PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Basic myš - co největší
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=111&t=214175
Stránka 1 z 2

Autor:  crashPC [ so 1. listopad 2014, 18:34 ]
Předmět:  Basic myš - co největší

Ahojte.
Jako obvykle, na trhu není snad nic, z čeho bych si hned napoprvé dokázal vybrat. Asi jsem blázen. No, nebudu zdržovat, a přejdu přímo k požadavku.

Hledám základní myš, rozumné kvality, dvě tlačítka a scrollovací kolečko. Nic navíc. Myš by měla být obyč, černá, generic-style, kulatějších tvarů, a hlavně velká. Co největší. Nesnáším, když musím krčit ruku, nebo je myš hranatá a prsty musí někam, kde to není komfortní. Ruka musí na myši odpočívat. Cena co nejnižší, nicméně skoro mě nezajímá. Za dokonalé řešení bych zaplatil řekněme do 1200Kč. Stylově mám rád Logitech, A4Tech, Microsoft, Genius ty nejlevnější myši maj super tvar...
Měla by být optická, nejlépe drátová, a relativně spolehlivá - občas zahraju CS, ale hráč zdaleka nejsem. Vždy jsem hrál na těch nejhorších myších (a přesto to dávám v klidu a rankuju hodně nahoře).
Pokud by prosím někdo věděl o takové decentní jednoduché slušné myši, dejte prosím vědět.
Předem díky.

P.S.: Na každé myši, která má postranní tlačítka mi tato tlačítka vaděj, často je náhodně mačkám, a to samozřejmě dělá rotiku (zpět v browseru zrovna když platím, a podobně). Takže další tlačítka opravdu nechci.

Autor:  t0mas88 [ so 1. listopad 2014, 19:16 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Vím, že můj návrh nebude přesně to co si chtěl, ale můžu jí s klidem doporučit. I když se jedná o "herní" myš, tak jak díky rozměrům tak díky ergonometrii neskutečně sedí a nikdy se mi nestalo, že bych si zmáčkl. Jedná se o http://www.czc.cz/logitech-g502-gaming-mouse-cerna/152123/produkt?q-category-id=f4d2bs8q7ghjcbl2mpllo4k8sc. Doma mám už od června jednu a spokojenost. Teď k druhému PC beru další.

Vím, že je to vlastně úplně něco jiného než si chtěl, ale pokud by si nenarazil na něco příhodnějšího vyzkoušej si tuhle. CZC má teď koukám dokonce zajímavou cenu.

Autor:  PKBO [ so 1. listopad 2014, 19:21 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

A logitech mx-500 ti nesedí ? Já mam dlouhý prsty a tohle je myška která je fakt zlatá, zkoušel jsem různý razery za bůhvíkolik peněz, ale to jsou myšky pro nějaký krátkoprstý japončíky..

Autor:  crashPC [ so 1. listopad 2014, 19:22 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

lol. Přiznám se, že dost "nonsense" návrhy dostávám vždy. A dokonce se k nim často přikloním, po řádném vysvětlení atd. Holt mám takové nějaké usedlé názory a jak kolegové z mobilmanie říkají "pavučiny na mozku".
Nejdřív jsem juknul na cenu. Říkám si "dobře, když to bude za to stát, vypláznu ty krvavý prachy".
Pak jsem kouknul na tu myš, a tohle tedy nepůjde ani kdybych se rozkrájel. Díky za návrh, ale právě ten přehršel tlačítek od palce až ke kolečku nepřekousnu ani kdybych se na hlavu stavěl. Je to fatální průšvih se dvěmi tlačítky, natož s tímhle. Díky za návrh, budu muset koukat dál. Je to oproti předpokladu horší v každičkém aspektu.

//na MX-500 kouknu, asi mi tam vaděj ty tlačítka u palce.

Autor:  PKBO [ so 1. listopad 2014, 19:26 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Hele já mam fakt velký ruce a ještě se mě nestalo abych to tlačítko na straně zmáčkl omylem... Má to fajnovou rejhu do který člověk strčí palec a neplandá mu po podložce jako cizí a přitom si nic nemačká, proto ti to taky píšu páč jsem pochopil že na tom asi budeš stejně. Co se tlačítek před a za kolečkem týče tak jsouží k upravení senzitivity, to znamená že i kdyby ses jich záhadným způsobem nechtěně dotkl, houby se stane.

Autor:  crashPC [ so 1. listopad 2014, 19:27 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Dobrá, na Logitech kouknu nějak víc. Mám s tou značkou jakési sympatie. Asi by stálo za to vidět tu myš naživo.

Autor:  pbjun [ so 1. listopad 2014, 21:02 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Razer Abyssus splňuje vše co hledáš... Optika, drátová, jen 2x + scroll, do 1000kč :) Sám ji používám a bez problémů...

Autor:  davkol [ ne 2. listopad 2014, 00:47 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Abyssus je celkem malý.

Tohle vidím na prosté doporučení WMO. Pořád se dá splašit, celkem velká je (hlavně vysoká), má MLT04, tlačítka navíc tam nejsou. Všechny „klony“ už potom mají nějaká postranní tlačítka; pokud by se to dalo překousnout, je tu Zowie AM/FK1, Mionix Avior 7000, SteelSeries Kana v2

Autor:  crashPC [ ne 2. listopad 2014, 02:40 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Ano, opravdu je menší, což se mi nelíbí, nicméně bych jí upřednostnil před čímkoli současně navrženým. Mám jinak strach, že to dopadne tak, že budu dva měsíce hledat model po modelu, abych zjistil, že takový model existuje, ale je už obsolete, a už to neseženu ani přes nahánění po celém světě. Divím se, že a4tech nic takového nemá. Ty XL myši by jinak byly ok.. každopádně dík za jakejkoli návrh.

Autor:  crashPC [ ne 2. listopad 2014, 09:06 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

davkol: Kouknul jsem na ty modely, cos doporučil.
Jsou moc pěkný, docela bych to i snesl, ale ta to, že chci trošku větší myš tyto peníze asi nedám.
Nejpodobnější v ještě normální cenové relaci jsem našel jsem našel CM storm Alcor. Je větší než můj současný Trust(116mm), a těch 125mm už se dá přežít. Je to použitelný stroj, nebo předražená plečka?

Autor:  davkol [ ne 2. listopad 2014, 12:55 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Alcor je výborná myš, tvarově je to klon IME 3.0, jenže menší, takže pokud chceš něco velkého, nemůžu ho doporučit. Razer DeathAdder by pravděpodobně odpovídal, nicméně Razer nemůžu s klidným svědomím doporučit – kvůli potenciálním problémům s kvalitou, když nic jiného. To bys rovnou mohl hledat původní IME 3.0, minimálně na eBay se objevují. Docela velká myš je ještě třeba Logitech M500/G500 nebo MX518/G400, pokud by se ti je ještě podařilo sehnat. Dál jsou pak věci jako Handshoe Mouse, ale to je malý trh, ergo vysoká cena.

Na čísla nehleď, opravdu podstatné je, kde je ta myš nejvyšší a kde je prohnutá.

Ještě mě napadá SteelSeries Kinzu v2, která je IIRC zhruba stejně velká jako Kana v2 (klon WMO), ale nemá postranní tlačítka. Na Aukru se celkem pravidelně objevuje kolem pětistovky i nová.

Autor:  crashPC [ ne 2. listopad 2014, 13:25 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Prohnutost a výšku právě nepotřebuju. Žádný claw-grip napodobující tělo. Po IME 3.0 jsem koukal, aj jsem něco našel, dokonce by se mi VELMI pozdávala, jen se bojím, zda po světě nekolují nějaké fake kusy. Zdá se, že čínské weby toho jsou plné, a nevěřím, že by prostě takovéhle myši byly dostupné jen v číně. Ebay se čínou nakazí prakticky okamžitě, a tak mám obavy. Alcor má 125mm, není sice obří, ale je nadstandartně velká (větší než můj Trust GXT25. No, ještě tomu můžu dát tak týden, nebo nejpozději do výplaty, jinak ze z toho Trustu zcvoknu. Budu koukat dál, a budu koukat, jestli nějak dobře seženu tu IME 3.0

Autor:  r34ktor [ ne 2. listopad 2014, 13:26 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Mrkni na GAMDIAS OUREA Optical. Docela velká myš (129x66x40) za přijatelnou cenu.

Autor:  crashPC [ ne 2. listopad 2014, 13:53 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Vypadá zajímavě, otázkou je, jestli to není takový křáp jako Trust. O té značce jsem nikdy nic neslyšel. Přecejen u mě fanděj myši s větším zakulacením předních tlačítek, ale ještě jí z výběru nevyřadím...

Autor:  davkol [ ne 2. listopad 2014, 14:24 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

crashPC napsal:
Prohnutost a výšku právě nepotřebuju.

Takže chceš kvádr, nebo co? O_o

Čísla jsou irelevantní mimo kontext tvaru. Například tu mám Roccat Lua a Zowie MiCO, která je papírově podstatně menší – jenže to nic neznamená, protože mico má vejčitý tvar, kde je nejširší a nejvyšší zadek, který tak padne do dlaně, zatímco lua má sice větší základnu, ale v horní části je dost štíhlá, takže působí zcela jinak a drží se taky jinak.

Jinak bych se ještě podíval na Logitech RX-250. Je to obyčejná OEM myš, ale IME docela kvalitní.

Autor:  crashPC [ ne 2. listopad 2014, 14:33 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Ne, samozřejmě, že si nevyberu ve všem, ale upřednostním nižší dlouho myš než kratší hodně prohnutou.
Ta logitech myš je podle všeho maličká - 9,5cm.

Autor:  davkol [ ne 2. listopad 2014, 17:04 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

crashPC napsal:
Ne, samozřejmě, že si nevyberu ve všem, ale upřednostním nižší dlouho myš než kratší hodně prohnutou.

Zowie FK1, ale ono to fakticky nemá moc smysl, protože ruka úplně nekopíruje povrch, pokud to fakt není něco jako ta Hanshoe Mouse.

crashPC napsal:
Ta logitech myš je podle všeho maličká - 9,5cm.

Má jakoby useknuté boky, podobný případ jako u klonů Logitech Mini Optical (Zowie MiCO, Logitech G100s aj.).

Autor:  crashPC [ ne 2. listopad 2014, 19:14 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Dobrá zpráva je, že už můžu hledat v klídku. Jelikož aj klávesnice má dost /žeru nad ní a nechci jí mejt/, tak jsem s klávesnicí objednal i záložní myš:
http://www.tsbohemia.cz/defender-warhea ... %20warhead
Nedělám si iluze o kvalitě, ale než se rozhodnu vypláznout peníze za něco potřebného, budu v suchu. Každopádně mám s těma super myškama nasazeného brouka do hlavy. Asi budu šetřit :-)

Autor:  Progamershop [ po 3. listopad 2014, 10:55 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Delší a nižší myš je také E-BLUE Auroza IM.

Autor:  TomTom [ po 3. listopad 2014, 11:10 ]
Předmět:  Re: Basic myš - co největší

Slušná basic myš je Logitech RX250. Není ale teda extra gigantická.

Stránka 1 z 2 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/