PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Jak opravit politou membránovou klávesnici
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=111&t=210912
Stránka 1 z 1

Autor:  Targens [ čt 10. červenec 2014, 13:11 ]
Předmět:  Jak opravit politou membránovou klávesnici

Zdravím!
Povedlo se mi polít klávesnici Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 obyčejnou vodou.

Co jsem zkoušel, tak ze všech tlačítek mi přestalo fungovat jenom tlačítko „x“. A hrozně rád bych jí dal dokupy (rozuměj hrozně nerad bych kupoval novou), protože není nejlevnější.
Po polití jsem jí i ještě pár hodin používal, protože bez „x“ se relativně dalo žít, ale jelikož to je pracovní klávesnice (má osobní co používám v práci), rád bych jí měl v pořádku celou...

Trochu jsem googlil a narazil na tento topic zde na pctuning fóru.

Uživatel Majkl tam psal:
Majkl napsal:
Jestli je to membránová klávesnice,jakože asi jo,tak voda ti zatekla mezi ty folie na kterých jsou napařeny vodivé cesty a pokud to budeš mít nadále připojený na napětí tak ti to elektrolyticky ty cesty vyžere či udělá svody.
Pokud ti to stojí za to,tak musíš tu membránu (folii) rozebrat - celkem 3 folie, a vysušit a svody vygumovat tvrdou gumou z papírnictví.Pak vyčistit od gumových žmolků a nakonec vytřít lihem.
Takto jsem zprovoznil klávesnici která byla naprosto nepoužitelná a generovala nesmyslné znaky.
...


Což jsem zkoušel. Ale asi ne dostatečně, protože X stále nefunguje (ale naštěstí jsem zatím nerozbil ani žádné jiné :) ). Tak se chci zeptat na podrobnosti.

Jak přesně to za 1) rozebrat na ty tři fólie a za 2) vygumovat ty svody?

1) protože všechny ty tři části mi sem tam drží takovou kapiškou lepidla nebo co to je (to asi aby se ty fólie nepohnuli vůči sobě) a bojím se je od sebe *odstřihnout* právě jednak abych to nepoškodil (protože někdy jsou spoje docela blízko) a potom aby se ty fólie opravdu nepohnuly vůči sobě. Docela to ale ztěžuje přístup k vnitřním částem folií.

2) vygumovat co přesně? Vždy spodní i vrchní vrstvu horní i dolní fólie? Té co je uprostřed počítám, že ne :) . Zatím jsem zkoušel jen horní vrstvu u obou těch vnějších fólií a výsledek zatím nic moc...

Děkuju a prosím o jakoukoli radu!
Ať se daří :) ,
T

Autor:  Stratos [ pá 11. červenec 2014, 09:08 ]
Předmět:  Re: Jak opravit politou membránovou klávesnici

skousel si ji nechat par dni na topeni nebo u nakyho zdroje tepla? Ja takto kdysi cistil moji klavesnici pod vodou a trvalo 4 dny nez poradne vyschla a zacla normalne fungovat.. a to jsem ji mel 4 dny nonstop na topeni (bylo zo v zime)

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/