Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 25. říjen 2020, 03:49

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Celkem zvláštní problém se zdrojem
PříspěvekZaslal v: čt 30. červenec 2020, 10:56 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ahojte.

Dokončuju casemod projekt svého PC.
Včera jsem se vrhnul na zavodňování, chtěl jsem si testnout jestli všechno funguje. Zapnu PC (normálně tlačítkem na desce), všechno se rozsvítí, pumpy rozjedou, paráda, hned to vypínám.
O pět minut později to zkouším ještě jednou a to už to nejde.

Říkám si co, kašlat na to, fungovalo to, bude zas. Okruh plním propojením pinů na zdroji klasicky.
Včera jsem okruh naplnil a PC tak nějak zprovoznil, nejsou na něm windows, nic. Ale do BIOSu jsem se normálně dostal. Večer PC vypnu a dnes už ho nezapnu.
Důvodem je zdroj.
Zdroj se sice sepne pokud spojím piny, ale základní deska ho nesepne. Zkoušel jsem 3 různé, o kterých vím, že fungují. Jenom to ve zdroji cvakne, ale ani náznak roztočení ventilátorů či jakéhokoliv jiného sepnutí.
Používám custom cablemod kabely, ale abych eliminoval i možnost, že ony jsou vadné, zkoušel jsem to samé i se stock PSU kabely. Výsledek stejný.

Sestava:
Maximus IX Extreme
i5 7600K
Enermax Platimax 1350W
zbytek nedůležitý

Druhá zkoušená deska byla MSI Z170A MPower Titanium.

Mimochodem ambient RGB na Maximusce svítí, stejně jako tlačítka, když připojím 24 pin, tzn. to co má svítit, když je PC vypnuté, to svítí.

Nemá někdo radu co s tímhle zapeklitým problémem? :D

Díky,
TOC.

Základ: i5 7600K @5,2GHz + ASUS Maximus IX Extreme (Bitspower monoblock) / Vega 64 @powermod (XSPC Raystorm GPU) / Enermax Platimax 1350W @cablemod / Kingston HyperX 16GB @3200Mhz / 1TB Samsung 840 Pro + 3TB Seagate / 2x serial Laing DDC-1T (XSPC Top) / NexXxos XT45 360mm + rad. z klimatizace ///
Periferie: Logitech G910 Orion Spark / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / HP Pavillion 32" + Dell U2412M ///
Audio: Sennheiser HD650 / CW DYI Dac / Hypa 1 ///

Předmět: Re: Celkem zvláštní problém se zdrojem
PříspěvekZaslal v: čt 30. červenec 2020, 13:39 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Jedine skúsiť iny zdroj ci je to ozaj zdrojom, hlavne ked pinom ide zapnúť a cez dosku nie
To by som tipol skorej tu dosku

Intel Core i9 9900kf@5,1GHz,Strix Z370 F, 2X32GB 3733 DDR4, RTX3090, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 6,5 TB SSD, Topping D50s + Schiit Magni 2U + Shure1540, LG 38WK95C , Mate 20 Pro, HTPC, ITX 8700k + 2060s + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

Předmět: Re: Celkem zvláštní problém se zdrojem
PříspěvekZaslal v: čt 30. červenec 2020, 21:03 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Hlavně problém je že tak ve 2% případů se to opravdu spustí, dneska se mi to podařilo spustit, najel jsem do BIOSu, nainstaloval windows, všechno v pohodě.

PC jsem nechal běžet tak cca 4 hodiny a naprosto bez problému. Poté jsem ho vypnul a je opět mrtvé, stejný problém. :D
To mě na tom štve nejvíc, že někdy to i začne fungovat a jakmile se spustí, tak je vše ok. Dokud se nevypne zdroj, restart to zvládne, všechno. Jenom se nesmí vypnout zdroj, protože šance že se opět sepne je celkem mizivá.
Díky tomu, že jsem zkusil jinou desku, kabely od zdroje, 230V přívodní kabel ke zdroji i jinou zásuvku jsem eliminoval všechny proměnné. Jediná konstanta, která nefunguje je zdroj. Tudíž to je zdroj.

Jiný PSU se mi zkoušet nechce, preparovat z druhého PC kabely se mi rozhodně nechce a stejně tak preparovat Maximusku z napuštěného okruhu, ani náhodou.
Stejně na konci týdne jedu na dva týdny do tater, až se vrátím mám doma náhradní kabely na druhý zdroj, tak pak ho zkusím.

Základ: i5 7600K @5,2GHz + ASUS Maximus IX Extreme (Bitspower monoblock) / Vega 64 @powermod (XSPC Raystorm GPU) / Enermax Platimax 1350W @cablemod / Kingston HyperX 16GB @3200Mhz / 1TB Samsung 840 Pro + 3TB Seagate / 2x serial Laing DDC-1T (XSPC Top) / NexXxos XT45 360mm + rad. z klimatizace ///
Periferie: Logitech G910 Orion Spark / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / HP Pavillion 32" + Dell U2412M ///
Audio: Sennheiser HD650 / CW DYI Dac / Hypa 1 ///

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 4 anonymních