Roccat Kone+ vs CM Zero G vs Razer Copperhead vs R.A.T 5

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
dz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2005
Bydliště: Ostrava

Roccat Kone+ vs CM Zero G vs Razer Copperhead vs R.A.T 5

Příspěvek od dz »

Řešil jsem nástupce myšky Roccat Kone+ a vybíral jsem mezi MadCatzem R.A.T. 5 (7) a CM storm sentinelem Zero G. Chvíli jsem zvažoval i Gigabyte GM-M8000X. Původní myš jsem měl Razer Copperhead, ale velikostně mi moc nevyhovovala a začalo blbnout levné tlačítko (stačilo pořádně vyčistit).

Malé srovnání výhod a nevýhod jednotlivých myší.

Razer Copperhead:
+ lehký, tenký kabel
+ jednoduché nastavení
+ materiál myšky je po víc jak dvou letech pořád stejný, minimální optřebení

- umístění bočních tlačítek
- pro mě je malá

DPI jen 2000, ale vzhledem k věku myšky :). Odezva kolem 800hz


Roccat Kone +:
+ ovládací software je intuitivní
+ detailní nastavení myšky
+ hlasové povely při přepínání DPI nebo změně hlasitosti
+ váhy mi vyhovovala - bez závaží
+ 6000DPI
+ odezva opravdu 1000hz

- kabel oproti stařičké Razorce tlustý a tvrdý
- po cca pul roce začlo blbnout kolečko
- opotřebení (logo Roccat se začlo loupat), na některých místech se udělaly jakoby bublinky
- na boční tlačíkta bych si potřeboval upravit palec

Barevné osvětlení vypadá zajímavě, ale ani jednou jsem ho nezměnil :). Vzhledově bych řekl jedna z nej. Kalibraci senzoru s podložkou přes software jsem udělal, ale jestli to k něčemu bylo jsem nepoznal.


CM storm sentinel Zero G:
+ rozměr, sedla do ruky hned
+ umístění bočních tlačítek
+ opletený a tenký kablík (Razorka měla ještě o trošku lepší)
+ pogumovaný povrch
+ DPI 5600

- software je pomalý, velikost a barva písma je na efekt, ale číst se moc dobře nedá (mám 27" LCD)
- oproti Roccatce se DPI zobrazuje na oled displeji. Přijde mi míň praktické koukat jaké mám nastavení na myšku než si poslechnout hlasový povel, zvlášť ve hře.
- možnosti nastavení chabé
- oled displej je celkem zapuštěný
- při spuštění softwaru probíhá pokaždé optimalizace

Odezva 800-900hz. Podsvětlení má 8 barev, možnost vlastního loga na oled displeji. Opotřebení zatím nevím - časem doplním. Závaží je uloženo v myšce a pokud ho vytáhnete, není kam dát. Součástí balení je kod pro hru Shattered Horizon.


MadCatz R.A.T. 5:
Měl jsem ji v ruce pouze v obchodě, takže to není moc objektivní
+ velikostně s max posunem "dupky" v zadu
+ boční tlačítka jsem snadno nahmatal
+ kablík jako u CM Zero G

- "dupka" tlačila do ruky, myška nebyla tak pohodlná jako CM Zero G

Hliníkový podvozek vypadal bytelně. Ten rolovací nesmysl je jen na efekt nebo pro lidi co si umí vykloubit palec :). Obával jsem se, že se bude hůř udržovat čistá díky "odhaleným vnitřnostem".


Jsou to mé poznatky. Věřím, že spoustě lidí vyhovují jiné myšky, ale mám ruku 20cm (od prostředníčku na konec dlaně), tak vyhrála pohodlnost tedy CM Zero G.

Možná někomu pomůže tohle info při výběru :D.
Naposledy upravil(a) dz dne pon 29. pro 2014, 12:18, celkem upraveno 2 x.
Z170 + 6600K@4,5GHz, 32GBram, gtx1060, SB X-fi Fatal, NVMe evo 256GB, WD 1TB, Zalman Reserator 1 Plus
pute
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. bře 2008
Bydliště: Prague

Re: Roccat Kone+ vs CM storm sentinel Zero G vs Razer Copperhead

Příspěvek od pute »

V práci mam R.A.T. 7, doma M.M.O.7. Dřív jsem měl spoustu herních myší, hlavně Logitech (MX500, MX510, G5, G500), ale od tý doby co jsem si zvyknul na ty Mad Catz (Saitek) tak my ostatní myši přijdou jako levný plastový hračky. :-)

Nejen konstrukce je super bytelná, i možnosti nastavování tvaru myši jsou skvělý. M.M.O. 7 má navíc strašně moc tlačítek, zvykal jsem si na ní asi týden, ale už bych neměnil.

Pokud máte možnost tyhle myši vyzkoušet, udělejte to. Budete (příjemně) překvapený. Jenom lituju že klávesnice S.T.R.I.K.E. 7 je tak drahá (odkaz), skvěle by se k těm myším hodila. :)
Casio SF-4300R, 32kB
dz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Roccat Kone+ vs CM storm sentinel Zero G vs Razer Copper

Příspěvek od dz »

Tak téma oživím.
CM storm Zero umřela :D. Před smrtí ji začalo blbnout kolečko a byla už hodně ošoupaná.
Pogumování je fajn prvních 6-12 měsícu.

Teď zase vybírám myšku.
V hledáčku mám razer deathadder (2013 nebo chroma), Logitech G502 a opět Mad catz R.A.T. 7
Máte někdo osobní zkušenost s nějakou z myšek?
Jak jsou na tom s ošoupáním? Krom R.A.T.ky mi přijdou všechny pogumované.
Z170 + 6600K@4,5GHz, 32GBram, gtx1060, SB X-fi Fatal, NVMe evo 256GB, WD 1TB, Zalman Reserator 1 Plus
dz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Roccat Kone+ vs CM Zero G vs Razer Copperhead vs VYBÍRÁM

Příspěvek od dz »

Koupena MadCatz R.A.T. 5 :)
První poznatky:
V softwaru mi chybí nastavení odezvy. SW je přehledný, jednoduchý.
Oproti CM stormu, který měl hrozný SW, to je příjemná změna. Nastavení DPI ve 4 stupních (ukazuje přehledně ledkou na myšce).
Nejpromakanější SW měl Roccat (hodně návykové bylo hlasovové upozornování:) )

Jsem zvědavý jak to bude s opotřebením/ošoupaním. Po delší používání napíšu trošku více.
Z170 + 6600K@4,5GHz, 32GBram, gtx1060, SB X-fi Fatal, NVMe evo 256GB, WD 1TB, Zalman Reserator 1 Plus
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Roccat Kone+ vs CM Zero G vs Razer Copperhead vs R.A.T 5

Příspěvek od zombux »

u mě na R.A.T. 3 po cca 15 měsících běžného používání (nejsem gamer, když už tak leda tahové strategie, jinak internet atd.) nejeví žádné známky únavy, všechno funguje jak má. obslužný SW funguje podivně, po restartu si nepamatuje aktuálně nastavenou citlivost, ale to je mi celkem buřt protože jsem na všechny 4 úrovně nastavil stejnou a tím pádem je po problému :mrgreen:
tuhle krysu bych si koupil znovu, ergonomicky padne do ruky jako ulitá (5 nebo 7 byly pro mě už moc velké a těžké) a hororové předpovědi jak to má naprd senzor nebo že to budu pořád dokola reklamovat se naštěstí nesplnily :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
dz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Roccat Kone+ vs CM Zero G vs Razer Copperhead vs R.A.T 5

Příspěvek od dz »

Po roce můžu s klidem napsat, že ošoupání je nulové.
Jediné na co jsem si nezvykl je boční rolovací tlačítko. Jeho umístění by bylo lepší více vpředu, aby bylo pro palec pohodlnější.
O SW prakticky nevím, stačilo jednou nastavit a pohoda.
Z170 + 6600K@4,5GHz, 32GBram, gtx1060, SB X-fi Fatal, NVMe evo 256GB, WD 1TB, Zalman Reserator 1 Plus
dz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Roccat Kone+ vs CM Zero G vs Razer Copperhead vs R.A.T 5

Příspěvek od dz »

Po třech letech používání, začalo občas blbnout levé tlačítko (dvojklik) a kolečko udělá dvojklik pokaždé.
Opravu zkusím takto nebo nové spínače. https://www.youtube.com/watch?v=eDoXMJyimDU

Opotřebení myšky je malé, nic se neloupe apod :-D
Z170 + 6600K@4,5GHz, 32GBram, gtx1060, SB X-fi Fatal, NVMe evo 256GB, WD 1TB, Zalman Reserator 1 Plus
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Roccat Kone+ vs CM Zero G vs Razer Copperhead vs R.A.T 5

Příspěvek od Shaquille »

Diky za "casovy" update. Ma SW pocitadlo kliku? (videl jsem u razeru, zajimala by me realna vydrz spinacu)

V prubehu casu Madcatz zbankrotoval, tak jestli te myska zaujala, hledal bych alternativy co nejrychleji...
https://www.svethardware.cz/spolecnost- ... rotu/44201
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“