Klávesnice - doporučte

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Blizzard »

Zdravím, pokazila se mi klávesnice (respektive jsem ji rozbil). Tak sháním novou. Jenže nevím, jakou zvolit. Využití - 80% hry, 20% psaní (Word, net) ... co se týče stisku, mám radši, když je tužší, ale ne zase moc tuhý. Jako + beru podsvícení (ale není to podmínkou) a dlouhý backspace. Rád bych nějakou mechanickou (ale nevím, zda MX Black či Red). Cena ... to je to nejtěžší. Rád bych, kdyby byla kolem 1000kč (což asi těžko bude mechanická, ale nevadí), jenže zase chci, aby byla kvalitní a něco vydržela. ROZHODNĚ NECHCI BEZDRÁTOVOU A ANI RAZER!

Líbí se mi např.
- Tesoro (ale na můj vkus dost peněz za blbou klávesnici - za tu cenu můžu mít SSD) http://www.czc.cz/tesoro-durandal-ultim ... 05/produkt
- A4TECH (levnější zástupce - ale prý není špatná, od a4 mám myš a zatím OK) http://www.czc.cz/a4tech-g800v/102626/produkt
- Logitech (tohle mi přijde dost drahé, na to, že to není mechanika) http://www.czc.cz/logitech-g105-gaming- ... 68/produkt
Dál už nevím jak je to s kvalitou (Roccat, Gigabyte ...)
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od xakrurychle »

no to máš jednoduchý, ber tesoro, spínače si projdi specifikace a dle toho si vyber...
a nebo zkus pohledat bazarovy sidewinder x4 od microsoftu...to je nej nemechanická klavesnice (co kdy) byla..
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Blizzard »

jo, Tesoro se mi líbí hodně, ale 2700 je dost peněz :/ Sidewinder X4 jsem nikde nenašel.
A co se týče výběru zda Black nebo Red, to bude těžké ... někomu se líbí Black (tuhý stisk) někdo zase preferuje Red (není po delším hraní stisk tak náročný a líp se s ním píše) ... tak nevím. Samozřejmě bych to objednal přes net, takže když nebude sedět, můžu vrátit.
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od xakrurychle »

co kdo preferuje je preci jedno...zalezi co se zda nejlepsi tobe ne... kdyz je to dost, tak proc o ni vubec uvazujes? z tech 3 je nej ( mechanicka) a i v ramci mechanickych to neni spatny kousek. pokud vylozene hledas mechanickou, tak si kup nejlevnejsi co najdes
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Blizzard »

vyloženě mechanickou nehledám, protože jsem mechaniku nikdy v ruce neměl. Ale podle zkušeností jiných je to prý super. Takže dávám tomu přednost. Uvažuju o ní, protože je nádherná, kvalitní, podsvícená. Vše co chci, akorát nevím, zda se ta investice vyplatí. Uvedl jsem ji sem a doufal, že mi někdo navrhne stejnou klávesnici o 1000kč levnější :D Vidím, že nic takového asi není :/ No, musím propočítat můj rozpočet a uvidím, zda vypláznu 2,7k za klávesu :D
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od reifik »

Jo,řeším podobný problém,odchází mi Logitech G 15 :(
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Blizzard »

Tak si kup Tesoro s MX Black a napiš mi recenzi :D
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od xakrurychle »

fix186
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od fix186 »

mam tesoro G1NL s mx red a naprosta spokojenost, spekuloval jsem nad tim celkem dlouho, taky se mi za to ty penize davat vubec nechtely, ale ted nemuzu rict, ze bych litoval :) vybral jsem tesoro, protoze to byla jedna z mala klavesnic do 3k ktera by sla sehnat u vetsich prodejcu, kde jsem se nebal toho, ze pokud by mi vubec nesedla, byl by problem s vracenim.

red jdou opravdu mackat velmi lehce, ale rekl bych ze je to dost o zvyku. Trochu jsem se taky bal hlucnosti, ale to mi prijde ze vsude dost prehani, naopak spoustu tlacitek treba pri psani se mi uz dari mackat tak, ze nemackam az nadoraz, takze nejsou hlasita vubec. Podsviceni moc nevyuzivam, jelikoz potrebuju mit vetsinou rozsviceno, jinak me boli oci, ale neurazi :)
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od r34ktor »

Co se týče levných membránových modelů, mrkni na Bloody Q100 a B120. B120 je podsvícená a má pár fičur navíc.
Knowledge is power
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od reifik »

No jo,ale který model Tesoro G1NL koupit.
Na C&C mají šest modelů,od 2617 do 3511.-
fix186
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od fix186 »

Rekl bych ze bude hlavni rozdil ve spinacich, plus se jeste dela jakasi eSport edice, ktera nevim v cem presne je rozdila, detailne jsem to nezkoumal, tusim ze ma cast klaves podsvicenych cervene a cast bile, narozdil od celocerveneho u standardni g1nl. Jedine co, tak z czechcomputeru byl celkem problem vyrazit cas dodani, na strankach bylo ze nevedi kdy prijde, na maily neodpovidali, kdyz jsem tam zasel, chlapik na pobocce za 3 minuty zjistil ze tam zitra bude. Den na to mi prisel mail, ze stale nevedi kdy dorazi :-D amateri
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

CM Storm QFR. Nic jiného na českém trhu nemá smysl.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od r34ktor »

To nebude pro každého - chybí numerický blok, jednořádkový Enter, absence lokalizované verze...
Knowledge is power
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

chybí numerický blok
Jednoznačná ergonomická výhoda, jestliže OP jako většina lidí používá myš v pravé ruce a nekompenzuje nepřirozený úhel ramene obskurním úhlem klávesnice a ještě obskurnější technikou psaní. Prakticky vždycky jde používat externí numerickou klávesnici.

V krajním případě existuje QF XT.
jednořádkový Enter
Standardní ANSI, jedná se navíc o klávesnici od Costaru s normálním rozložením, takže bude pasovat drtivá většina sad kláves třetích stran, a to včetně mezerníku, modifikátorů (uniformní 1.25x kolem mezerníku) atd. Ergo OP nedopadne jako tenhle týpek. Kvalitnější klávesy třetích stran jsou jeden ze stěžejních důvodů, proč si vůbec pořizovat klávesnici s mechanismem shora kompatibilním s Cherry MX.
absence lokalizované verze
Irelevantní. Pokud OP neumí používat klávesnici (třeba protože u ní netráví dost času, aby se to vyplatilo), nemá smysl, aby do ní cpal víc než pár stovek.
petrxp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2011
Bydliště: Ostrava

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od petrxp »

@davkol: třeba se pletu, ale vypadá to jako drahá ču*áko*ina :wink: .Nevím jak bych něco hrál bez nabindované numerické klávesnice.
Někdy jedu wsad, ale někdy jsou lepší šipky+numerická a to kolem.
PC:i5 3470@4-4.2Ghz, Gigabyte GTX 960 G1 Ganing,16GB Kingston Savage 1600@1890 CL10 1.5V
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

Nic ti nebrání používat kompaktní klávesnici jako Belkin/Razer Nostromo/Orbweaver, Logitech G13, ErgoDox nebo nakonec libovolnou numerickou či jinou maticovou klávesnici (pokladní, GH36). Řeší to také problém s polohou těla. Zátěž ramene u myši do pravé ruky a „doprava široké“ klávesnice je jasná věc, o toho není o čem diskutovat. Viz např.
Johnson, P., & Cui, L. (2010). Postural benefits for children and adults when using the mouse next to a small keyboard. Proceedings Of The Human Factors And Ergonomics Society Annual Meeting, 54(20), 1794.

Normálni QFR mimochodem – podobně jako další klávesnice od Costaru – podporuje alternativní kontrolér (Frosty Flake), do kterého si jde nahrát vlastní programovatelný firmware.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od blaho »

reifik píše:Jo,řeším podobný problém,odchází mi Logitech G 15 :(
No aj moja G15 starne, ale nastupca musi mat tiez display
Nejako som si uz na to zvykol
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Bez_n1ck »

Jo, no. To je fičura, která se už dneska zase moc nevede.
Já jsem vyřešil problém s tím, že mne opouštěl lak jednoduchým polepem do karbónového stylu :)
https://www.dropbox.com/s/nlsgfjmnlohp2 ... 2.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/g24dn8ulova5l ... 3.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/opqejfott64hh ... 4.jpg?dl=0
(na fotkách to nevypadá až tak dobře)
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Blizzard »

náhodou, vypadá to dobře.

Každopádně díky za poznatky. Nejvíce mě zaujala ta A4Tech Bloody B120 (jakožto zástupce levných klávesnic - je mi jasné, že pak nemůžu očekávat zázraky, ale aspoň ušetřím) a pak to Tesoro no .. nic mezitím asi není :(
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“