Vodou politá klávesnice

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
pc_user
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2006
Bydliště: Ostrava

Vodou politá klávesnice

Příspěvek od pc_user »

Ahoj, dneska se mi podařilo vylít si na klávesnici vodu (čistou z kohoutku). Klávesnici jsem postupně vysušil (stále byla zapojena v USB) a nějakou dobu fungovaly všechny klávesy. Po určité době ale přestaly některé klávesy fungovat. Klávesnici jsem proto odpojil, rozebral, vysušil všechna místa, kde zůstala voda, a poté smontoval a zapojil. Nicměné klávesy pořád nejdou.

Je tedy možné, že se třeba některé kontakty "zkratovaly" a už s tím nic udělat nepůjde?

Díky za rady
Ryck
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od Ryck »

Mozne to samozrejme je, rekl bych ze je to dokonce pravdepodobne. pro priste doporucuji po politi klavesnici co nejdrive vypojit z napajeni a vysusit.
George S. Patton: Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu. Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.Veďte mě, následujte mě, nebo mi jděte z cesty.
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od gejmer »

A viděl jsi někde oxidaci?
pc_user
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2006
Bydliště: Ostrava

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od pc_user »

Oxidaci jsem nezpozoroval. Všechno jsem vysušil do poslední kapky, takže k žádným dalším "zkratům" by docházet nemělo. Vymontoval jsem i elektroniku klávesnice, vysušil a kontakty vyčistil, ale ani to nepomohlo. Nefungují například klávesy S, D, H, J, B, N nebo mezerník.
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od gejmer »

Jestli to byla nějaka klaveska za par korun tak bych se na to asi vyprt :(
Kazdopadně to zkus tak za 1-2 dny znovu,to už by měla byt dokonale vyschla.
Parkrat jsem takto opravoval kalkulačku,dražší modely i levné od šikmookejch,značkové pak fungovali dobře,ale v těch NoName byly tak šmejdský součástky,že by se člověk poblil... Prostě tyhle super levné věci fungují většinou pouze jednou,při prvnim smontování.Když se to snažíte rozebrat a repasovat tak to nefunguje.
pc_user
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2006
Bydliště: Ostrava

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od pc_user »

Je to naštěstí levnější kousek, takže pokud by se to nespravilo, tak se zas tak moc neděje. Zkusím ještě několik dní počkat a uvidím, jak to pak s ní bude vypadat :)
Majkl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od Majkl »

Jestli je to membránová klávesnice,jakože asi jo,tak voda ti zatekla mezi ty folie na kterých jsou napařeny vodivé cesty a pokud to budeš mít nadále připojený na napětí tak ti to elektrolyticky ty cesty vyžere či udělá svody.
Pokud ti to stojí za to,tak musíš tu membránu (folii) rozebrat - celkem 3 folie, a vysušit a svody vygumovat tvrdou gumou z papírnictví.Pak vyčistit od gumových žmolků a nakonec vytřít lihem.
Takto jsem zprovoznil klávesnici která byla naprosto nepoužitelná a generovala nesmyslné znaky.
Myslím si ,že raději asi skočíš koupit novou,co? :)

AMD A64 X2 4200+ @2600Mhz, DFI LP UT nF4 Ultra-D, AC Freezer 64Pro, 2GB DDR500, 9800GT, Enermax Liberty 500W
apoc9
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2009

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od apoc9 »

Právě proto (a z mnoha dalších pragmatických důvodů) mám vodotěsnou klávesnici :twisted: :
HP PS2 USB Omyvatelná klávesnice
http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=VF097AA
If an integer is parsed in the woods, and no one is around to hear it fail, does it raise an exception?
馬鹿と猫は風邪を引かない。
blog: http://apoc9.blogspot.com/
PC: Intel i7-2600k, MB Gigabyte P67A-UD4-B3, Gigabyte GTX580 (WINDFORCE 3X), CORSAIR DDR3 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP, Win 7 ultimate 64
MP: Cowon J3 (32GB) + Denon AH-C710
Ebook: Sibrary G10 (9,7")
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od Richo »

Zdravím,
tak se mi stalo něco podobného. Byla to káva (bez cukru) a jenom trošku káplo někde dolů mezi klávesy "NM,.". nic se nestalo, všechno běželo dál. Druhý den - katastrofa. Přestala fungovat myš (PS/2). Místo šipky tam začlo problikávat takové to navigační kolečko pro plynulý posun a nešlo nic označit ani potvrdit. Taky monitor začal cukaně zmenšovat a zvětšovat obraz. Tak, je to třináct let starý CRT a asi už to bude mít za sebou. Na klávesnici přestaly fungovat některé klávesy. Že by to všecko udělala ta klávesnice? Monitor s jiným PC funguje normálně, myš blbne i když klávesnice není připojená. Tu jsem rozebral (Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000), fólie vypral ve vodě s jarem, nechal vysušit, ale klávesy pořád nefungují. Můžete tu někdo napsat něco bližšího o těch svodech? Třeba i s nějakou fotkou. Ta káva fakt zasáhla jenom kousek 2 x 3 cm, tak kdyby s tím šlo něco udělat, budu rád. Předem dík.
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od Richo »

Klávesnici mám odpojenou, ale myš pořád blbne. Může skrat v klávesnici nějak porouchat stolní PC? To by mě ta káva vyšla pěkně draho :D .
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodou politá klávesnice

Příspěvek od BRUCEF »

Majkl: tak tohle asi vyzkousim. Mam tu starickou klasicku Genius KB-06XE, do ktere jsem si vylil caj.
Samozrejme prestalo fungovat nekolik klaves. Tak jsem ji rozebral, vycistil, vysusil. Mam bohuzel dojem, ze jde jeste mene klaves nez pred rozebranim :-D :x
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“