Klávesnice - doporučte

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Blizzard »

Ne, myslím Durandal
Pointa je, že v noci nevidím na klávesnici a nemám rád, když je rozsvícené
Tak jako sorry, ale SteelSeries stojí 2500 a vypadá uplně stejně jako ConnectIT za 120Kč
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

6Gv2 vidím v Alfě/bohemce pod dva tisíce, pošta zdarma. Tesoro Durandal není podsvícené, jenom verze Ultimate, kterou ale vidím na Heuréce všude o ~800 Kč dráž.

Pokud jde o podsvícení, prostě si nasměruj slabou lampičku do stropu a příp. do zdi za monitorem… a samozřejmě se nauč používat klávesnici. Lidský zrak jednak není uzpůsobený na velké kontrasty, jednak taková světla (především modrá/bílá/jasná) dramaticky ovlivňují mj. spánkový režim (např. sekreci melatoninu)… a pak, je tam jistá korelace s kvalitou takového hardwaru (víc věcí, které se můžou rozbít a to pájení u těchto věcí už nebývá velká sláva samo o sobě – a takto je ho tam akorát víc).

Většina těch herních klávesnic vypadá, jako kdyby je navrhoval retardovaný puberťák na svém prvním tripu.
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Blizzard »

ok, za 2500 ju měli v CZC. Vidím, že Alfa je levnější. Ano, myslel jsem Ultimate.
Lampička bohužel není možná, nemám volnou zásuvku a další rozdvojka se mi sem už nevleze. Místo budu mít až se přestěhuju.
To ano, Razer, Roccat, ... - to pravdu vypadá debilně, ale design Tesora se mi moc líbí.
to je hrozné .. vybrat grafiku je jednodušší než klávesnicu :D
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od reifik »

Má někdo: FUNC KB-460 herní klávesnice CZ
Co na ní říkáte? 8-)
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

Je to technicky plus minus autobus to samé co ta tesora a takřka cokoliv dalšího. Generická záležitost, nic zajímavého.
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od xakrurychle »

jako myslím že to moc řešíš, já měl X let chicony za tři stovky, a byla to parádní klávesnice
http://www.alza.cz/multimedialni-klaves ... an=heureka

pak jsem ji nahradil sidewinderem. ale sloužila dobře a na náhradním pc je zapojená doteď
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od zombux »

doporučí někdo klávesnici? drátovou, tichou, s klasickým rozložením (velký enter ve tvaru obráceného L, shifty raději dlouhé, standardní sektor ins/del/atd, velikost backspace není podstatná, žádné funkční klávesy nad šipkami, vlastně vůbec nepotřebuju žádné funkční klávesy, hodit se může snad jen ovládání zvuku), pokud možno bez nutnosti instalovat obslužný SW nebo drivery.
používám už sto let levnou KME Turbo Spero, vyhovuje mi i rozložením, ale je hodně hlasitá, potřebuju tichou :) zdvih mám radši vyšší, píše se na tom tak nějak jistějc :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od BRUCEF »

Tak uvazuji o nejake nahrade za moji nekolikaletou Genius KB-06XE, ktera se za provozu odpojuje a tlacitka nechodi jak by mela. Cenove nejlepe do 500 kc. Vice za klavesnici nechci dat. Zase tolik nehraju.

Muze mit klasicky tvar a hlavne rozlozeni klaves. ins home,pg up / del end, pg down, zadna slim.

Nasel jsem tuto http://www.czc.cz/genius-gaming-kb-g265 ... 14/produkt
Ale jsou tam nejake vytky k malemu zdvihu klaves. Vypada jako kolotocarska, proto k ni nemam velkou duveru.
petrxp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2011
Bydliště: Ostrava

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od petrxp »

Ještě tato není špatná, pokud to má být do 500 a podsvícené..
http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514507R0000001LIY
PC:i5 3470@4-4.2Ghz, Gigabyte GTX 960 G1 Ganing,16GB Kingston Savage 1600@1890 CL10 1.5V
gun-chan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2009
Bydliště: kolin

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od gun-chan »

BRUCEF píše:Tak uvazuji o nejake nahrade za moji nekolikaletou Genius KB-06XE, ktera se za provozu odpojuje a tlacitka nechodi jak by mela. Cenove nejlepe do 500 kc. Vice za klavesnici nechci dat. Zase tolik nehraju.

Muze mit klasicky tvar a hlavne rozlozeni klaves. ins home,pg up / del end, pg down, zadna slim.

Nasel jsem tuto http://www.czc.cz/genius-gaming-kb-g265 ... 14/produkt
Ale jsou tam nejake vytky k malemu zdvihu klaves. Vypada jako kolotocarska, proto k ni nemam velkou duveru.
tak som si ju objednal a uvidim ako mi sadne kedze mam standart chicony klavesku a uz dosluhuje
gunchan bf3
gunchan bf4
shion(chan,tan,kun)mmorpg/mmo
http://steamcommunity.com/profiles/76561197980296429
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od BRUCEF »

Pak napis, jak jsi s ni spokojenej. Diky
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od zombux »

taky mě pak zajímají zkušenosti, layout má pro mě ideální.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
gun-chan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2009
Bydliště: kolin

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od gun-chan »

tak po cca 2mesiacoch odisla,zacala len svietit a vobec nereaguje+obcas sa sama odpajala a pripajala takze pojde na reklamaciu,inac sa snou hralo dobre
gunchan bf3
gunchan bf4
shion(chan,tan,kun)mmorpg/mmo
http://steamcommunity.com/profiles/76561197980296429
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Reptile »

tak mi po nekolika letech odchazi mys...a klavesnice uz mi zacina taky stvat... tak se ptam... jakou klavesnici byste si dnes koupili? idealne do 5tis...

co chci:

1] bezdratovou
2] mechanickou
3] herni
4] podsvicenou

zjistil jsem ze takova neexistuje...takze holt asi jedine ozelit bezdrat... a jsou asi jen dve moznosti - nebo?

Razer BlackWidow Chroma
Corsair Vengeance K70/95

kterou z nich? pripadne jinou?

//edit
ted jsem koukal na rozdily mezi Cherry MX Red a Brown..a asi pro me bude lepsi brown...

vic pisu nez hraju... jenze k70 ma bohuzel red :(
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

Jinou. Doporučuji přečíst i první půlku vlákna.
Progamershop
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2013

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od Progamershop »

Co třeba FUNC KB-460 nebo nějakou od TESORA?

Budou určitě i levnější
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

Progamershop píše:Co třeba FUNC KB-460 nebo nějakou od TESORA?

Budou určitě i levnější
davkol píše:Je to technicky plus minus autobus to samé co ta tesora a takřka cokoliv dalšího. Generická záležitost, nic zajímavého.
Jinými slovy, já chápu, že v tom pr0g4m3r5h0pu chcete prodávat a nejspíš na těch křápech máte solidní marže, ale to neznamená, že na trhu není lepší zboží – je.
midlan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2010
Bydliště: Hlavní město piva

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od midlan »

Co je špatného na ABS plastu? Prý se z něj vyrábí lego a to mi přijde velmi pevné a odolné. Mám zálusk na http://www.wasdkeyboards.com/ s custom layoutem a tam právě píšou materiál "UV Coated ABS".

Jinak teď mám (z nouze) A4tech G600 a kromě vysoké odolnosti (myšleno voda, prach) je to naprostá hrůza. Je hlučná, klávesy drhnou a kývají se.
1: 6700K OC • 32 GB DDR4 OC • STRIX Z270G • GTX1080 FTW OC & THERMAL MOD • 950 PRO 256GB • 1TB M550 • Platinum 520 Fanless • Obsidian 350D MOD • NH-U12S • 4xNF-A14 PWM • 2xNF-S12A PWM • 4K UHD 40" MVA • K7XX Red Edition • aktiv 08 • KB-460 MOD • MS-3²
2: G3258
OC • 16 GB DDR3 OC • GA-H81M-HD3 • 840 PRO 128GB• Platinum 400 Fanless • NH-U12S
NTB: 6500U • 16 GB DDR3 • Probook 440 G3 • MX200 250GB M.2 • CZ backlit kbd • MX Anywhere 2
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od davkol »

Chemická odolnost. Pokud se člověku potí ruce, textura se rozežere, načež se to leskne a lepí. Sem tam to někomu vyhovuje, mně to přijde nechutné.
satanicek666
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2014

Re: Klávesnice - doporučte

Příspěvek od satanicek666 »

gun-chan píše:tak po cca 2mesiacoch odisla,zacala len svietit a vobec nereaguje+obcas sa sama odpajala a pripajala takze pojde na reklamaciu,inac sa snou hralo dobre
presne toto som mal aj ja s tou klavesnicou ale po roku :D ale klavesnica pekna a pohodlna na hranie...vymenili mi ju za novy kus.ked zacne blikat a tato do konca zaruky,vymenia mi ju ale dam ju do krabice a budem ju mat jak zalohu :D a kupujem A4tech b120 alebo Tesoro mechanicku. http://www.alza.sk/a4tech-bloody-b2100-d2260766.htm toto tiez nevyzera zle a mys do zalohy :D
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“