Klávesnice pro psavce

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Feldrod
Nováček
Nováček
Registrován: 01. kvě 2014

Klávesnice pro psavce

Příspěvek od Feldrod »

//PET5: Přesunuto do odpovídající podsekce

Dobrý den,
jakožto psavec(a noční zvíře, ale podsvícení nepotřebuji, žárovka není moc drahá a psát umím) hledám novou klávesnici, protože jediné co je doma je stará HP klávesnice(moje zápěstí brečí), čínská "DELUX" klávesnice(to samé co u HP) a SlimStar110, které se zničil mezerník(vyklá se, protože se z nějakého důvodu zalomilo to kovové něco....)
Mno a hledám tedy klávesnici pro plnohodnotné psaní.
Co by bylo nejlepší, kdyby měla:
Cenu do 700kč i s poštovným(+DPH)(Beru všechny ČJ a světové shopy... takže například czc.cz a nebo Amazon.com)
Vysoký zdvih
Nejlépe "tacticle feedback", ale to, že nebude clikat nebo klapat nebude vadit.
Pohodlnost při psaní a zvládání rychlého psaní(jsou klávesnice, které mě hold nestíhaj a, když chci naspat ":D" tak to napíše ":d" , protože to není schopno stihnout ten "signál" z shiftu.
Ergonomický desing na bázi Logitech Wave nebo Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000(vážně to není nutnost)
Můj prozatimní favorit je Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 z Amazano, Ebaye apod. protože tam je to i s DPH levnější(podle mého počítání jestli jsem se nesekl)
Děkuji za odpovědi
-Jan Kamír
CPU:AMD Athlon II X2 250 Základní deska:Asus M4N68T-M-LE-V2 Grafická karta:Sapphire HD5450 1GB DDR3 RAM6GB ??? HDD 640GB?? Klávesnice:Genius SlimStar110 MyšA4Tech V7 Monitory:BenQ GW2320(23" FHD IPS) (DVI: ROLINE GOLD DVI-D 3m) + Asus V197(18.5" TFT TN 1366x768) (VGA: Atlona AT18010-2 2m)
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice pro psavce

Příspěvek od davkol »

Kdyby byl rozpočet dvojnásobný, jednoznačně Cherry G80-3000LQC* z Německa (pod €60 nová). Fantastická hmatová odezva Cherry MX Clear, klávesy z PBT nebo POM (tj. jen tak se neošoupou), normální no-bullshit design.

MS Ergo 4k důrazně nedoporučuju, zpracování je příšerné. To radši podívat se po nějaké verzi/obdobě z devadesátých let – ostatně ygpm.
PersonalComputer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2007

Re: Klávesnice pro psavce

Příspěvek od PersonalComputer »

Co je na MS Ergo Natural Keyboard 4000 příšerného ? Patří mezi ty levnější klávesnice a já bych řekl že je za ty peníze co stojí výborná.Vlastním již druhý kus. Mohu toho kritizovat za tu dobu co ji používám (hoodně dlouhá - možná deset let ?) jen málo - není voděodolná - takže polití znamená konec a popisky na klávesách se mohou ošoupat. Jinak funguje pořád dobře... Klávesnici s příšerným zpracováním si představuji jinak...
Case: Be Quiet "Dark Base" 900 CPU: i7 7700K 4.0GHz MB: MSi Z170M3 Gaming RAM: Crucial Ballistix Sport 2400Mhz GPU:MSi GTX 1070 Gaming X 8GB HDD: Seagate Desktop 2TB PSU: Corsair RMx 750W OS: Windows 10 Home 64bit Keyboard: Cherry MX Board 6.0 Mouse: Razer DeathAdder Chroma
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice pro psavce

Příspěvek od davkol »

Ano, není vůbec voděodolná, popisky se i na poměry levných šmejdů ošoupou extrémně rychle, ale nejhorší je levná membrána s příšernou "odezvou" a hlavně problémový mezerník. Akorát díky tvaru je to mezi slepými jednooký král.

Původní MS Natural a potom Elite/Pro byly kvalitativně někde o třídu jinde – a totéž si troufnu tvrdit o spoustě podobných klávesnic od Chicony nebo Siliteku ze stejné doby.
PersonalComputer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2007

Re: Klávesnice pro psavce

Příspěvek od PersonalComputer »

V tom případě asi ano... Ale tak je to levnější klávesnice a co teď zrovna zjišťuju tak s mezerníkem fakt nemám problém. A na psaní je skvělá. Rád bych zkusil i nějakou mechaniku,ale jsou drahéé.
Case: Be Quiet "Dark Base" 900 CPU: i7 7700K 4.0GHz MB: MSi Z170M3 Gaming RAM: Crucial Ballistix Sport 2400Mhz GPU:MSi GTX 1070 Gaming X 8GB HDD: Seagate Desktop 2TB PSU: Corsair RMx 750W OS: Windows 10 Home 64bit Keyboard: Cherry MX Board 6.0 Mouse: Razer DeathAdder Chroma
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice pro psavce

Příspěvek od davkol »

Skvělá v porovnání s čím? Lepší než drátem do oka to asi je. Levná? V jakém časovém horizontu? Kolik by jich bylo spotřebováno za 26 let fungování např. Cherry G80-1000HAD, kterou jsem nedávno poslal novému majiteli?

Mechanické klávesnice nejsou drahé. Není problém #vintage mechanická klávesnice za €30. Mám jich plnou skříň.
Feldrod
Nováček
Nováček
Registrován: 01. kvě 2014

Re: Klávesnice pro psavce

Příspěvek od Feldrod »

Jak bude na obou stranách(mě a davkola) čas tak k němu přijedu na odzkoušení mechanických klávesnic co mi nabízí v mém rozpočtu.
Ovšem mě jen překvapila jen jedna věc na jeho nabídce a to je, že klávesnice, kterou nabízí má prý "Cherry MX Blue"... na internetu panují zvěsti, že to jsou jen kopie. Ovšem to sice po vyzkoušení nezjistím, ale pokud se mi na tom bude psát dobře tak nebudu vidět důvod proč to nebrat.
CPU:AMD Athlon II X2 250 Základní deska:Asus M4N68T-M-LE-V2 Grafická karta:Sapphire HD5450 1GB DDR3 RAM6GB ??? HDD 640GB?? Klávesnice:Genius SlimStar110 MyšA4Tech V7 Monitory:BenQ GW2320(23" FHD IPS) (DVI: ROLINE GOLD DVI-D 3m) + Asus V197(18.5" TFT TN 1366x768) (VGA: Atlona AT18010-2 2m)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“