ASUS Echelon laser gaming mouse

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
winycz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. lis 2012

ASUS Echelon laser gaming mouse

Příspěvek od winycz »

Připravil jsem si pro vás recenzi na herní myšku od ASUSu z řady Echelon.

Obrázek

Součástí balení je myška, CD s drivery respektivě s utilitou pro programování tlačítek a funkcí myši, knížečka na poučení o záruce a co všechno zahrnuje ASUS VIP Member Warranty a krabička s přídavným závažím.

Obrázek

Obrázek

Na samotné myši najdeme 8 tlačítek, včetně kolečka a pro všechny si můžeme nastavit nějaké makro.
Pro makra pak máme 128kB paměť a nastavení zůstane i pokud připojíme myš do jiného počítače.
Uprostřed mezi kolečkem a tlačítkem "DPI" je vícebarevná dioda, která indikuje pozici DPI předem nastavených v utilitě Asus Echelon. Ze spoda myši nalezneme tlačítko na vysunutí zásobníku do, kterého si můžeme dát závaží. Závaží je dováváno 3x 10g a jedno pěti gramové, tudiž můžeme k základní váze myši přidat až 35g. Myš je propojena s počítačem pomocí 1.8 metrového kabelu, který je opletený a stíněný s pozlaceným USB konektorem.
Myš jak je již v názvu využívá laserového snímače, který je mnohem přesnější a citlivější než klasické snímače které jsou identické červeným nasvícením. Snímač zvládá až 5600dpi, zrychlení až 30g.
Mnohé z vás potěší, že tvar myši je spíše univerzální, tudiž myš může používat jak pravák, tak i levák.
Povrh myši je po bocích pogumovaný a myš příjemně sedí do ruky a neklouže. Tlačítka a vlastně celá vrchní plocha, která je ve stylu army je z hladkého plastu.
Myš je převážně pro hráče stříleček, tudiž žánru FPS (first-person shoter) a to zejména díky těmto funkcím:
• Nastavení přesnosti v reálném čase – Nastavujte mezi pěti úrovněmi DPI dotykem přepínače
• Asistent míření při sniperování – Tlačítko pro okamžité snížení DPI
• Přesná dávková střelba s malým zpětným rázem – Funkce automatického opakování kliknutí
Abych pravdu řekl, tak jsem oproti obyčejné myši nevyužil, maximálně změny DPI.
Předpokládám, že asistent míření při sniperování bude nejspíš makro na snížení DPI o jednu pozici a funkce automatického opakování kliknutí je opět makro na například dvojklik.
Uvítal bych třeba funkci, která automaticky detekuje ve hře zamíření ze sniperu a po té snížila DPI a vzápětí jej také zvýšila zpátky.

To je nejspíš vše ohledně vzhledu a vlastností myši a nyní bych představil Utilitu Asus echelon

Obrázek

V první záložce Customize je nastavení tlačítek, tudiž můžeme zvolit co, které tlačítko bude dělat a můžeme si také vybrat již předem nastavený profil.

Obrázek

Ve druhé záložce Performance máme 5x stage tedy 5 pozic DPI, každá má svojí specifickou barvu na myši, ale to v utilitě není vidět. Je možno nastavit i to, aby pohyb nahoru a dolu byl citlivější než pohyb do stran, tedy citlivost os X a Y. Dále tu máme nastavení Polling Rate, kterým si volíme odezvu myši (nižší polling rate = vyšší odezva), pak je zde zajimavá a šikovná funkce Lift Off Distance, která určuje v jaké výšce nad podložkou myš stále snímá povrch a poslední je zde Key Repeat Speed, která určuje rychlost snímání kliku na myši. Pro snížení této hodnoty nevidím důvod, snad jen jako ochranu proti nechtěnému dvojkliku.

Obrázek

A na poslední záložce Macro si můžeme vytvořit své vlastní makro, které se v zápětí dá nastavit na nějaké tlačítko na myši, dám příklad třeba pro opětovnou střelbu a mezi to vložit třeba nějaké zpoždění, dále tu máme možnost přímo nahrávání. Po stisknutí tlačítka Record utilita zachycuje kliky na klávesnici, popřípadě myši a zapisuje si je.

ASUS Echelon gaming set má ještě svoji mechanickou klávesnici, velkou podložku pod myš, sluchátka a externí zvukovku Xonar U7.

SHRNUTÍ A ZÁVĚR

Výhody:
+ atraktivní vzhled s celým herním setem
+ programovatelné tlačítka
+ pro praváky i leváky
+ 4 závaží
Nevýhody:
- cena
- tvrdost kolečka

Nevýhodu cena jsem zvolil z jediného důvodu a to, že mi přijde 1200kč za myš příliš (myš jsem vyhrál v soutěži), když si vemu náklady na výrobu, porovnat s jinou myší stejné cenové relace nemohu.
Rozhodně se mi tato myš líbila svým vzhledem a komfortem. Do ruky sedí velmi dobře, ale jako levák mi nejdou příliš dobře používat postranní tlačítka nehledě na to, že je občas klikám omylem. Ve hrách Call of Duty používám pro poloautomatické zbraně točením kolečkem jako střílení a hrál jsem na myších, které měly kolečkou daleko jemnější a lehčeji se s ním točilo, ale to by zase bylo nejspíš nevýhodou do scrollování stránek, tudiž každé pro má své proti. Jinak jsem tedy s myší spokojen, se závažím se mi pak lépe míři ve střílečkách.

Zde jsou oficiální stránky myši:
http://www.asus.com/cz/Keyboards_Mice/E ... /overview/

a zde pro celý herní set Echelon:
http://www.asus.com/microsite/2013/Mult ... on_gaming/

Jen tak pro zajimavost, našel jsem až na vzhledové detaily shodnou myš za stejné peníze:
http://www.alza.cz/tesoro-shrike-d405972.htm

Echelonka:
http://www.czc.cz/asus-echelon-laser-ga ... 69/produkt
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: ASUS Echelon laser gaming mouse

Příspěvek od davkol »

Jedná se o repost z fóra Živě.cz

Kód: Vybrat vše

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=912&t=1218023
Zřejmě jde o PR. Přínosnou diskuzi najdete tam.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“