Oculus Rift a ostatní VR

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

facebook koupil oculus rift
http://www.oculusvr.com/blog/oculus-joins-facebook/

RIP Oculus Rift,budiz ti zeme lehka
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blaho »

Pro Panička :sad:
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

Introducing Michael Abrash, Oculus Chief Scientist
Michael Abrash - legenda která před lety spolu s Carmackem ukázala světu směr ve 3D FPS (Quake) přechází z Valve do Oculusu, aby spolu opět vytvořili revoluci (nejen) v herním průmyslu

"It's great to be working with John again after all these years, and with that comes a sense of deja vu. It feels like it did when I went to Id, but on steroids – this time we're working on technology that will change not just computer gaming, but potentially how all of us interact with computers, information, and each other every day. I think it's going to be the biggest game-changer I've ever seen – and I've seen quite a lot over the last 57 years."

těžko to pobírám, páč jestli tohle nebude ku*va největší pecka v historii lidstva, tak už nic... :lol:

//edit:
Tim Sweeney (EPIC): VR will be bigger than smartphones
Ještě někdo pochybuje?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

chystate se tedy OR kupovat,az vyjde? je tu nekdo,kdo uz vlastni DK1 pripadne DK2?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od _DAVE_ »

Zdravím, jen bych rád věděl pár podrobností k OR. Viděl jsem různá dema a přiznám se, že klasické využití mne moc "nezaujalo". Točit se dokola, schovávat za sedačku a podobně mě příjde uhozené dost.

Nicméně, jsem fanda stereoskopie (hry hraju na TV přes TriDef) a zajímá mě využití těch brýlí místo obří TV. Prostě dá se čekat, že díky optice v brýlích půjde vykouzlit dojem velikosti obrazu s opravdu velkou uhlopříčkou.

Myslíte, že něco takového s brýlemi možné? Prostě pustit 3D film, tak aby vypadal jako Cinestaru, nebo i běžnou PC hru - aby brýle fungovaly jako velký 3D monitor?

Vzhledem k ceně, a absolutní nenáročnosti na místo by tohle samotné byla malá revoluce !
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

myslim ze uz z principu to normalne 3d podporovat bude,ale nejak jsem se to nikde nedocetl...mozna taky nebude,protoze to ma mit udajne jeden velkej displej a to 3d nijak nevykouzli
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od _DAVE_ »

Ne, stereoskopie tam bude. Jen jsem se jinde dozvěděl, že úhel záběru - FOV bude velmi veliký, takže běžný 3D film by vypadal tak, jako by jsi byl v IMAX 3m od plátna. (tohle ale musí být řešitelné korekcí optiky)

Běžné 3D hry (HL2) tak budou (snad) vypadat tak, že dění uvídíš i periférně (lepší eyefinity), a budeš se moci "rozhlížet" - kouknu dolů, uvidím svoje nohy atd.

Nicméně ovládat tu hru snad půjde běžným způsobem.


Aneb má někdo nějakou zkušenost?
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

já jsem zkušel DK1, u nás na univerzitě byla akce MSI a přivezli to tam.. byl tam Doom 3 a nějaký závody..
není to jako bys měl před sebou velký plátno, je to spíš jako bys byl "v tý hře" a měl nasazený lyžařský brejle, takže trochu omezený periferní vidění, ale není to něco, co by nějak vyrušovalo... 3D tam je pro pravej efekt nezbytný, nicméně kvůli (zatím) žalostně nízkýmu rozlišení, funguje 3D efektivně jen na kratší vzdálenost, ve větší dálce u malejch objektů je hodně aliasingu, změť pixelů a prostorovej efekt se tím ztrácí.. když na mě ale skočila v Doomu 3 potvora co hází ty ohnivý koule, docela sem se zacukal, a to se mi normálně u monitoru nestává :lol: takže na blízko super.. co se týče "domácího IMAXU" už existuje demo, kde máš kino a koukáš na film na velkým plátně, jenže problém je to rozlišení, u DK1 by to bylo asi něco jako youtube na 144p... :lol: první prodejní verze ale bude mít výrazně lepší rozlišení (pravděpodobně 2560*1440 nebo nějaký custom rozlišení po tý akvizici facebookem..) takže tam to bude mít už ten správnej efekt :)
Tahle technologie se nedá dost dobře srovnávat s hraním i s několika monitory, jak říkaj všichni, musí se to zkusit :) radim ale všem, kdo chce mít zážitek, že jim to vyrazí dech, nechť počká na prodejní verzi :wink:
Kdo umí anglicky doporučuju tuhle přednášku: https://www.youtube.com/watch?v=G-2dQoeqVVo
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Paul »

Už aby to vyšlo, prozkoumávání virtuálních světů bude zábava. Mám chuť koupit ten DK2, ale je to furt dev kit..musím vydržet.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

Další parádní přednáška Michaela Abrashe
https://www.youtube.com/watch?v=dxbh-TM5yNc
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

Samsung Gear VR
-mobilní VR pro Galaxy Note 4
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

na GDC konající se příští týden to vypadá na slušnou podívanou... budou se předvádět nové VR systémy od Valve a nVidie, k tomu nebudou chybět Oculus ani Sony... jen ať jdou chlapci do sebe...
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blaho »

no to je dobre ...
Daj potom nejaky link o novych produktoch
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

tak oculus se nam posouva bliz a bliz k vydani, vypada velmi dobre, tady recenze https://www.youtube.com/watch?v=asduqdRizqs

jsem zvedavej i na ostatni kousky pro VR, od valve,starbreez a dalsi, zatim vypada nejlip oculus, ale to jen proto, ze toho o nem muzeme vedet nejvic, valve nic moc nereklo
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
scream
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2004
Bydliště: Kosice

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od scream »

Dnes som si to skusil, DK2, sice len na 5 minut ale za to demo roller coaster. Muchy pozname vseci, grafika, neostrost, nepresnost pohladu atd. ale napriek tomu to bol UPLNY BRUTAL!

Na zaciatku som si hovoril fajn pekne, reaguje to na otocenie hlavy hmmm... a potom ma to zacalo tahat hore na drahu. Pri pohlade dole moj zaludok pocitoval realny strach z vysok, nehovoriac o samotnej jazde s tockami. Fyzicky som okrem pretazenia a vejuceho vzduchu mal velmi podobne pocity ako na realnej husenkovej drahe ( konkretne https://www.youtube.com/watch?v=-CLcCzrbi6w). Nastastie som pri tom sedel, v stoji by to bez padu dal malokto. Po 5 minutach som mal usmev na perach a zaroven mi bolo nevolno :)

Zabudnite na 4k, 3d, 4 monitory, toto je uplne iny level, ktory dokaze nasimulovat pocity ako nic ine.
i5 750@ 3,7Ghz 1,35V+ scythe Kabuto, AUSS P7P55D-E LX, 8GB RAM, GTX970 gaming 1500/7800, SSD Crucial M4 128GB, Fortron Raider 750W
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Butch »

Vcera jsme to meli na UCL open a dneska jdu po praci to vyzkouset ke kolegovi co to tam predvadel.
Je to DK2 verze a rikal ze je to naprosto super, daji se sledovat i filmy, neboli z toho hlava.
Byl fakt nadsenej. Uplne o nekolik levelu vyse nez jakekoliv dostupne 3D bryle.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Butch »

Tak jsem to dneska asi hodku a pul zkousel a je to bomba, finalni verze ma byt jeste lepsi.

Tady je trochu videt rastr (jako treba na crt monitoru maska) a neni to uplne ostre.

je to ale mazec, clovek je fakt uvnitr a kam se na to hrabou 3d bryle.

Simulace kina je bezvadna, pak jsem zkousel neco jako je Mechwarrior, nejaka adventura, horska draha, vesmir atd. Uz ted je na to mraky dem a her.

Pouzival jsem u neceho klavesnici a mysku, nekde nebylo treba nic a neco je delaneho pro xbox ovladac ale da se to i klaveskou.

Pokud to bude za tu cenu co je videt na Alze, tak do toho urcite pujdu.

Akorat jak jsme byli do toho zazrani, nestihli jsme udelat test narocnosti kolik to vytezuje gpu a cpu. Rikal jsem kamosovi jestli by to jeste nezkusil.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od blekota je boss »

doporučuju všem, kdo ještě neměli možnost si VR vyzkoušet, ať skočí do Samsung obchodu nebo nějakýho lepšího s mobilama a nechá si předvést GearVR pro Galaxy S6, už je dostupný na hodně místech.. nejlepší demo je podle mě Oculus Cinema, stačí se jen rozhlížet v kině... :) sice GearVR zatim neumí snímat pohyb hlavy v prostoru tzn do hloubky, snímá jen otáčení hlavy, ale pro získání představy to myslím stačí :)

jinak co se týče Oculusu Rift a HTC Vive, rozlišení bude dostatečný, sice to asi nebude úplně na nějakou Armu a jiný open world hry, ale na různý trochu uzavřenější koridory to bude v pohodě :)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Alfajk »

Butch píše:...
DK1 nebo 2? DK2 jsem jeste nezkousel, ale z DK1 me bylo na bliti uz po par minutach
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Oculus Rift a ostatní VR

Příspěvek od Butch »

DK2, ale stejne to bylo jeste trochu mazle s rastrem. Zazitek ale super.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“