Oculus Rift a ostatní VR

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
nothing_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2014

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od nothing_ »

:-D Tak to ste ma potesili, ale tak nejak som to cakal. Jedina true VR hra kvoli ktorej by sa to oplacalo je asi HL Alyx, ale to bude malo. Vlastne ina hra ma ani nenapada.
COOLING: EKWB | CPU: i7 10700k | MB: ASUS ROG STRIX Z490E | CASE: Fractal 7 ( 7x Noctua NF-F12 Chromax ) | GPU: EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA 10GB | RAM: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB | SSD: Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB @ EKWB M.2 Heatsink + Samsung 840 PRO 128GB + Samsung 850 EVO 500GB + Crucial MX500 2 TB | PSU: Corsair 750RM | AUDIO: Creative Sound Blaster Z + Audioengine A2+ | LCD: Dell U3417W | KEYBOARD: Logitech G413 Silver | MOUSE: Razer Mamba | OS: Win 10 PRO 64-bit | PHONE: Xiaomi Mi 10 PRO 256GB
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Bez_n1ck »

VR her jsem zkusil řekněme cca 10-15, ale víceméně za zmíňku u mě stojí jen HL:A a Beat Saber. Každopádně index vyplatí už jen kvůli HL:A :)
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od niemand »

U těch závodních her to je celkem dobrý, jenže je důležitý si to předem vyzkoušet. Mě se třeba u závodů ve VR dělá strašně blbě v zatáčkách, protože díky VR máš pocit, že v tom autě sedíš, jenže necítíš žádnou sílu, která by na tebe v reálu působila.
Mozek potom očekává, že když jedeš 150 do zatáčky, tak tě to potáhne ke straně, jenže se nic neděje a mě je z toho po půl minutě na blití.

VR her je docela dost, trochu je problém pokud musíš kvůli hraní vždy něco odsouvat (nábytek apod). To rychle přestane bavit a dřív jsem kvůli tomu VR často nehrál, protože mě nebavila příprava před a uklízení po.

Top je samozřejmě HL Alyx, pokud má člověk VR, tak by to snad měla být i povinnost.
Beat Saber je taky super, případně jemu podobné - Synth Riders.
Ale doporučil bych i další:
Arizona Sunshine,
Boneworks,
Budget Cuts 1 + 2
Doom VFR (no, tady je to jako dost dobrý graficky, ale technicky tam jsou bugy když se hraje s index ovladači...)
Gorn,
Job Simulator (spíš funny hra než něco převratného),
Tower Tag (aktuálně hraju víc a víc, když se sejde pár lidí na 4v4 je to zábava ale i náročná hra),
Vanishing Realms,
Sportsbar VR
Pavlov VR
Skyrim VR :mrgreen:
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Mr.Nigga »

Mně u těch závodů špatně překvapivě nebylo. Třeba takový Epic Roller Coasters jsem nedal ani 10 minut a bylo mi špatně po zbytek dne, ale ten Dirt Rally 2.0 mi nic nedělal. Žádnou jinou závodní na to nemám, tak nedokážu posoudit. Docela mi vadilo, že ta hra nepracuje s ovladači a musí se hrát s klávesnicí (na kterou nevidíš) a přitom by šlo ovladače použít třeba jako volant nebo pro řazení.

Pro mě zatím nejlepší hra pro VR byla Beat Saber. Navíc to dost dobře funguje i jako fitness když si na to vyhradíš víc času :-D
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od heroik »

Tak se na mě taky dostalo ohledně vyzkoušení HL Alyx a vůbec VR poprvé. Brácha si koupil Oculus Quest 2 tak jsem jakožto fanoušek HL byl hodně natěšený že to konečně zkusím. Bohužel po necelých 100 min. hraní přemýšlím že to vrátím (dokud můžu), ikdyž dost nerad. Není mi z toho dobře, zatím jsem to nevydržel mít na hlavě děle jak 20 min a i po tom co to sundám tak se citím tak divně a...nevím, prostě moc odvařený z toho nejsem. Co myslíte, mám to vrátit s tím že to prostě není pro mě, nebo to je tak jen ze začátku a dát tomu ještě šanci? Po 120 min už to bohužel nebudu moct vrátit..
forestak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2007

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od forestak »

Moje první zkušenost s VR byla v podstatě stejná. Po pár dnech jsem si zvykl a dnes hraju bez problémů do vybití baterky. Takže věřím, že si taky zvykneš. Na to postupný zvykání je údajně dobrý Beat Saber
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Bez_n1ck »

Důležité je taky dobré železo. S nízkým FPS nebo velkým imputlagem je to hodně hnus ... Taky bych být tebou pro začátek zkusil "skákací" locomotion. První jsem to zkusil hrát s freemove a málem to se mnou seklo, tak jsem to odehrál ve skákacím módu a na druhej a třetí playthrough už to s freemove není problém.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od heroik »

Ok přemluvili jste mě. Je fakt že jsem to měl na freemove a ani ty ostatní jsem moc nezkoušel, freemove mi připadá takovy nejpřirozenější. Nejlépe to tak hrát někde na poli a chodit reálně podle té hry :-D
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Bez_n1ck »

To by bylo asi fajn, ale není to moc reálné (americká policie má třeba takovéhle trenažery na active shooter scenarios v prázdných halách).

Pro začátečníka fakt doporučuju se na freemove vykašlat. Je to sice nejpřirozenější, ale pro mozek je to strašně náročný, obzvláště zezačátku a i po spoustě odehraných hodin si dávám bacha, abych se před pohybem alespoň trochu rozkročil a získal tím větší stabilitu.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od heroik »

Jj díky za info, já se o to doteď vůbec nijak nezajímal. Stabilita a potom nevolnost mi dělá problém, je to prostě divné když jdeš a přitom nejdeš.
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od niemand »

VR jsem měl už tři roky, když vyšel HL Alyx a ani já to nehrál poprvé na freemove. Nejdřív jsem to prošel s teleportací a až při dalších průchodech freemove.

Sice to neni uplně přirozené, ale lépe si na to zvykneš. Jestli chceš plnit achievementy, tak to stejně budeš hrát ještě jednou :mrgreen:
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od heroik »

Tak jsem to dneska odzkoušel pořádně, a celkem mě to začalo bavit. Ale jsem na tohle hraní těžký debil, 10x mi zásobník spadne než ho seberu nebo s ním něco udělám :lol: nevím jestli je to normální. Jak tam po mě skáčou ty chrobáci tak v tom zmatku přebít zbraň a sundat je dřív než oni to je skoro nemožné :D Ale jdou tam dělat dobré kraviny, při prstění headcraba apod sme se s partou docela nasmáli :-D
fiLL-kiLL
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od fiLL-kiLL »

Mohu potvrdit odeznění nevolnosti po několika herních seancích. Je až k nevíře, jak si na to hlava zvykne. Já hraju na plynulou chůzi dopředu a skokový pohyb do stran o 30 stupňů. Plynule do stran to absolutně nejde zvládat, točák a nevolnost přijde ihned.
Ač jsem Alyx dohrál již dávno 2x, tak si občas dám nějakou kapitolu nebo ještě častěji hraji módy / mapy ze Steamu. Mnoho jich jsou opravdu povedené.
Intel Core i3 - 4,2 ghz, GIGABYTE GA-Z87-HD3, 16 GB DDR3, GeForce RTX 4060 8 GB, HDD Samsung 1 TB SATAII, Fractal Design Core 3000, Logitech MX400, LG 23", Win 10 Pro
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

je tu nekdo, kdo si vyzkousel vice VR headsetu? Premejslim, ze si tuhle zbytecnost nakonec poridim domu... ktery doporucite? me padl do oka Valve Index pripadne HTC Vive Pro 2, nebo je snad neco lepsiho?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od pre.vit »

Alfajk píše: úte 19. dub 2022, 18:49 je tu nekdo, kdo si vyzkousel vice VR headsetu? Premejslim, ze si tuhle zbytecnost nakonec poridim domu... ktery doporucite? me padl do oka Valve Index pripadne HTC Vive Pro 2, nebo je snad neco lepsiho?
Ano, zkusil jsem Valve Index, HTC Vive Cosmos Elite a HP Reverb G2.
Nakonec jsem zůstal u HP Reverb G2 (kvůli nejvyššímu rozlišení) a z Valve Index jsem si nechal ty jejich ovladače a obě základny pro ně.. :)
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

jak je to mezi sebou kompatibilni(treba ty zakladny) a co software? pokud je treba na steamu oznacen ikonou oculus compatible, pujde i na tom od HP?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od pre.vit »

Alfajk píše: úte 19. dub 2022, 19:02 jak je to mezi sebou kompatibilni(treba ty zakladny) a co software? pokud je treba na steamu oznacen ikonou oculus compatible, pujde i na tom od HP?
Pro základny s ovladači je potřeba dongle (koupil jsem si 2x Tundra Labs Vive Tracker USB Dongle (29,99USD/ks)), protože HP je samo o sobě neumí.

Oculus compatible znamená předpokládám pouze to, že tu určitou hru spustíš i na Oculusu (který funguje samostatně bez PC). Jinak software pustíš na všech ostatních VR brýlích (protože ty fungují jen jako "zobrazovadlo" stejně jako monitor).
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

tak jsem odehrál pár hodin s Indexem a vesměs převažují pozitivní zážitky, na první generaci VR je to super, rozlišení na hraní je dostačující, ke čtení textu ale pořád bída

měl bych pár dotazů, zda je to normální a nebo je něco špatně - oblast, kde je obraz zcela zaostřený, je poměrně malá, mám problém s očima, indexem, nebo se to tak prostě chová? k čemu je tak velké FOV, když je to stejně všude rozmazané?

na černém/bílém pozadí VR se světlo po okrajích čočky nepřirozeně láme a "bíle" oslňuje, to je taky normální stav?

občas se VR helma odmítá připojit, zůstane bíle svítit displej a je nutný restart - nejčastěji to dělá, když neběží sekundární displej/monitor počítače, to je taky normál?

a k užvatelským věcem - chtěl bych VR používat třeba na sledování filmu/videa/běžnou desktopovou práci mimo steamVR appku, jak na to? třeba video z youtube i v režimu pro VR nijak nedetekuje připojený index, v možnostech je jen oculus nebo htc vr.

je možné změnit VR view na sekundární displej, aby zabíral "hráče"? tzn helmu a ovladače, které se "vznáší ve vzduchu" ? aktuálně jsem našel jen volbu pro přepínání levého/pravého oka, ale v nějaké herně jsme měli pohled z VR helmy jakoby obě oči (třeba u beat saberu byly pořádně vidět oba meče ve vzduchu)

jak zprovoznit kamery na helmě? To tlačítko na spodku helmy by při dvojím zmáčknutí mělo přepínat na pohled z kamery, ale nic to nedělá.

a nějaké obecné doporučení k nastavení něčeho speciálního? Případně doporučení konkrétní aplikace? :)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Bez_n1ck »

Alfajk píše: stř 11. kvě 2022, 10:23 měl bych pár dotazů, zda je to normální a nebo je něco špatně - oblast, kde je obraz zcela zaostřený, je poměrně malá, mám problém s očima, indexem, nebo se to tak prostě chová? k čemu je tak velké FOV, když je to stejně všude rozmazané?
Taky to tak pociťuju, prostě spíš otočím hlavou, než abych se rozhlížel "očima", ale na to jsem zvyklej i IRL kvůli multifokálním brýlím (s měnící souřadnicí Y se mi mění focal point).
Alfajk píše: stř 11. kvě 2022, 10:23 na černém/bílém pozadí VR se světlo po okrajích čočky nepřirozeně láme a "bíle" oslňuje, to je taky normální stav?
Myslím, že tenhle jev má nějaký název. Když máš třeba černé prostředí a v něm bílý obdélník (half-life GMan dveře), tak se jakoby rozsvítí čočky i mimo ty dveře.
Alfajk píše: stř 11. kvě 2022, 10:23 občas se VR helma odmítá připojit, zůstane bíle svítit displej a je nutný restart - nejčastěji to dělá, když neběží sekundární displej/monitor počítače, to je taky normál?
Zkontroluj si, jestli ti jí dobře viděj majáky, šedej obraz znamená, že helma není schopná vyhodnotit kde v prostoru se nachází.
Alfajk píše: stř 11. kvě 2022, 10:23 a k užvatelským věcem - chtěl bych VR používat třeba na sledování filmu/videa/běžnou desktopovou práci mimo steamVR appku, jak na to? třeba video z youtube i v režimu pro VR nijak nedetekuje připojený index, v možnostech je jen oculus nebo htc vr.
Já používám skybox nebo mermaid VR
Alfajk píše: stř 11. kvě 2022, 10:23 jak zprovoznit kamery na helmě? To tlačítko na spodku helmy by při dvojím zmáčknutí mělo přepínat na pohled z kamery, ale nic to nedělá.
Double click "menu" tlačítka na ovladači, nevím jestli to nezměnili, ale dělalo to takovej haluznej pohled, kdy to ukázalo obrysy předmětů ze skutečného světa.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od niemand »

Mám pocit, že kamera se musí aktivovat nejdřív ve SteamVR nastavení aby potom fungovala na stisk tlačítka na headsetu.

@Bez_n1ck: ten "haluz" pohled je jedna z možností, buď jde nastavit kamera, aby snímala obrysy předmětů okolo, nebo aby prostě promítlala normální obraz do headsetu, taky to jde myslim někde v nastavení změnit. Osobně jsem to nikdy nepotřeboval, takže si nejsem jistý, kde přesně to je.
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“