Jak opravit politou membránovou klávesnici

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Targens
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2014

Jak opravit politou membránovou klávesnici

Příspěvek od Targens »

Zdravím!
Povedlo se mi polít klávesnici Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 obyčejnou vodou.

Co jsem zkoušel, tak ze všech tlačítek mi přestalo fungovat jenom tlačítko „x“. A hrozně rád bych jí dal dokupy (rozuměj hrozně nerad bych kupoval novou), protože není nejlevnější.
Po polití jsem jí i ještě pár hodin používal, protože bez „x“ se relativně dalo žít, ale jelikož to je pracovní klávesnice (má osobní co používám v práci), rád bych jí měl v pořádku celou...

Trochu jsem googlil a narazil na tento topic zde na pctuning fóru.

Uživatel Majkl tam psal:
Majkl píše:Jestli je to membránová klávesnice,jakože asi jo,tak voda ti zatekla mezi ty folie na kterých jsou napařeny vodivé cesty a pokud to budeš mít nadále připojený na napětí tak ti to elektrolyticky ty cesty vyžere či udělá svody.
Pokud ti to stojí za to,tak musíš tu membránu (folii) rozebrat - celkem 3 folie, a vysušit a svody vygumovat tvrdou gumou z papírnictví.Pak vyčistit od gumových žmolků a nakonec vytřít lihem.
Takto jsem zprovoznil klávesnici která byla naprosto nepoužitelná a generovala nesmyslné znaky.
...
Což jsem zkoušel. Ale asi ne dostatečně, protože X stále nefunguje (ale naštěstí jsem zatím nerozbil ani žádné jiné :) ). Tak se chci zeptat na podrobnosti.

Jak přesně to za 1) rozebrat na ty tři fólie a za 2) vygumovat ty svody?

1) protože všechny ty tři části mi sem tam drží takovou kapiškou lepidla nebo co to je (to asi aby se ty fólie nepohnuli vůči sobě) a bojím se je od sebe *odstřihnout* právě jednak abych to nepoškodil (protože někdy jsou spoje docela blízko) a potom aby se ty fólie opravdu nepohnuly vůči sobě. Docela to ale ztěžuje přístup k vnitřním částem folií.

2) vygumovat co přesně? Vždy spodní i vrchní vrstvu horní i dolní fólie? Té co je uprostřed počítám, že ne :) . Zatím jsem zkoušel jen horní vrstvu u obou těch vnějších fólií a výsledek zatím nic moc...

Děkuju a prosím o jakoukoli radu!
Ať se daří :) ,
T
Co je malý, to je hezký. A když to hezký není, tak je toho alespoň málo ;) .
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak opravit politou membránovou klávesnici

Příspěvek od Stratos »

skousel si ji nechat par dni na topeni nebo u nakyho zdroje tepla? Ja takto kdysi cistil moji klavesnici pod vodou a trvalo 4 dny nez poradne vyschla a zacla normalne fungovat.. a to jsem ji mel 4 dny nonstop na topeni (bylo zo v zime)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“