Kolik VA ups

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kolik VA ups

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj,

mám tuto pc sestavu:
CPU AMD Ryzen 5 3600
RAM Kingston 2x8GB DDR4 3200Mhz
MB GIGABYTE X570 AORUS ELITE
GK XFX Fatboy AMD RX 590 8GB
Win 10 na m2 ssd, hry na 2TB HDD
PC zdroj 750w seasonic gold
LDC 24 palců (v budoucnu možná 27) + LCD 19 palců
Nějaké periferie v usb (myš, volant, dokovací stanice na 2HDD, čtečka, scanner), repro 5.1 creative

A nevím kolika VA ups bude stačit (alespoň na 15 minut). Jestli 1200 (EATON Ellipse PRO 1200) nebo stačí 850 (EATON Ellipse PRO 850)?

Díky
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Jey »

Záleží na zátěži PC a odběru W celé sestavy. Pokud těch 15 minut nepojede vše na 100% zátěže, tak postačí. Jinak 1000VA+.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Behemot »

Já sem dycky myslel, že runtime je danej primárně kapacitou akumulátorů (účinnost měniče můžeme v zásadě počítat shodnou u všeho), ale tak poslední dobou je nová doba, kdy si každá lemra vytírá prdel ústavou, asi je měkčí, než trojvrstvej hajzlák, tak nejspíš se teď nově ai množství energie v UPSce se udává ve VA, žejo :?

Jinak si změř příkon na plno se všema připojenejma krámama, vyděl to 0,7 a tolik minimálně to musí mít v akumulátorech.

Jako já ti klidně dodám SUA750XLI s pár set ampérhodinama×2, ale to asi nezaplatíš :mrgreen:
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Behemot »

Tak (se) asi nic (víc nedozvíme) :)
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Václav Sedlář »

objednal jsem tu verzi 1200VA. Nemám jak změřit spotřebu, ale když jsem si našel spotřebu všech komponent, tak by to mělo stačit
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Behemot »

Pokud tam připojíš voba monitory a trochu to zatížíš, tak budeš rád za pět minut, ale to je holt eaton no :roll:
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Václav Sedlář »

Při výpadku jeden monitor vypnu :-) V práci nám už umřeli asi 4 apc a mě doma taky (prodloužil jsem mu život o dva roky výměnou kondenzátorů, ale už zase začal blbnout). Takže apc už raději ne.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, tak ups je doma, ale mám problém s jeho ventilátorem, který běží nepřetržitě a nevím zda to tak má být, protože má ještě jeden slabší ups a tam běží jen při nabíjení nebi když jede na baterie.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik VA ups

Příspěvek od Behemot »

To musíš brát UPSky u mě, mě neblbne nic :roll:

Co dokundamentace? Zrovna stran větráků má APCčko informace docela v pohodě a nastavení profilů větráků taky s každou generací lidštější. Eaton ne? Už sem u nich nějakou dobu nebyl. Taky co tam, UPSky jsou čímdál větší výsměch, takže už ty parametry radši ani neuvádí a musim si to stejně dycky změřit.

Teda mluvím hlavně vo Smartkách, různý ty podřadný plasťáky, kdo ví. Tady to je tak někde mezi, ale spíš asi podřadnej plasťák. Nemáš nějakej wattmetr? Sem zjistil že různý rejže a ty jejich hliníkový transformátory co žerou 50 W naprázdno mají taky tendenci foukat furt, jinak by se to trafo za tři hodiny rozteklo, a s ohledem na směr, kterým jde poslední leta Eaton, vůbec by mě u nich hliněný trafo nepřekvapilo :D

Jo a zdravím lemry do HPčka, ty se nejspíš nenaučí vypnout větrák nikdy, i když spotřeba naprázdno je mezi nejnižšíma.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“