Napětí

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Napětí

Příspěvek od TomV »

Může běžet počítač normálně, když má na 3.3V větvi 2.77V a na -12V větvi -7.09V ? Protože tohle mi většina programů ukazuje a mně se zdá, že to píše kraviny, protože ten počítač je naprosto stabilní a běží normálně.
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Mě vetsina programu ukazuje taky uplny blbosti a hlavu bych si s tim nelamal..... Hlavne Sandra tam střílí vysloveně do tmy :o
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

ukazuje to blbosti pripadne neco jinyho :wink:
It's free software and it gives you freedom!
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Sentenced píše:Mě vetsina programu ukazuje taky uplny blbosti a hlavu bych si s tim nelamal..... Hlavne Sandra tam střílí vysloveně do tmy :o
MBM, Sandra a SpeedFan právě ukazujou blbosti, AIDA a diagnostika od Epoxu pro jistotu 3.3V a -12V vůbec neukazujou...

Asi to přeměřím multimetrem...

//Edit : Tak jsem to změřil. Sice ne -12V, to jde jenom do desky, ale 3.3V není 2.77, jak ukazuje software, ale 3.4V, takže je to v pohodě, software skutečně kecá...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaWa »

jediný, kdo nesmí kecat je BIOS. pokud kecá BIOS, tak bych tu desku reklamoval, protože pak člověk neví, jaké napětí tam ve skutečnosti má :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Marsellus Wallace píše:jediný, kdo nesmí kecat je BIOS. pokud kecá BIOS, tak bych tu desku reklamoval, protože pak člověk neví, jaké napětí tam ve skutečnosti má :roll:
Jak moc velký "kolísání" je jeste v normě ?? Na moji desce je to jak pribitý, ale co pozoruju hlavne na MSI co se davaj do PC tak tam to občas celkem lítá nahoru dolu....
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Lukin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lukin »

Sentenced píše:
Marsellus Wallace píše:jediný, kdo nesmí kecat je BIOS. pokud kecá BIOS, tak bych tu desku reklamoval, protože pak člověk neví, jaké napětí tam ve skutečnosti má :roll:
Jak moc velký "kolísání" je jeste v normě ?? Na moji desce je to jak pribitý, ale co pozoruju hlavne na MSI co se davaj do PC tak tam to občas celkem lítá nahoru dolu....
To by me taky zajimalo, kamaradovi deska do CPU dava od 0,04-0,1V navic nez zada v BIOSu.Je to duvod k reklamaci?Myslim, ze asi ne, ale chci slyset i vase nazory...
Athlon 2500XP+@zatim2420MHz(220x11)-Watercooled, ABIT NF7-S r.2.0, OCZ 512MB 433MHz CL 2 EL , ATI Original Radeon 9700@9700Pro-Watercooled, Fortron FSP350-60PN(PF) 350W, Chieftec DX-01BD-U, SB Audigy 2 ZS, GENIUS SW-5.1HT Surround, DVD Toshiba, Samsung Spinpoint 160GB PATA, LCD 17" IIyama prolite 431s-black
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Lukin píše:
Sentenced píše: Jak moc velký "kolísání" je jeste v normě ?? Na moji desce je to jak pribitý, ale co pozoruju hlavne na MSI co se davaj do PC tak tam to občas celkem lítá nahoru dolu....
To by me taky zajimalo, kamaradovi deska do CPU dava od 0,04-0,1V navic nez zada v BIOSu.Je to duvod k reklamaci?Myslim, ze asi ne, ale chci slyset i vase nazory...
BIOS mi napětí ukazuje dobře, ale pod Woknama mám taky tak o 0.25V víc...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Lukin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lukin »

TomV píše:
Lukin píše: To by me taky zajimalo, kamaradovi deska do CPU dava od 0,04-0,1V navic nez zada v BIOSu.Je to duvod k reklamaci?Myslim, ze asi ne, ale chci slyset i vase nazory...
BIOS mi napětí ukazuje dobře, ale pod Woknama mám taky tak o 0.25V víc...
O 0.25?To je sakra dost...To Ti jako pri 1.75V ukazuje 2V?Jemu to ukazuje vic i v BIOSu, takze to tam asi opravdu vic pousti.
Athlon 2500XP+@zatim2420MHz(220x11)-Watercooled, ABIT NF7-S r.2.0, OCZ 512MB 433MHz CL 2 EL , ATI Original Radeon 9700@9700Pro-Watercooled, Fortron FSP350-60PN(PF) 350W, Chieftec DX-01BD-U, SB Audigy 2 ZS, GENIUS SW-5.1HT Surround, DVD Toshiba, Samsung Spinpoint 160GB PATA, LCD 17" IIyama prolite 431s-black
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

2 Lukin : Promiň, o 0.125V. Předtím mi tam chyběla nula (myslel jsem 0.025V), ale teď jsem si to přepočítal a má to být 0.125V. Místo 1.675V (což je nastavené a ukazuje to i BIOS) mi Sandra píše 1.8V...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Takže je to dobrý... Mám změřenou i -12V větev. Žádných -7 se nekoná :

http://www.hotspot.webcard.cz/images/komp/pic2.jpg
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Lukin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lukin »

TomV:V pohode...Ty mas dobry, ze Ti to ukazuje chybu jen v softwaru, ale jemu to ukazuje i v BIOSu.Zajimavy je, ze kdyz nastavi Vcore BY HARDWARE, tak to posti 1,65V temer presne, ale jak tam da 1,65V, tak uz mu to pridava tech 0,06-0,1 priblizne.
Athlon 2500XP+@zatim2420MHz(220x11)-Watercooled, ABIT NF7-S r.2.0, OCZ 512MB 433MHz CL 2 EL , ATI Original Radeon 9700@9700Pro-Watercooled, Fortron FSP350-60PN(PF) 350W, Chieftec DX-01BD-U, SB Audigy 2 ZS, GENIUS SW-5.1HT Surround, DVD Toshiba, Samsung Spinpoint 160GB PATA, LCD 17" IIyama prolite 431s-black
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

TomV píše:Takže je to dobrý... Mám změřenou i -12V větev. Žádných -7 se nekoná :

http://www.hotspot.webcard.cz/images/komp/pic2.jpg
-12V ani moc neres, pouziva se pro paraelni port (a ten by fungoval i kdybys tam mel -7V) a nektere starsi ISA karty (zadnou takovou, predpokladam, nemas :) )
UFo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2003
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UFo »

to ze nektere desky overvoltuji (napr. Epox - me dava o 0.04V vetsi Vcore) a nektere undervoltuji (NF-S o 0.02V)je normalni, ale nemelo by to Vcore litat

momentalne mam problem, moje 8k5a2+ overvoltovala CPU o 0.04V (pri nastaveni 1.8V - nastavovala podle Biosu i dle MBM 1.84V, to same delala i se starym Durexem 2.2V --> 2.24V), nyni mi ale vcore kolisa, overvolt se zvetsil (pri nastaveni 1.775V me Vcore litalo v rozmezi 1.79-1.82V), musel sem jit s CPU dolu o 100MHz ale moc to nepomohlo, Vcore sice nelita ale zustava na 1.82V (overvolt o 0.045V)

napeti na +5V mi klesa pri Bunkru7 z puvodnich 4.76 na 4.56 a na +12V z 12.16 na 12.46

neni to este nic tragickeho ale to kolisani Vcore me trochu zaskocilo, kolisa mi ted mirne i FSB, momentalne nemam cas nic delat, doufam ze to vyresi pasivy na mosfetech
Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A
Lukin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lukin »

UFo píše:to ze nektere desky overvoltuji (napr. Epox - me dava o 0.04V vetsi Vcore) a nektere undervoltuji (NF-S o 0.02V)je normalni, ale nemelo by to Vcore litat

momentalne mam problem, moje 8k5a2+ overvoltovala CPU o 0.04V (pri nastaveni 1.8V - nastavovala podle Biosu i dle MBM 1.84V, to same delala i se starym Durexem 2.2V --> 2.24V), nyni mi ale vcore kolisa, overvolt se zvetsil (pri nastaveni 1.775V me Vcore litalo v rozmezi 1.79-1.82V), musel sem jit s CPU dolu o 100MHz ale moc to nepomohlo, Vcore sice nelita ale zustava na 1.82V (overvolt o 0.045V)

napeti na +5V mi klesa pri Bunkru7 z puvodnich 4.76 na 4.56 a na +12V z 12.16 na 12.46

neni to este nic tragickeho ale to kolisani Vcore me trochu zaskocilo, kolisa mi ted mirne i FSB, momentalne nemam cas nic delat, doufam ze to vyresi pasivy na mosfetech
A je to kolisani duvoc k reklamaci?Memu kamaradovi to pri nastaveni 1,775V kolisa nekde mezi 1,81V-1,86V.Max Vcore tam skokove mel 1,92V a min 1,78V.Mereno pomoci grafu ve speedfanu.Pocitac stabilni i v Prime(cca.12hod).Je to duvod k znepokojeni nebo pripadne reklamaci?
Athlon 2500XP+@zatim2420MHz(220x11)-Watercooled, ABIT NF7-S r.2.0, OCZ 512MB 433MHz CL 2 EL , ATI Original Radeon 9700@9700Pro-Watercooled, Fortron FSP350-60PN(PF) 350W, Chieftec DX-01BD-U, SB Audigy 2 ZS, GENIUS SW-5.1HT Surround, DVD Toshiba, Samsung Spinpoint 160GB PATA, LCD 17" IIyama prolite 431s-black
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

A je to kolisani duvoc k reklamaci?Memu kamaradovi to pri nastaveni 1,775V kolisa nekde mezi 1,81V-1,86V.Max Vcore tam skokove mel 1,92V a min 1,78V.Mereno pomoci grafu ve speedfanu.Pocitac stabilni i v Prime(cca.12hod).Je to duvod k znepokojeni nebo pripadne reklamaci?
Pokud je vse stabilni, tak to nevyreklamujes. Mel jsem drive ASUS A7V8X a delal to same (vychylky Vcore 0.05-0.1V), ale slape dodnes.

Jinak ja mam nejakych 11,25V na +12V vetvi (alepson podle MBM a biosu), 4.8V na 5V a 3.2V na 3.3V a taky s tim nic nenadelam :(
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“