DP++ -> HDMI - iGPU Intel

Grafické karty s libovolným GPU ostatních firem (např. Xabre, Kyro, Parhelia).

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
Ventero
Nováček
Nováček
Registrován: 03. lis 2023

DP++ -> HDMI - iGPU Intel

Příspěvek od Ventero »

Toto je běžná situace, kdy profi stroje HP, Dell, Lenovo mají pouze 2 DP++. Do 4. generace Intel zcela běžně fungoval jakýkoliv pasivní kabel nebo adaptér, aby bylo možné připojit zařízení z DP++ (splňuje podmínky duálního režimu) na HDMI. Od 6. generace však jakákoliv takto připojená TV není schopná signál detekovat. Vyzkoušel jsem několik strojů Dell 6. gen, Lenovo 8. gen a několik TV napříč stářím a značkami. Např. Samsung, Toshiba, Hisense a ještě nějaké další 2 ve stáří 12 - 2 roky. Stroj HP 2. a 4. Generace nebo HP AMD A10 na všech TV fungoval se stejnými kabely a adaptérem bez problému. Pokud stejným kabelem připojím k těm strojům asi 10 let starý monitor Dell, který má také jen HDMI, tak všechny DP fungovaly a obraz byl.

Jak je toto možné? Co mohu zkusit?

Další, nejspíše související, záhada - mám Lenovo AiO 4. gen, které má HDMI vstup. Připojil jsem na něj stroj HP 2. generace, na kterém vždy byl pouze Win7 via DP++ a obraz byl. Proběhla 1. fáze instalace W10, 1. restart a od té doby není signál detekován - monitor nic nezobrazuje. Ani po restartu, ani po vypnutí a odpojení všech přístrojů od el.

Bohužel jsem neměl možnost vyzkoušet na jiném zdroji, než na různých iGPU Intel.

Je možné, že by drivery ACPI (nebotakněco) W10 nějak zaneřádily sběrnici nebo poškodily něco kolem toho DP, že jakmile se jednou instalují W10, tak DP přestává na některých monitorech a TV fungovat?

Je možné, že se to nějak týká ohlášení a detekce zobrazovacího zařízení?
Něco jako, že normální PC monitor se nějak ohlásí a na ten popud DP začne generovat signál, zatímco alternativní zobrazovací zařízení jako TV se nehlásí vůbec nebo to DP vyhodnotí jako nedostatečné, neví pak jak signál vysílat a tak ho radši nevysílá? Jestli ano, tak to je zase stran vývojářů Intel nebo standardu vskutku rozumu prosté, zvláště, když to celou dobu předtím fungovalo ..

Budu rád a vděčný, jestli se někdo se mnou bude podílet na rozluštění tohoto mystéria, které se dotýká spousty lidí - je to trapné, když celou dobu s kolegou /a nejen my) prodáváme repasovaná PC a tvrdíme lidem, že s redukcí si k tomu v pohodě připojí velkou TV na filmy (to dost lidí požaduje) a ono už to není pravda ..
Ventero
Nováček
Nováček
Registrován: 03. lis 2023

Re: DP++ -> HDMI - iGPU Intel

Příspěvek od Ventero »

S dotazem jsem kontaktoval organizaci DisplayPort.org - tak schválně, co k tomu řeknou ..
Také jsem založil vlákno na Intel support: Request Number 06055455
https://supporttickets.intel.com/s/requ ... uage=en_US
Odpovědět

Zpět na „Ostatní grafické karty“