Test PCI-E switche 1x1 na 4x1 původně pro minery.

Grafické karty s libovolným GPU ostatních firem (např. Xabre, Kyro, Parhelia).

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Test PCI-E switche 1x1 na 4x1 původně pro minery.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Dostal se mi do ruky jeden takovej ten mini PCI-E switch, co dělá z jedná 1x linky čtyří 1x linky, konkrétně tenhle co používá jako out USB kabely ale jdou po nich PCI-E do 1x riserů:

https://i.imgur.com/c88Ez8N.jpg

Tak jsem ho trošku otestoval a s celkem pozitivnim výsledkem. S grafikama funguje což se ostatně čekalo, ale funguje mi i se zvukovkama, LAN, USB a tak.

Jediný co mi v něm nefungovalo byl USB 3.1 řadič s čipem Asmedia, je 4-linkovej ale tím to nebylo protože když jsem jej dal na 1x risrt jen kabelovej bez čipu tak jel. Řadič s čipem od VLI mi ale fungoval, takže na to pozor.

Další zajímavost je že z čipu jsou linky GEN 2.0, ale do něj pravděpodobně 3.0. Proč si to myslim? Protože když jsem v něm měl grafiku a pak jsem tam měl i zvuk a USB a oboje se používalo, tak výkon grafiky neklesnul ač celá věc byla bottleneckovaná onou sběrnicí. Takže do čipu pravděpodobně jde větší bandwith než kterou pak dělí na jednotlivé porty. Rovněž jsem porovnával přes čip a bez něj GEN2 1 linku a výkon stejnej, tzn nezpůsobuje žádná zpomalení. Zkusil jsem i "hada" tzn jeden riser, pak tohle a pak další riser a tam karta, dostal jsem se přes metr daleko a PCI-E stále fungovalo (což s čistě risery nešlo).

Takže až mineři budou rozprodávat kdyby si někdo chtěl přidat více GEN2 1x slotů, nebo něco někym protáhnout, dá se to dobře použít.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Test PCI-E switche 1x1 na 4x1 původně pro minery.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak dneska jsem si ověřil že je to GEN2 i mezi boardech a kartou, nejde mi teda vůbec do hlavy jakto že jsem měl situaci vícero aktivních vyloadovaných zařízení a zároveň kopíroval na řadič, vše přes tu kartu a nic se navzájem mezpomalilo, ale prostě to tak bylo.

Jinak jsem si také ověřil že přes to fungujou i NVME disky, slow ala 1 GEN2 linka, tzn cca 450MB/s max, ale fungujou.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní grafické karty“