Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je út 26. květen 2020, 22:51

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 34 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět: Re: Obyčejná klávesnice
PříspěvekZaslal v: po 11. květen 2020, 17:51 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ty asi nehraješ hry...

PříspěvekZaslal v: po 11. květen 2020, 21:19 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Octopuss napsal:
Ty malý funkční klávesy jsou peklo. A za úzkej levej Shift by měli výrobci viset.

100% souhlas. proč sakra dělají ty funkční klávesy menší než zbytek kláves?
malej levej shift bych asi byl ochotnej překousnout, podle věky vypěstovaný stopy prstů na klávesnici stejně moc na pravou půlku nechmatám - pravda, blbý je že by mi tam zas překážela ta klávesa tam přesunutá zprava. asi bych radši preferoval, když už, dlouhej backspace a klávesu diakritiky posunutou o řadu níž před zkrácenej Enter (říkám zkrácenej, ne zprasenej na jednu řádku).
well, možná to nakonec bude jistit origo Lenovo, jen bez Smartcard a za nějakou lidskou cenu a ne 1600CZK :crazy: https://www.alza.cz/lenovo-usb-smartcar ... 140390.htm

PříspěvekZaslal v: út 12. květen 2020, 08:22 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Octopuss napsal:
Ty asi nehraješ hry...

Proc bych nehral hry? Proste mi to nevadi, nic vic v tom nehledej...

PříspěvekZaslal v: út 12. květen 2020, 08:24 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

zombux napsal:
Octopuss napsal:
Ty malý funkční klávesy jsou peklo. A za úzkej levej Shift by měli výrobci viset.

100% souhlas. proč sakra dělají ty funkční klávesy menší než zbytek kláves?
malej levej shift bych asi byl ochotnej překousnout, podle věky vypěstovaný stopy prstů na klávesnici stejně moc na pravou půlku nechmatám - pravda, blbý je že by mi tam zas překážela ta klávesa tam přesunutá zprava. asi bych radši preferoval, když už, dlouhej backspace a klávesu diakritiky posunutou o řadu níž před zkrácenej Enter (říkám zkrácenej, ne zprasenej na jednu řádku).
well, možná to nakonec bude jistit origo Lenovo, jen bez Smartcard a za nějakou lidskou cenu a ne 1600CZK :crazy: https://www.alza.cz/lenovo-usb-smartcar ... 140390.htm

Proc ne? Na "prstoklad" to nema vubec zadny vliv. Nevim, jak casto a v jakych silenych hmatech a chvatech pouzivas F keys, ale tohle je asi posledni vec, co bych resil ;)

PříspěvekZaslal v: út 12. květen 2020, 16:50 
Začátečník
Začátečník

zombux napsal:

Ja sem ji kupoval a je mensi nez byvaly IBM/Lenovo klavesnice s multimedia klavesama. Ma to trochu mensi klavesy, takze skocila ve skrini.

Jinak me levy shift zmenseny nevadi, protože sem leta zvykly používat tu klávesou s pipou vedle toho. Zato maly enter nebo backspace me vadi hodne. Male F klavesy mi nikdy nevadili a to ani při hrani, ale mit je v plne velikosti je lepsi.

PříspěvekZaslal v: út 12. květen 2020, 17:43 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

no, tak jako tak, Genius jsem dneska vrátil. není to úplnej průser, ale ani žádnej šlágr. za dvě kila mám slíbenou tuhle, tak uvidíme :) https://www.amazon.co.uk/Lenovo-Keyboar ... B07MBF6LFC

PříspěvekZaslal v: st 13. květen 2020, 08:58 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ty malý Fka jsou víc hnusný než problém, ale nikdy jsem takovou klávesnici neměl, a možná bych měl problém se do nich trefit.
Ten shift problém je, jednak malíčkem trefuju cca střed dlouhýho, takže malej je blbej, a hlavně ta klávesa vedle něj chybí na obvyklým místě (nevím co to je za znaky, myslím že jsem viděl nějaký lomítko nebo tak něco).

PříspěvekZaslal v: st 13. květen 2020, 13:03 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Octopuss napsal:
Ty malý Fka jsou víc hnusný než problém, ale nikdy jsem takovou klávesnici neměl, a možná bych měl problém se do nich trefit.
Ten shift problém je, jednak malíčkem trefuju cca střed dlouhýho, takže malej je blbej, a hlavně ta klávesa vedle něj chybí na obvyklým místě (nevím co to je za znaky, myslím že jsem viděl nějaký lomítko nebo tak něco).

lomítko samozřejmě patří hned vlevo vedle malýho backspacu :)

PříspěvekZaslal v: st 13. květen 2020, 18:04 
Nováček
Nováček

zdravim, na kazdej klavesnici co kupim je problem, ze ked stlacim viac klaves naraz tak dalsie uz neregistruje, vadi to v hrach, lebo ked stlacim W, A a shift (teda sprint sikmo), tak uz nemozem skakat, lebo neregistruje medzernik, tyka sa to nejakej funkcie, ktoru musi klavesnica mat a daju sa podla toho klavesnice na webshope vyfiltrovat?

PříspěvekZaslal v: st 13. květen 2020, 18:16 
Začátečník
Začátečník

Musi mit anti ghosting/rollover. Vetsina hernich uz to dnes ma, ale ne vzdy to prodejce uvadi, takze je treba hledat, kolik ktera klavesnice rozezna soucasne stisknutych klaves.

AMD Ryzen 7 3700X / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / GIGABYTE RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB

PříspěvekZaslal v: st 13. květen 2020, 18:17 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

antighosting, ale v eshopu na to filtrace není, je třeba číst recenze dané klávesnice, protože tohle není jen o tom jestli to klávesnice má nebo nemá, ale jak je to implementováno (pokud vůbec)
edit: někteří výrobci dokonce implementují antighosting různě "po sektorech" a tak, takže bacha.

PříspěvekZaslal v: st 13. květen 2020, 18:27 
Nováček
Nováček

paci sa mi tato http://x7.a4tech.com/product.aspx?id=87
je tam napisane "8 N-Key Rollover", takze na nej by ten problem nemal byt?

PříspěvekZaslal v: st 13. květen 2020, 21:25 
Začátečník
Začátečník

Mela by zvladat 8 klaves stlacenych soucasne. Pokud ti to staci, coz asi jo, tak OK. Akorat mne by asi vadily ty extra klavesy pod mezernikem.

AMD Ryzen 7 3700X / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / GIGABYTE RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB

PříspěvekZaslal v: čt 14. květen 2020, 12:37 
Nováček
Nováček

mstK napsal:
Mela by zvladat 8 klaves stlacenych soucasne. Pokud ti to staci, coz asi jo, tak OK. Akorat mne by asi vadily ty extra klavesy pod mezernikem.

uvidime, dnes si ju idem vyzdvihnut, prave tie klavesy pod medzernikom je dovod preco ju chcem, ovladat palcom viac funkcii by bolo v hrach super

/edit, je to super, tie klavesy maju polovicnu vysku oproti medzerniku, takze vobec nezavadzaju

Odpovědět na téma  [ 34 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 4 anonymních