Laser či inkoust na tisk polepů?

Cokoli týkající se tiskáren, skenerů a multifunkčních zařízení, papíru či náplní.
Odpovědět
Jiří Mrázek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: /dev/null (Plzeň)

Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od Jiří Mrázek »

Ahoj,
koukám se po tiskárně, která bude mít levný tisk, bude tisknout polepy na krabičky (samolepicí papír).
Přemýšlím, zda jít do inkoustu či laseru, ten samolepicí papír asi bude více savej než klasický.

Nicméně co je priorita č. 1 je velmi levný tisk. Tisknout se bude asi nárazově, minimálně jednou za tři měsíce.

Díky za pomoc.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od kotas »

neni co resit, jedine laser, tam ti nezaschne inkoust kdyz dele netisknes a komp.tonery, kde je stejne jen prasek se ti ani nerozpije jako inkoust a mohl bych pokracovat..

LASER :arrow:
Jiří Mrázek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: /dev/null (Plzeň)

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od Jiří Mrázek »

No taky jsem pro laser, nicméně by to chtělo tiskárnu s vyšší rozlišením než 600DPI, aby ty polepy nějak vypadali, a tiskárna bez problému brala levnější tonery. Nějaký nápad? když už něco najdu, tak už to stojí raketu.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od Suke001 »

Určitě laser, pokud nebudeš tisknout častěji.

Teď je za dobrou cenu https://www.tsbohemia.cz/oki-c301dn-449 ... 46695.html
Kompatibilní tonery bez problému.

Pokud teda nepotřebuješ multifunkci, tam by to šlo o dost nahoru.
Jiří Mrázek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: /dev/null (Plzeň)

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od Jiří Mrázek »

Díky za tip, vypadá docela v pohodě, koukám se ještě dál, kdyby jsem něco objevil, pokud by byl nějaký další tip, určitě za něj budu rád, max bych viděl cenovku kolem 7.000,-
Podmínka jsou ty aftermarket tonery, aby tisk stál rozumně levně.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od kotas »

v tom pripade beru zpet, zjistil jsem si odjinud, ze na tisk polepu se laser vubec nehodi, zapece se po case ten papir s lepem v tiskarne na valci a jsou problemy.

V tehle cene jedine inkoust a jedine EPSON a ten jejich tank system, kde do tiskarny to lijes po litrech a provoz je levnejsi jak u laser uz v originale, napriklad tohle:

Epson L455
https://www.alza.cz/epson-l455-d2422047.htm?o=1

V originale kazda lahev s inkoustem stoji smesnych cca 150,- kc, viz:
https://www.alza.cz/epson-t6642-azurova-d2169053.htm a ma 70ml!! To mas jak xxx neoriginalnich nebo orig. cartridge, nic levnejsiho na trhu neni :!: ;-) na nejake neoriginalni smejdy co ucpavaji rysky a hlavu se vyprdni, tady to strika primo na papir a nema to zadnou stupidni hlavu
Dodávány s inkoustem pro tisk až 12 000 černobílých stran.

Dodávány s inkoustem pro tisk až 6 500 barevných stran.
Po registraci mas navic ted i 3 roky zaruku, coz je super, jinak ja tehle par mrsek prodal a za rok a pul tam po nekolik tisic kopii akorat zlobilo bud pocitadlo (staci reset) nebo hadickovy system, ale v zaruce to opravili pokazde 8)
Jiří Mrázek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: /dev/null (Plzeň)

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od Jiří Mrázek »

No nad inkoustem jsem také přemýšlel, ale mám obavu, aby se v případě náhodného navlhčení (déšť vlhkost) potisk neponičil, případně jak to bude zvládat ten samolepicí papír, přeci je jen více savej než obyč. papír.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od kotas »

prave ze lepici papir neni vhodny do laserovek vseobecne protoze se "prihreje" na valec nebo "zapece" a muzes odrovnat i tiskarnu..ty epsonky pouzivaji hlavne fotografove, kteri potrebuji na fotky inkoust (nejverohodnejsi barvy aj.) a nejlevnejsi provoz, coz je.

Kazdopadne jestli premyslil o barevnem laseru tak na to zapomen i z duvodu, ze vseobecne kompatibilni tonery a je jedno jaka znacka to je (dnes to je vsecko stejne cina nebo ze SK, Polska aj.), tak jsou to kazove smejdy. U cernobile tiskarny je to v pohode ale u tech barevnych toneru NE, protoze barvy bud delaji pruhy, slabe tisknou apod. Uz to holt neni co byvalo :|
kokroff
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od kokroff »

Pozor na zapékání, už se mi stalo, že přesto že byl papír určen pro laserovou tiskárnu, měl jsem pak rozborku sborku...
Q8200, 6GB RAM, SSD 100GB MT+3TB Seagate+750GB Samsung + HD3870, Gigabyte P35 DSG, Corsair 520W all in Soprano
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Laser či inkoust na tisk polepů?

Příspěvek od kotas »

Vážně vytahovat staré téma z 18. březen 2016? :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Tiskárny, skenery a multifunkční zařízení“