každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
AlEDiS
Nováček
Nováček
Registrován: 18. čer 2013

každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od AlEDiS »

Jsem náruživým hráčem Starcraftu, ale i předtím jsem měl tyto problémy.
Před 2 měsíci jsem koupil Razer Diamonback (novou) a přesnost senzoru agilent 3080 mě naprosto ohromila svojí dokonalostí, nikdy předtím jsem nic podobného neviděl.
Má dokonale rovný pohyb.
Na minimapě jsem naklikl přesně místo co jsem chtěl a skvěle se mi dělal multitasking a micro, macro.
Teď po 2 měsících je pohyb tuhý jako by myš byla přilepená na podložce, zvášt když myš stojí na místě a chci posunout kurzor o kousek vedle, tak přeskočí, místo aby přejel.
V důsledku vysoké adheze se nemůžu ve hře na nic trefit a kurzor je zasekaný, skáče a přeskakuje, protože adheze není stejná a při rychlejším pohybu se snižuje a při klesajicí rychlosti zase zvyšuje, tak se kurzor chová pokaždé jinak, ani nedokážu všechny případy popsat.
Jednoduše když koupím jakokouliv myš, tak za den, nebo pár týdnu a měsícu je k ničemu.
I podložka je ve prostřed horší než po okrajích a nepomohlo ani umytí a u myši otření drážek, na levné optice, jsem zkoušel spoustu přípravků a věcí ke snížení tření, ale bez úspěchu.
Taky se mi potí docela ruka při agresivnějším hraní, ale i když se potím mírně to může mít vliv.
Nejsem chemik, ale v potu je spousta látek a dokonce jsem dostal odpověď, někdo měl nápad, že to může i vyvolat chemickou reakci a změnit povrch, co já vím.
Kdybych byl savant, tak bych možná přišel na rěšení, ale jsem jen normální člověk.
Nebo výdrž drážek se uvádí 250km, to je nic, to je tak pro mě právě za 1 měsíc až 2.
Nebo teflonové corepad drážky za 300 fakt kupovat nebudu, stejně to nepomůže a ani se nedělá na střední pozici drážka, nevím proč.
Nebo jsem měl razer taipan to je něco otřesnýho za ty peníze https://www.youtube.com/watch?v=Fk3rp-TSFbA
Křivý pohyb.
Vůbec všechny dnešní myši mají křivý pohyb.
Tohle je Razer Death Adder
I optická myš za 100 kč měla na 1200 dpi lepší výsledky...
Nebo jsem měl Roccat Savu a to samé a nějakou takovou používá Hyun, myslím že Kone.
Měl jsem jí na podložce Qck a netrefil jsem se supplyem ani k rampě, pak jsem se podíval do malování a když jsem jel rovně tak to dělalo vlny, jako kdybych s myší jezdil nahoru a dolu.
Diamondback mi opravdu vyhovovala a teď je zase v háji a bohužel nejsem ve finanční situaci abych si mohl dovolit každé 1-2 měsíce novou podložku a myš.
Vetšina lidí hraje 4 hodiny denně pro zábavu, ale když hrajete od rána do večera.
Pro hráči dostávají 10 podložek a myší od sponzorů :/
Nejhorší je, že se s tím nedá nic dělat.


//PET5: Přesun do odpovídající podsekce
intel i7 3770
gf 780
8 gb 1600 mhz
840 evo 256 gb
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od Riku »

By mě zajímalo co s těmi myšmi a podložkami děláš. Já mám cca 8 let Logitech MX 518 s podložkou STEELSeries QcK a jezdí jak nová :?
PS5 | LG OLED CX55
AlEDiS
Nováček
Nováček
Registrován: 18. čer 2013

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od AlEDiS »

Hraji třeba od rána do večera intenzivním tempem 200+ apm.
V Diablu jsem to jednou meřil a jenom tam jsem najezdil 600 m za hodinu, co teprve ve starcratu.
Co se týče životnosti drážek, když človek hraje v průměru 10 hodin denně, tak je to sotva měsíc, už nějak od té doby nejsem z myší uplně spokojen, ačkoliv se to brát doslovně.
Také prach a pot, třeba Razer Taipan byla tak zanesená prachem, že když jsem to kolem drážek vyčistil jehlou, tak lítala jak splašená, oproti předchozímu stavu.
8 let, nechápu jak tak dlouho můžes mít jednu myš, ikdyž já měl myš Razer Lachesis a podložku Destructor 4 roky a jednou jsem měnil drážky, jenže to jsem hrál ještě svátečně :/
Opravdu jsem naštvaný a nevím co dělat.
Asi nic no, kdybych si vydělal alespon stremováním třeba, nebo pak online turnaje, jenže do toho mám ještě daleko.
Starcraft 2 mám od dne vydaní, ale moc jsem ho nehrál, začal jsem až nedávno a teď jsem top 6 v Diamondu, musel bych být alespoň top master a mít kvalitní stream a top komentáře, jako Avilo :D
intel i7 3770
gf 780
8 gb 1600 mhz
840 evo 256 gb
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od PKBO »

nebo jít na těch 6hodin denně do práce, myš ti vydrží 4x déle a navíc budeš mít i za co pořídit novou..
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od Suke001 »

Tak to nechápu, mám A4tech myšku asi 6 let starou a běhá jak nová.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od Mr Lucas »

U podložky bych opotřebení chápal, ale u myši? Nějaký kvalitnější (dražší) Logitech jsi zkoušel? Osobně mám stále historickou MX 500, již 11 rokem a až na barvu (myš již 2x přestříkaná :) ) a zpuchřelé kolečko, je stále perfektní, kromě skla a jiných extra lesklých ploch jezdí velice přesně, nic nepřeskakuje... Momentálně hraji hry velice zřídka, ale byly doby, kdy to bylo 6-8h denně, takže myslím, že už má za těch 11 let nalítáno docela hodně.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od AllowedCry »

Taktéž budu mít sedmým rokem A4 tech set X7 serie + tesco podložka za 40Kč a všechno jako nové :-D Když si vezmu, že jsem to kupoval ještě na základní škole, přes střední až do práce... Šílené, ale z pět k AlEDiS, můžeš nám ofotit to opotřebování? :? Moje myška může mít naběhané už stovky kilometrů a žeby byla opouživaná? neřekl bych.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od blaho »

tak skus AlEDiS

nejaku poriadnu podlozku STEELSeries a mouse logitech G9/G9x
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od davkol »

Asi první člověk, kterého vidím chválit si predikci…
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od tmaven »

Ne asi.. ale tak u strategie (sc2) to muze byt pouzitelne..
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od davkol »

Když chci vybrat jednu konkrétní jednotku, ale netrefím ji protože software si domyslí, že můj pohyb je rovná čára, která vede jinudy? Když plánuju trasu po oblouku a software mi z toho udělá skoro čtverec?
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od tmaven »

Tak to je jasne.. ale kdyz nejsi tak zrucny tak naopak ti to prida.. Ja vycaruju mysi i vanocni stromecek, ale jak pise zakladatel, tak se ani na rampu netrefi :D
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od davkol »

Při deseti hodinách denně? O_o
AlEDiS
Nováček
Nováček
Registrován: 18. čer 2013

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od AlEDiS »

Mr Lucas píše:U podložky bych opotřebení chápal, ale u myši? Nějaký kvalitnější (dražší) Logitech jsi zkoušel? Osobně mám stále historickou MX 500, již 11 rokem a až na barvu (myš již 2x přestříkaná :) ) a zpuchřelé kolečko, je stále perfektní, kromě skla a jiných extra lesklých ploch jezdí velice přesně, nic nepřeskakuje... Momentálně hraji hry velice zřídka, ale byly doby, kdy to bylo 6-8h denně, takže myslím, že už má za těch 11 let nalítáno docela hodně.
Logitech g502 má problémy se snímáním http://www.overclock.net/t/1498681/inco ... itech-g502
Nevím jestli tuhle chybu má i Hyperin Fury, ale stejně preferuji lehké a ne přiliš objemné myši.
Takže Logitech raději ne.
AllowedCry píše:Taktéž budu mít sedmým rokem A4 tech set X7 serie + tesco podložka za 40Kč a všechno jako nové :-D Když si vezmu, že jsem to kupoval ještě na základní škole, přes střední až do práce... Šílené, ale z pět k AlEDiS, můžeš nám ofotit to opotřebování? :? Moje myška může mít naběhané už stovky kilometrů a žeby byla opouživaná? neřekl bych.
To není vidět.
Drážky vypadají normálně.
Akorát jsem, u některých svých myší, pozoroval skvrny.
Ale to je asi normální, protožel jsem to viděl i u myší ve fotkách na internetu.

Koupit novou myš si myslím, že nepomůže, chtělo by to opravovat drážky, tady je nápad - jenže to se nedá udělat u každé myši, třeba u razer myši rozhodně ne.
intel i7 3770
gf 780
8 gb 1600 mhz
840 evo 256 gb
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od Chief4 »

kde jsi koupil novej diamondback?
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od coyd »

Tak to bych chtel videt video z tveho hrani :) sveho casu jsem stravil tisice hodin u diabla 2 a to vse s jednou mysi. Ted uz mam taky cca 2tis hodin s "novou" A4Tech Bloody V5 v ruznych hrach a je porad jako kdyz jsem ji vyndal z krabice
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
AlEDiS
Nováček
Nováček
Registrován: 18. čer 2013

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od AlEDiS »

Chief4 píše:kde jsi koupil novej diamondback?
Na ebay jsou ještě asi 3 kusy :D
coyd píše:Tak to bych chtel videt video z tveho hrani :) sveho casu jsem stravil tisice hodin u diabla 2 a to vse s jednou mysi. Ted uz mam taky cca 2tis hodin s "novou" A4Tech Bloody V5 v ruznych hrach a je porad jako kdyz jsem ji vyndal z krabice
To právě nevím jak se mi to povede, že každá myš jde po chvíly posouvat ztuha.
Jak jsem řekl, může to být i potem.
intel i7 3770
gf 780
8 gb 1600 mhz
840 evo 256 gb
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od Chief4 »

nic takovýho tam nevidim, koukám tam celkem pravidelně a občas je tam nějakej jetej a jinak jen čínský klony
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
AlEDiS
Nováček
Nováček
Registrován: 18. čer 2013

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od AlEDiS »

Chief4 píše:nic takovýho tam nevidim, koukám tam celkem pravidelně a občas je tam nějakej jetej a jinak jen čínský klony
Vážně já jsem akorát napsal Razer Diamondback ebay a hned první odkaz.
http://www.ebay.com/itm/NEW-SunSonny-Co ... 418584802e

Sice klony, ale je tam stejný senzor, všechny myši se vyrábí v číne :)
intel i7 3770
gf 780
8 gb 1600 mhz
840 evo 256 gb
GismoCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2013

Re: každá myš a podložka mi odejde po 1-2 měsíci hraní

Příspěvek od GismoCZ »

Taky hrají starcraft a zatím se mi osvědčila vyborne mys mionix naos 7000 nebo ještě lépe logitech g302. K těm podlozkam, zkoušel si třeba nějakou z hliniku,? Me ale uplne stačila od razeru ve verzi control.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“