klávesnica s malým odporom

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
rarpad
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2015

klávesnica s malým odporom

Příspěvek od rarpad »

Pozdravujem vás! Potrebujem poradiť ktorá klávesnica má extrémne nízky odpor kláves, mala by byť nízkozdvihová a určite by mala mať aj minimalistický spodný okraj. Môj syn je ťažko telesne postihnutý a keďže stále slabne vplyvom choroby, tak nevládze už zatačiť takmer žiadnu klávesnicu. Ruky má položené na klávesnici a používa najmä Q, W, E a medzerník. Ostatné už nemôže, lebo si nedokáže presunúť ruku inde. Ak by ste vdeli poradiť či radšej mechanickú vybrať....prípadne či by mi niekto šikovný nevedel na nej uraviť odpor kláves - aspoň tých štyroch.bol by som neskutočne povďačný.Kúpili sme už veľa klávesníc v domnení, že ju zvládne, ale nakoniec sa vždy doma ukázalo, že v podstate mizerná klávesnica "Mediatech slim keyboard MT1240S je stále jediná, ktorú ešte akotak dokáže používať. Pokúšal som sa 2mm plieškami zaťažiť klávesnice Q,W,E i medzerník, ale akosi to nefunguje.....každá klávesa akoby potom mala odlišný odpor a navyše je ťažké trafiť sa ideálnou záťažou....asi by bolo najlepšie hoci aj vysoko zdvihovú klávesnicu upraviť prispôsobením odporu pružín povedzme aj skrátením....ale ja sa na tie jemné mechaniky necítim a nedokážem topotom späť poskladať. Ďakujem zakaždú radu
C_shrimpy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2012
Bydliště: Praha

Re: klávesnica s malým odporom

Příspěvek od C_shrimpy »

Nízký odpor a nízké klávesy má apple klávesnice. Používám klasickou do usb a jsem nad míru spojojený. Nedovedu ale posoudit jaký odpor bude klást vašemu synkovi. Každopádně si ji můžete vyzkoušet v každé apple storu, před tím, než jí koupíte.
PC:
Fractal Design Define R6 Black Pearl | Intel Core i9 9900K @5100Mhz | Noctua NH-D15| ASUS ROG Strix Z390-f gaming | G.Skill TridentZ 3600Mhz 2x8GB | Inno3D RTX 3080ti iChillX4 | Samsung 3x SM981 2TB | ASUS ROG Thor 1200W Platinum | Logitech Z5500 5.1 | Samsung 43" CJ890x
HTPC:
Custom šuplíkový build| Intel Core i5 10600 | NZXT Kraken X31 | ASUS ROG Strix Z490-G gaming | ASUS GTX 980Ti Strix Gaming + NZXT Kraken X31 | Samsung 2x SM981 2TB | Corsair HX650 | ASUS Xonar DX | Onkyo TX-NR696 | HECO 4x Victa 201 + Victa center 101 + JAMO C910
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: klávesnica s malým odporom

Příspěvek od davkol »

Apple Aluminium má leccos, jen ne nízký „odpor“. K tomu tvrdý dopad po té výjimečně krátké dráze. To radši dotykový displej.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“