Je s gamepadem plynulejší obraz?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Je s gamepadem plynulejší obraz?

Příspěvek od ACzeMiky »

Zdravím, mám jednu otázku. Je pravda, že je s gamepadem obraz plynulejší, než s myší? Myslím to tak, že s myší když má člověk třeba 30FPS, tak se to zdá hodně ještě opožděné, ale třeba na konzoli běží hry normálně na 25FPS, ale přesto to vypadá plynule (i když hnusně osekané, bez AA apod, díky pravěkému HW). Díky za upřesnění.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Je s gamepadem plynulejší obraz?

Příspěvek od pilarius »

S gamepadem to nemá nic společného. To je pouze ovladač.
To, o čem mluvíš, je stabilní framerate. Když se fps moc nemění a zůstává zhruba stejný, i když nízký, tak to může být pro člověka pohodlnější pozorovat, než když je sice hladina fps vyšší, ale je hodně proměnlivá. Tzn. stálých 25 fps je některým lidem (nejspíše většině) příjemnější než fps, které se skokově pohybuje mezi 50 a 30.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Je s gamepadem plynulejší obraz?

Příspěvek od ACzeMiky »

Tak jak vysvětlíte tohle http://www.youtube.com/watch?v=9SyvJcCwQ2w?
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Je s gamepadem plynulejší obraz?

Příspěvek od pilarius »

BF 3 nehraju. Co si mám představit pod "The first lap around the parking lot is with gamepad/mouse combo"? To se jako myší rozhlíží a gamepadem chodí? Tak opravdu někdo ovládá hru? I tak je pro mě ten rozdíl minimální.
Až tam bude video myš+klávesnice versus gamepad, tak to bude dávat smysl. Podle mě jde jen o režii na dvou zařízeních, která se obvykle nepoužívají dohromady.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Je s gamepadem plynulejší obraz?

Příspěvek od ACzeMiky »

To asi těžko :D. Spíš je to myšleno, že první kolo okolo toho auta chodí a druhé je to s gamepadem. Hold ten člověk neumí anglicky.
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Je s gamepadem plynulejší obraz?

Příspěvek od ACzeMiky »

Gamepad mi přišel a ve Far Cry 3, kde se mi se 45FPS na max zdál obraz ne úplně dokonalý (jsem zvyklý na 60FPS+, takže 45FPS je pro mě dost citelných), tak s gamepadem tam vážně prakticky nevidím rozdíl mezi těma 40 a 60+. Čili plynulejší se mi to rozhodně zdá.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“