Oculus Rift a ostatní VR

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od stoRmjE »

V alze na centrále v holešovicích, jaká verze to byla nevím, ale měl jsem externí sluchátka. Ještě musím vytknout kabel, sice to jinak nejde a dalo by se to vyřešitm, tak že si kabel někam pověsim, ale šlapat po kabelu od VRka, neni nic příjemného a člověka to ruší..
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blaho »

HTC Vive je zřejmě nejpokročilejší virtuální realita současnosti.
http://www.cnews.cz/clanky/virtualni-re ... -zkusenost
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blaho »

Oculus řeší jeden z problémů VR: bezpečnost pohybu
http://www.svethardware.cz/oculus-resi- ... hybu/43077
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blaho »

fiLL-kiLL
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od fiLL-kiLL »

Zdravím, prosím jak to je s hrami na Oculus Rift či HTC Vive? Existují nějaké dobře hratelné akční hry nebo dokonce rpg? A lze hry ovládat na klávesnici a myši nebo jen pohybově?
Docela mě láká si to koupit, ale hrát jen nějaký prezentační dema, to by za těch 20k nestálo.

Díky
Intel Core i3 - 4,2 ghz, GIGABYTE GA-Z87-HD3, 16 GB DDR3, GeForce RTX 4060 8 GB, HDD Samsung 1 TB SATAII, Fractal Design Core 3000, Logitech MX400, LG 23", Win 10 Pro
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

dokopat urcitej software, aby se nejak zobrazil ve VR neni zase takovej problem, ale pak nastava spousta problemu, ktery nebudu jmenovat, zminim jen ten nejvetsi - VR hry museji bejt pro VR od pocatku designovany, takze hrani nejakyho komplexniho rpg na mysi+klvasenici urcite nehledej, nejen, ze to neni moc pohodlny, ale ani zadny takovy nenajdes (ty prevdeny do VR jsou proste mizrny)

par akcnich her pro VR najdes, ale opet nic, co bys jinde nenasel lip zpracovany, na VR je v podstate nejlepsi to pohybovy ovladani, kdy u vive mas skutecne pocit, ze mackas spoust u zbrane(Brookhaven experiment, serious sam, v budoucnu snad i doom)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od webwalker »

HTC Vive: jak na virtuální realitu a proč >>
S klasickými hrami na PC se to nedá srovnávat, nicméně jsou tam ještě nějaká ta ALE
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

budu si to muset jit vyzkouset do nejaky herny, laka me to cim dal vic, i kdyz je to spis jen gimmick :-D
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od webwalker »

Mě se to moc líbilo, ale za takovou cenu bych do toho nešel.
Bez vyzkoušení o tom ani neuvažuj :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od PKBO »

Já si Vive zkusil, překvapil mě nízkej inputlag, ovladače reagují prakticky ihned...

Co mě zklamalo tak nedostatečné rozlišení, bohužel si na tohle budeme muset ještě počkat, já bych si to uměl představit v 8K, to QHD je pro mě příliš kostičkované :wink: To jsou podle mě ještě tak 3 roky hi-endových karet než to bude fakt na slušné úrovni. Ale musim říct, že jsem byl hodně nalomenej koupit ten v bazaru od Ptolemaya, chtěl za to snad 16K, to už se pak dá.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od webwalker »

Neměl jsem v ruce sice všechny VR headsety, ale dle mého má Vive bezkonkurenční technologii snímání pohybu v prostoru. To rozlišení je fakt nízké s viditelným rastrem, na druhou stranu při hře to člověk časem ani moc nevnímá. Zpracování je u Vive naprosto dokonalé, evidentně se na ničem nešetřilo. I tak je ale cena příliš vysoká, navíc k tomu ještě nutnost nějaké lepší grafárny a PC. Sečteno a podtrženo tak 50 tis celková investice :oops:
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

v pardubicich je snad jedina VR herna a ty zidaci si uctujou 400 za hodinu, i pres to je tam obsazeno na tejden dopredu, to se ta helma zaplati v podstate za tejden, myslim ze cas heren by se mohl vratit a alespon nekdo ten VR trh trochu potahne, bez vydelecnosti prvni generace vyrobci prece nebudou investovat do druhy a treti, kdyz na tom porad budou jen tratit, 8k rozliseni na tak malej displej jeste par let dostupny nebude
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od niemand »

V Hradci chtějí za hodinu 500,-. Sice to mám do HK nejblíž, tak jsem přesto byl v pražské herně, kde za hodinu chtějí 300,- a i když jsme rezervovali jen 2x Vive, tak nám pán nabízel zdarma k vyzkoušení i Oculus s těmi novými pohyb. ovladači. Bohužel mě to Vive vtáhlo natolik, že jsem ztratil pojem o čase a po dvou hodinách jsme už museli jít, takže Oculus ovladače jsem si nakonec nevyzkoušel :(

Každopádně mě ty dvě hodiny hraní nahlodaly tak, že o tom reálně přemýšlím. Velmi reálně. Je to sice investice téměř 50 tisíc (upgrade grafiky + Vive), ale na druhou stranu je to fakt zábava. Vzhledem k tomu, že aktuálně studuju a budu pracovat nejspíš až od června, tak jen čekám, ale jinak bych to už asi měl doma. Ještě si chci vyzkoušet více her, takže jsme si s kamarády rezerovali tu hernu na 3 hoďky komplet celou.

Ano, má to svoje zápory a to rozlišení není top, ale při ponoření do hry jsem to nevnímal. Jen u Serious Sam coopu byl obraz v dálce jak z prvního Dooma. Možná to je tím, že neměli hru na plné detaily (v pražské herně používají 970/980 a 1060) ale to nevim jistě.

Ano, není to věc za pár tisíc, takže se nechci rozhodnout z ničeho nic a samozřejmě to člověk musí promyslet. Ale kdo ví, kdy vyjde druhá verze a podle mě to během jednoho roku určitě nebude, navíc i kdyby udělali verzi s 4k rozlišením, tak by to na plynulé 4k hraní asi chtělo víc, než "jen" 1080ku a člověk by pak mohl pořád jen čekat a čekat.
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

nejaka nova verze od LG uz je na ceste, ukazou ji ted na GDC
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
fiLL-kiLL
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od fiLL-kiLL »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s VR Pimax 4K? To rozlišení docela laká, ale cena je podezřelé nízká. A kdo ví co na tom půjde zahrát...Díky

https://www.cafago.com/cs/p-v2584.html
Intel Core i3 - 4,2 ghz, GIGABYTE GA-Z87-HD3, 16 GB DDR3, GeForce RTX 4060 8 GB, HDD Samsung 1 TB SATAII, Fractal Design Core 3000, Logitech MX400, LG 23", Win 10 Pro
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

Tak jsem koupil Oculus Quest a za mě fakt spokojenost. Oproti Riftu a jiným "drátovým" VR je ta volnost pohybu fakt dost znát, alespoň mě to hodně štvalo. Pak vůbec ta možnost ho popadnout a jít hrát prakticky kamkoliv je skvělá, přirovnal bych to k nějaký přenosný konzoli ala Nintendo Switch. Občas ho vemu i do práce :) Grafika je kupodivu celkem slušná, ale hlavně je to úplně jinej level a není to moc srovnatelný s hraním na monitoru/tv, páč i jednoduchá stylizovaná grafika je o dost víc immersive. Vytknul bych tomu trochu nižší komfort z duvodu, že je prakticky veškerá hmotnost headsetu vpředu. Takže máte otlačený čelo a lícní kosti už po relativně krátký době. To se ale dá celkem dobře kompenzovat/vyvážit powerbankou přichycenou na zadní strap, čímž se i značně prodlouží provozní doba. Taky jsem objednal z Ali nějaký face covery místo originálního, podle zkušeností lidí to zvýší FOV a komfort nijak neutrpí. Framerate 72Hz je dostatečný, rozlišení her by mohlo být lepší (což ale není ani tak chyba displejů, hry jsou totiž upscalovaný, pokud pustíte kvalitní video ve "VR kině", je obraz překvapivě detailní).
Po dlouhý době něco, co mě fakt chytlo, mám sice PC, ale na něm jsem už fakt dlouho nehrál, neb mě to nebavilo..
Ten starej koncept: sedět před monitorem/telkou s klávesnicí a myší, nebo gamepad už je pár desítek let starej a pro mě už dost ohranej.. teď PC ale už zas využiju, neb na Questu už lze PC připojit pomocí vhodného usb kabelu (Oculus Link) a využít tak jeho výkon.. a je tam příslib Carmacka, že to pofrčí i přes wifi (resp už to jde viz. Virtual Desktop, ALVR apod. ale stále je tam patrný drobný lag..)
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

Předobjednávky HP Reverb G2 - high end PC VR headset
https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=1N0T5AA

Mám už delší dobu předobjednávku z Německa. Podle previews (na youtube toho je dost) to vypadá na dobrej kup.
Oproti Valve Index znatelne detajlnější a ostřejší obraz (podle previews ostřejší i než Pimax 8K) stejně dobrý audio a o dost levnější. Záporem je ne tak dokonalý tracking, ovladače a trochu menší FOV a refresh rate, což mě tak netrápí.
garde
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od garde »

Hodlám k MSFS 2020 zakoupit nějaký VR set, někde jsem četl, že je zatím podporován pouze VR od HP. Máte s tím prosím někdo už nějakou zkušenost? Díky.
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

Na Alze již lze objednat Oculus Quest 2 kdo má zájem. Pár kusů dorazí na konci měsíce.
fiLL-kiLL
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od fiLL-kiLL »

Má někdo zkušenosti s propojením Quest 2 s PC? Stačí na to obyč. USB kabel? Nerad bych kupoval ten nechutně drahý Oculus Link.
Chci si zahrát Half Life Alyx a uvažuji, zda koupit Quest 2 nebo klasické PCVR Oculus Rift S. Co myslíte, že je lepší volba? Kvalitu obrazu by měla být podobná.

Díky
Intel Core i3 - 4,2 ghz, GIGABYTE GA-Z87-HD3, 16 GB DDR3, GeForce RTX 4060 8 GB, HDD Samsung 1 TB SATAII, Fractal Design Core 3000, Logitech MX400, LG 23", Win 10 Pro
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“