Myš na práci

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
723530
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Břeclav

Myš na práci

Příspěvek od 723530 »

Dobrý den

Pracuji jako konstruktér a potřeboval bych poradit při výběru nové myši. Při mojí práci pracuji s myší 8+ hodin denně, tudíž je myš velice namáhána. Používám ji víc než klávesnici, na které mačkám jen určité klávesové zkratky pro zrychlení práce. Chtěl bych nějakou ergonomickou myš, ze které by mě nebolela ruka po dlouhém používání s kvalitními spínači, aby mě po kráké době neodešla. Kolečko na myši mám teď docela tuhé a musím vyvinout poměrně velkou sílu abych to zmáčkl, tudíž bych pořeboval nějakou s lehkým zmáčknutím. Docela často se mi stává, že s kabelem myši o něco na stole zavadím, takže uvažuji i o bezdrátové, ale jen jestli se to v dnešní době vyplatí.

Moc děkuji za všechny názory a odpovědi, které mi tu napíšete a poradíte mi tu nejlepší volbu ;-)
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Myš na práci

Příspěvek od Maxtor »

No kdyz te tak slysim.. je nutna mys..? nechal bych si nejakou klikaci klasiku aby clovek u toho PC uplne nezesilel, ale na praci bych sel po tabletu, ve tvem pripade asi spise po trackballu..
Bezdrat nedoporucuju.. samozrejme jde o osobni preference, ale pro me je neprekonatelna hmotnost kvuli baterkam..
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Myš na práci

Příspěvek od wallot »

sebelepsi ergonomicka mys bolestem ruky po 8mi hodinach nezabrani. zalezi jak velkou ruku mas ale obecne Logitech ma nejvic ergonomicke mysi.
nejlepsi byla mouseman optical ale to je 10 let zpet :)

Jdi do G700 lepsi volba podle me neni. je lehka, tuna tlacitek pro pripadna makra, profily, a ma dobre resene pripojeni kabelu takze se da pouzit i s nim.
Ergonomikcy neni spatna Performance MX ale nema profily a je hlavne na praci, ale podle me tlacitka na palec ma lepe resena. a nebo je tu moznost kvalitniho trackballu. lidem co opravdu stravi 8h praci s mysi casto vyhovuje, prece jen setri zapesti
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
723530
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Břeclav

Re: Myš na práci

Příspěvek od 723530 »

Máte pravdu, trackball mě napadl až po napsání příspěvku a vidím ho jako nejlepší možnost. Jak jsou na tom trackbally firmy Kensington? Mají poměrně velký výběr, kde bych si určitě dokázal vybrat. Jinak ještě něco prodává firmy Logitech, ale jinak sem nic nenašel. Nevíte ještě o něčem?
723530
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Břeclav

Re: Myš na práci

Příspěvek od 723530 »

Tak to nakonec vyhrál Logitech Mouse Trackman

Obrázek

Našel jsem ho ve výprodeji v jednom elektru za 360,- Kč (obvyklá cena přes 700,- Kč).
V pondělí si ho vezu do práce a zveřejním zde své prvni poznatky :wink:
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Myš na práci

Příspěvek od veteran13 »

Když je to tu tenhle topic... Jak se obecně s tim trackballem pracuje? Je to pohodlnější, rychlejší či přesnější?
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Dvorix
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2009
Bydliště: Klatovy, Ústí nad Labem

Re: Myš na práci

Příspěvek od Dvorix »

Možná že s novými trackbally je to lepší, ale mám tu "vyšší" verzi Trackmanu. Byl to ze začátku nezvyk, pak docela nadšení a jakmile jsem chtěl dělat něco přesnějšího, tak vztek :)
Ale snad jsem s tím hrál i nějaké hry.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“