Kvalitná (herná) myš do 30 €

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

//PET5: Přesunuto do odpovídající podsekce

Ahojte, doteraz používam už dlhé roky Logitech MX518 a doposiaľ najlepšia myš čo som kedy mal, ale potrebujem už novú. Rozhodujem sa medzi týmito 2:

- A4tech Bloody V3 V-Track Core 2
- "bazárový" Logitech G400 za 20 €

Bazárový v zmysle, že je to čisto nový Logitech G400, ktorý týpkovi už rok leží v skrini, bol len raz vyskúšaný, vôbec nepoužívaný (ako rezerva) a ešte s jeden ročnou zárukou za 20 €. Vraj mi ju pošle normálne poštou (nie na dobierku) na vyskúšanie a keď sa mi bude páčiť, tak mu pošlem peniaze na účet. Celkom lákavá ponuka, nemyslíte? MX518 mi vydržala veľa veľa rokov, myslíte že G400 na tom bude podobne?

Myš bude používaná s podložkou SteelSeries QcK a využívaná prevažne na hranie hier ako lolko / Osu! / občas cs:go / občas BF 4.

Ktorú z tých dvoch by ste odporúčali?

//editované
Naposledy upravil(a) uNfEiL dne sob 7. čer 2014, 11:43, celkem upraveno 2 x.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od davkol »

Pokud ti vyhovovala MX518, ber G400. Jediná pravděpodobná úskalí:
  • První revize měly predikci apod. (Mrkni na PN či co.)
  • Hodně lidí má problém s kabelem, ale IMHO jsou to v prvé řadě hovada (fakt čumím, jak se někteří lidi chovají k věcem) a příp. nepoužívají bungee.
  • Kolečko je pořád levný křáp.
Já za podobných okolností G400 prodal, protože mi jednak nevyhovoval tvar, jednak jsem zvyklý na trošku jinou úroveň zpracování (tlačítka nahoře a kolečko, protože Roccat) a fíčur (sláva interní paměti a linuxovým ovladačů u Roccatu).
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

No napísal som že to bola doposiaľ najlepšia myš čo som kedy mal, pretože som inú ani nemal. Túto mám 5 rokov a pred ňou som mal ani neviem čo.
K tej "bazárovej" G400:
  • Overoval som si predikciu na oficiálnom Logitech fórku a predikciu to na 100% nemá.
  • No ten kábel ma celkom na tej MX518 štve, pretože celkom zavadzia a musel som si urobiť taký vlastný amatérsky "cabel management", pri ktorom nemám obmedzený pohyb myškou.
  • Kolečko je jeden z dôvodov prečo potrebujem novú myš. Na tejto MX518 mi práve kolečko začína haprovať a pomaličky si robí čo chce.
Myš mi za ten čas v podstate vyhovovala, ale v poslednej dobe keď hrám "Osu!", tak cítim, že niekedy mi nevyhovuje ten tvar. Po pár minútach hrania proste neviem ako ju uchopiť. Lebo zdá sa mi ako keby som ju nedržal správne, resp. ako keby mi nesedela v ruke na 100%.

A čo tá - A4tech Bloody V3 V-Track Core 2? Je to klon Razer DeathAdderu...
  • Má zapnutú predikciu?
  • Kábel je úplne iný ako pri Logitechu, je to lepšia vec?
  • Kolečko je na tom ako?
  • Bude sedieť myška dobre na podložke SteelSeries QcK?
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od davkol »

uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

Ináč teraz mi písal jeden týpek, že predikcia je len marketing. Že vraj predikcia nie je v myškách, ale v PC. A vraj má nejaký registry modifier cez ktorý sa predikcia dá vypnúť na akejkoľvek myške.

Ako to teda je?

Popritom mi ešte povedal že nemám ísť do nekvalitnej Logitech značky, vraj on na Razer nedá dopustiť.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od davkol »

uNfEiL píše:Popritom mi ešte povedal že nemám ísť do nekvalitnej Logitech značky, vraj on na Razer nedá dopustiť.
Haha, zasmáli se zbrojnoši. Razer fanboizzz jsou mor. Takže asi takhle bych viděl zbytek toho tvrzení.

(Ale jako jo, v MS Windows je jakési "zpřesnění" kurzoru, které se dá vypnout. Já ten systém ale nepoužívám. A stejně to nemění nic na akceleraci v senzorech/firmwaru.)
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

Tak pýtal som sa na oficiálnom fórku o myšiach a toho týpka tvrdenie že predikcia nie je v myške ale v PC, je vraj hlúposť.

Btw ten link čo si poslal, tak tam hovoria ešte o starej verzii A4Techov.

Naozaj neviem ktorú myš si kúpiť... Neviete mi poradiť?
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od davkol »

Ten odkaz byl směřován k opravě kolečka.

Nevím, co je oficiální fórum o myškách, nicméně
First generation of the Logitech G400 had prediction and another sensor (the Avago 3080E sensor). You need a PID above LZ13333 for a G400 without this problem.
Grim Fandago's Mouse Guide 2.0
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

A čo ten A4Tech Bloody V3? Čo je to za myš? Je dobrá / lepšia ako G400?
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od davkol »

Lepší určitě není, ale četl jsem, že není špatná. Každopádně záleží na tom, jak ti vyhovuje tvar apod.

Já si z levných myší nemůžu vynachválit Roccat Lua a CM Storm Xornet. A3050 sice není ideální, ale jinak je zpracování za ty prachy výborné a fíčury taky parádní (hlavně interní paměť u roccatu); na můj hybrid grip s relativně malou rukou jsou obě myši dobré – to je to hlavní, co vlastně za styl úchopu hledáš.
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od maltra »

Razer Copperhead, Roccat Kova, Roccat Kone - tieto som mal a charakterizovat ich mozem takto - predrazeny krap. Na dvoch Roccatoch mi odislo kolecko, na Razere lave tlacitko. Po par mesiacoch pouzivania. Ja by som dal sancu tomu Logitechu, vyzera to ako super ponuka.

@davkol: nechce sa mi vysolit 50 libier aby som si aktualizoval teoriu :-). Aj tie predchadzajuce mysi som si vybral na zaklade dobrych recenzii a dopadlo to zle a na smolu na kus to zvalit nemozem, kedze to boli kusy tri.
Naposledy upravil(a) maltra dne sob 7. čer 2014, 22:19, celkem upraveno 1 x.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od davkol »

Ehm, staré roccaty byly kvalitativně katastrofální (mám tu rozebranou právě původní kone a je to na zblití), ale s těmi novými se to absolutně nedá srovnat. Aktualizuj si prosím teorii, ze kterých vyvozuješ svá rozhodnutí.
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

davkol píše:Lepší určitě není, ale četl jsem, že není špatná. Každopádně záleží na tom, jak ti vyhovuje tvar apod.
Ako som už písal... MX518 mi za ten čas v podstate vyhovovala, ale v poslednej dobe keď hrám "Osu!", tak cítim, že niekedy mi nevyhovuje ten tvar. Po pár minútach hrania proste neviem ako ju uchopiť. Lebo zdá sa mi ako keby som ju nedržal správne, resp. ako keby mi nesedela v ruke na 100%.
Práve preto som rozmýšľal skúsiť zmenu v podobe A4Tech Bloody V3 čo je vlastne úplny klon Razeru DeathAdderu. Lebo stále boli rivalmi medzi sebou MX518/G400 vs Razer DeathAdder.

Tak neviem no, do Roccat/Razeru veľmi nechcem ísť lebo majú vysokú kazivosť.

Fakt neviem ktorú myš si kúpiš a už som z toho celkom na prášky.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od davkol »

Opakuju, současný Roccat (Lua, Savu, Kone Pure) nemá co do zpracování s tím starý prakticky nic společného. Totéž platí pro CM Storm (počínaje hlavně Xornet/Spawn, mimochodem se doporučuju podívat na Alcor). U Razeru proběhl de facto opačný vývoj (původní hardware byl solidní, ale pak málem zkrachovali a teď to vypadá tak, jak to vypadá).

Klonů IME 3.0 je na trhu fpysk (Razer DeathAdder, CM Storm Alcor, tuším EC* od Zowie, něco od SteelSeries) – limitující je tady cena.
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

Roccat lua je mi celkom sympatická, ale nemá bočné tlačítka, ktoré pri súčasnej MX518 využívam v internetovom prehliadači. A Savu / Kone Pure je už veľa na moju peňaženku.

CM Storm Alcor je mi tiež celkom sympatická ale ani na alze ani na heureke nemá žiadne recenzie, takže neviem ako je na tom... Ale celkom sa mi pozdáva... Myslíte že môže byť lepšia ako tá V3? Napr z hľadiska senzora? Pri Alcore píše "Sensor Avago 3090", aký má V3, lepší alebo horší? Sorry že tu stále omieľam tú V3, ale chcel by som skúsiť Razer DA štýl a tá podobnosť je takmer 100% a pritom má veľa pozitívnych ohlasov.
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

Tak ešte som sa nerozhodol či vezmem Alcor. Davklol ako je na tom Kana v2?

Teraz sa neviem rozhodnúť medzi CM Storm Alcor a SteelSeries Kana v2....

Čo myslíš? Ktorá je na tom lepšia z hľadiska kvality? Pretože senzor majú rovnaký.
RendyCZE
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: Boršice

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od RendyCZE »

já mám steelseries sensei raw asi už 2 roky a pořád funguje bezproblémově, před tym jsem měl a4tech x7 a tam po roce se začalo kazit kolečko jezdilo kam chtělo a aj sám kurzon si sam jezdil po ploše. se steelseries nemám špatné zkušenosti.
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

No Kana v2 je v podstate novinka, preto sa trochu obávam. Ale to je tak isto aj Alcor.
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od uNfEiL »

RendyCZE a senzor na Sensei Raw funguje bez problémov? Na akej podložke tú myš používaš?
RendyCZE
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: Boršice

Re: Kvalitná (herná) myš do 30 €

Příspěvek od RendyCZE »

uNfEiL píše:RendyCZE a senzor na Sensei Raw funguje bez problémov? Na akej podložke tú myš používaš?
pro mě funguje dobře, použivám nějakou steelseries asi qck
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“