně víc mi neřekli, tak nevim. Ta cena nic moc ale tak nový zdroj stojí 10k.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“