jakou ergonomickou myš? G500 vs Mad Catz R.A.T. 3

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od TOC »

Bez podložky nikdy. :)
Momentálně mám Steelseries QCK+ GW2 Eir edition a parádička. Normální, kvalitní látková podložka. Stejně jako Razer Goliathus, Roccat Taito, Roccat Sense, Razer Sphex, atd.
Vzal bych jednu z těchhle ověřených látkáčů a je vystaráno. Dražší nemají valný smysl a osobně bych se nepouštěl do žádné divočiny v podobě skleněných nebo kovových podložek. Teplá látka, to je ono na odpočinutí ruky. :)
Rozhodně bych ale podložku vzal, zlepší se skluz, zvýší se komfort (opěrka ruky) a neničíš si tolik teflony. :)
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od Bez_n1ck »

Zásadně bez podložky. První co u cizích počítačů zahazuju. Hrana podložky tlačí do ruky, omezuje pracovní prostor myši a je všeobecně zbytečná.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od TOC »

To je od podložky k podložky. Já osobně třeba nevyužiju víc než poskytuje moje QCK a kdybych byl nějaký hráč strategií, tak si koupím kingsize Taito, což je obrovská podložka. Navíc pokud si seženeš tenkou (jako je moje QCK - 2mm), tak tě ani netlačí.
A stále benefituješ z toho, že máš lepší skluz a neničíš si teflony.
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od Bez_n1ck »

Sice oba monitory přejedu na pěti centimetrech pohybu, ale myš mám na stole pokaždý jinde (jak je mezi skriptama místo), takže bych tu podložku musel furt posouvat. Skluz je dostatečnej a nemám do předloktí vytlačenej dvoumilimentrovej schod :lol:
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od TOC »

Dva milimetry ani neucejtíš, navíc je to guma a látka, to se ještě trochu zmáčkne. Skluz záleží na tom, co máš za stůl, ne každý by mohl mít ideální (v mém případě by to nefungovalo skoro vůbec).
Co se týče toho, jak máš po stole rozházený skripta, to už je tvůj bordel, to tu neřešíme.

A stejně jsme už hodně OT...
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od davkol »

Laser má rád pevnou.
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od xakrurychle »

takze? :) ja se v tom opravdu nevyznam..kdysi jsem mel obyc uplne a v soucastnosti jezdim bez podlozky..uz takovych 6.7 let tak se ptam
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od Bez_n1ck »

Já bych žádnou nekupoval. Taky jezdím 8 let bez podložky a už jsou mi podložky všeobecně nepříjemný. Nebudu si pořizovat podložku 2x0,8m na celej stůl, jen abych tady tvrdil, že podložky pod myš jsou výborný.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od zombux »

OK. G500 jsem dneska vrátil a po odzkoušení několika myší (byl jsem hodnej a bral jen ty co byly v alze "rozbalené" nebo "bazar") mi zbylo jen pár kousků. CM Storm Havoc vypadal docela nadějně, než jsem zjistil že kolečko se při klikání na něj chová příšerně. takže pak už to bylo jednoduché, protože zbyly samé Mad Catz R.A.T :mrgreen: zkusil jsem 3 a uvidíme co se bude dít, kdyžtak ještě vyměním za 9, ale to už je slušná pálka za blbou myš :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kdyrja
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2011

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od kdyrja »

Já mám R.A.T. 7 Containgo a už nikdy, nebo né v dohledné době něchci jinak. Jinak rozdíl mězi klasickou 7 a 9 je akorát bezdrátová technologie. A pak se 7 dělá v různých verzích. Za mě je to ta nejlepší myš. A není problém si jí přizpůsobit přesně na tvar ruky.
PC_1: AMD Ryzen 5 1600 ; AMD RX 580 8Gb (Sapphire) ; 8Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 750gb hybrid SSD + 240gb SSD
PC_2: Intel core i5 3570 ; AMD HD 7950 3Gb (Sapphire) ; 2x4Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 120Gb SSD
PC_3: AMD A4 6300 + AMD Radeon HD 8370D ; 4Gb RAM, OCZ FirePower CoreXStream 500W ; 500Gb HDD
NB: Intel core i3 370m ; Nvidia geforce GT 540m ; 750gb hdd ; 4gb RAM
NB: Intel core i7 3632QM ; AMD Radeon HD7670M ; 1tb hdd + 128gb SSD ; 8gb RAM
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od zombux »

jo pravda, nějakou drátovou jsem zkoušel taky (byť v dezolátním stavu), to byla asi ta 7. takže to je případně alternativa do budoucna :) jinak 3 zatím pozitivní dojmy, uvidíme co se bude dít časem.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od davkol »

Doporučuju co nejnovější revizi. Ty staré měly strašlivý senzor.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od zombux »

jo, tohle je Mad Catz (ne dřívější Saitek ani Cyborg mouse), na spodku je napsáno 3500dpi. zatím nejlepší myš kterou jsem kdy měl, ergonomie je pro moji ruku nekonečně lepší než u G500. četl jsem o slušné reklamovanosti u těchle myší, tak snad budu mít štěstí a vydrží aspoň ty dva roky, po kterých bych si... ji koupil zas, protože ji začínám zbožňovat :oops:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od Pepa1 »

zombux píše:jo, tohle je Mad Catz (ne dřívější Saitek ani Cyborg mouse), na spodku je napsáno 3500dpi. zatím nejlepší myš kterou jsem kdy měl, ergonomie je pro moji ruku nekonečně lepší než u G500. četl jsem o slušné reklamovanosti u těchle myší, tak snad budu mít štěstí a vydrží aspoň ty dva roky, po kterých bych si... ji koupil zas, protože ji začínám zbožňovat :oops:
jaká to je?
R.A.T. 3 NEBO R.A.T. 5 ?
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od xakrurychle »

3500 ma 3
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od zombux »

jojo je to 3.

edit: což mi připomíná že thread se asi měl vlastně jmenovat "jakou ŠIROKOU a PLACATOU myš?" :mrgreen: velká mrcha v podobě G500 mi opravdu nesedla, RAT naopak výborně :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: jakou VELKOU myš?

Příspěvek od Pepa1 »

zombux píše:jojo je to 3.

edit: což mi připomíná že thread se asi měl vlastně jmenovat "jakou ŠIROKOU a PLACATOU myš?" :mrgreen: velká mrcha v podobě G500 mi opravdu nesedla, RAT naopak výborně :)
já mám taky radši širší a placatější myš - proto mám XORNET a R.A.T. 3 mě taky láká, ale z cenových důvodů zatím zůstávám u Xorneta. Když jsem se tak koukal na R.AT. 3 tak mě zaujalo, že driver má 7,5MB a samostatný ovládací software obřích cca 130MB. Instaloval jsi oboje nebo jen driver?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: jakou ergonomickou myš?

Příspěvek od zombux »

oboje, ze zvědavosti i nutnosti. bez driveru je myš líná lemra, až s ním se hýbe tak jak bych očekával, takže driver určitě nainstalovat. software slouží k nastavování tlačítek a je v podstatě zbytečný, pokud člověk nepoužívá profily, snad s výjimkou tlačítka pro nastavení dpi - v defaultním nastavení totiž všechny čtyři polohy mají maximálních 3500dpi a až v ovládacím softwaru se to dá přenastavit, trochu nepochopitelně jen na čtyři předvolené hodnoty které nejdou změnit, ale budiž, dejme tomu že každému bude stačit jedna až dvě.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: jakou ergonomickou myš?

Příspěvek od davkol »

Ehm, ohledně toho senzoru, jde o tohle:
Now this is a controversial one, it's got the infamous PTE sensor in it, the first generation had a particularly unreliable sensor, but they got an upgrade a while back and now they have a more reliable sensor.
Detaily na OCN.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: jakou ergonomickou myš?

Příspěvek od zombux »

však jak píšu, jedná se o poslední revizi. ale myš asi nebudu rozebírat, abych se podíval na značku senzoru...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“