Klávesnice na hry?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Zamčeno
ondatra123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2011

Klávesnice na hry?

Příspěvek od ondatra123 »

//PET5: Přesunuto ze sekce "Ostatní hardware" do odpovídající podsekce

Zdravím,
jelikož moje stará bezdrátová klávesnice pravděpodobně dosluhuje (čím dál častější problémy s konektivitou, záseky při psaní) mám v plánu pořídit novou. Původně jsem měl představu do toho vložit 1000-1500, ale od takové klávesnice asi nejde moc očekávat, aspoň co se týká gamingu a ani výběr v té cenové relaci neni tak velký. O rádoby gamingové klávesnice do 1000 zájem nemám, raději si připlatím. Co jsem se trochu porozhlédl tak ty lepší se pohybujou od cca 2000. Dost mi pomohl při výběru tento odkaz http://gaming-keyboard-review.toptenreviews.com/ a zalíbila se mi Steelseries Apex. Líbí se mi na ní počet kláves navíc, které bych i využil v MMO hrách, zóny podsvícení (akorát škoda, že nejde nastavit podsvícení pro každou klávesu zvlášť, např. pro WSAD apod.),2 usb porty a délka klávesnice je snad už jen o zvyku.
Podle uživatelských recenzí zaostává prý akorát program od Steelseries (mělo by se to týkat nastavení maker).

Na co bych taky potřeboval názor, je rozdíl mezi mechanickými klávesy a klasickou membránou.
Vyplatí si připlatit za mechanickou klávesnici? Co jsem slyšel jako zápor je akorát vyšší hluk kláves a asi cena.

V případě že by se mechanická klávesnice oplatila byl bych ochoten investovat 2000-2500.

Ještě jedna otázka trochu mimo: Na uvedeným webu výše s recenzemi je cena na amazonu 70-80 dolarů, což je v závěru rozdíl asi 600 oproti tuzemským prodejcům. Má někdo zkušenosti s nákupem a případnou reklamací na amazonu? Nebo je lepší si připlatit u zdejších prodejen?

Uvítám jakékoli rady a názory.
Díky
sierpe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. pro 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice na hry?

Příspěvek od sierpe »

Nevim jak je to u ostatních mechanických klavesnic ale kdyz jsem mel doma razer orbweaver musel jsem ho kvuli tomu nepříjemnýmu hluku kláves nakonec vyměnit za membránový tartarus. Jinak moc dobrý herní klavesnice má logitech a navíc má jako jeden z mála české znaky..
CPU: Intel Core i7-9700K / NOCTUA NH-D15S + NF-S12A PWM, MOTHERBOARD: ASUS ROG Maximus XI Hero, GPU: ASUS ROG Strix GeForce RTX 3080 Ti O12G, RAM: Kingston HyperX Predator 16GB DDR4 3333MHz, SSD: M.2 Samsung 970 EVO PLUS 500gb, Samsung SSD 850 EVO 1TB, HDD: WD Black 1TB, 3x WD Blue 4TB, POWER: Corsair RM850x, CASE: FRACTAL DESIGN Define 7 - XL / 6x NOCTUA NF-A14 PWM upgrade, MOUSE: Logitech G700s, AUDIO: Logitech Z323 2.1, HEADSET: Logitech G633 Artemis Spectrum 7.1, KEYBOARD: Logitech G910 Orion Spectrum, GAMING: 2x Microsoft XBOX ONE Controller, IPS: ASUS ProArt PA329C / ASUS ROG Strix XG349C
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice na hry?

Příspěvek od CageJ »

ja by som bral Logitechove, preslo mi ich popod ruky dost aj cca 6 hernych a vyhovuju mi najviac..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
ondatra123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2011

Re: Klávesnice na hry?

Příspěvek od ondatra123 »

Nakonec jsem pořídil Steelseries Apex a ikdyž je oproti ostatním o něco delší, zvykl jsem si na to. Občas mám ale problém nahmatat, když to tak řeknu správnou formaci prstů. Tedy případné WSAD apod. Ani tomu moc nepomáhají výmolky na klávese "W". Takže i po dvou měsících mám občas problém s orientací.
Jinak je klávesnice hezky zpracovaná a barvené rozložení je dobře rozvržené. Co občas pokulhává je software dodaný spolu s klávesnicí. Občas po zapnutí PC vyhodí hlášku že je odpojená, nebo něco podobného. Ale stalo se mi to zatim asi jen 2x. Chválím i 2 USB vstupy ze zadní strany.
Jinak administrátora prosím o lock.

//PET5: Uzamčeno na přání tazatele
Zamčeno

Zpět na „Vstupní zařízení“