klávesnice - popisky které časem nemizí

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od VashCZ »

Zdravím.

Sháním klávesnici, která má kvalitně udělané popisky. Jedná se o klávesnici na intenzivní psaní a cena může být... sice bych nerad ale třeba až k pěti tisícům. Mám pouze několik podmínek.

1) český layout, který vydrží i několik let
2) jasně, aby ta klávesnice vydržela a nepřestala fungovat kvůli nějakýmu kurvítku :-)

víceméně je mi jedno i jestli malý enter, velký enter, shift... ale BACKSPACE bych určitě preferoval velký
Prosím pište svoje zkušenosti a třeba i zvěsti i českých klávesnicích, kterým dlouho vydrží popisek.

Přemýšlel jsem i nad něčím jako např. http://www.daskeyboard.com/daskeyboard-4-ultimate/ s tím, že se popisky nechají přidělat. Ale za kolik a kde?
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od davkol »

Technologie „nemizících“ popisků jsou prakticky dvě, viz Double-shot molding a Dye sublimation. Ani jedno se prakticky nepoužívá pro české popisky, protože se to nevyplatí.

Řešením je psát hmatovou metodou.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od Bez_n1ck »

No nevím, G15new má klávesy nějak "pogumovaný" a popisky jsou do toho vypálený. Kupoval jsem jí když vyšla nová a není na těch popiskách jediná známka opotřebení.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od VashCZ »

Děkuju moc za odpověď. Oběma.

Chci se zeptat - ty tedy máš písmenka smazaná, nebo píšeš na anglické? :-)
A co na starších CZ, taky ne? Že bych koupil bazarovku.
Naposledy upravil(a) VashCZ dne stř 16. pro 2015, 12:57, celkem upraveno 1 x.
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od davkol »

Životnost těch laserem vypálených apod. popisků je závislá na tom, jak agresivní má kdo pot, potažmo jak moc se vlastně potí na rukou. Příp. dlouhé nehty tomu už vůbec nepomůžou. Např. ohledně té G15 doporučuju si na Google Images zadat „logitech g15 wear“ a užít si ty chuťovky.
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od VashCZ »

A jak je to u podsvícených kláves... tam je přeci kus průhledný a tudíž není co mazat. Nebo je ta klávesa průhledná a smaže se ten černej povrch? Koukám, že to je asi případ tý G15. Ale co od ostatních výrobců?

Takže nejlíp koupit normální klávesnici, vyrýt nožem nebo něčím a pak nanést bílou? Nebo je nějaký jednodušší způsob?
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od Fidor »

Nebo mít levnější (obyčejnější) klávesnici a měnit jí častěji (až se ošoupe) za novou, ve výsledku to možná přijde levněji než jedna drahá....
Jinak my řešíme v práci podobný problém, kde se nám stále smazávají některá písmena z klávesnic notebooků, také dost nepříjemná záležitost no. Zatím jsme na řešení nepřišli a řešíme reklamacemi, kde nám dodavatel mění klávesnice v rámci rozšířené záruky :)
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od racecar »

Si kup filco majestouch 2 ninja a nic sa ti nezmaze :-D ale cz popisky asi mat nebude.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od davkol »

VashCZ píše:A jak je to u podsvícených kláves... tam je přeci kus průhledný a tudíž není co mazat. Nebo je ta klávesa průhledná a smaže se ten černej povrch? Koukám, že to je asi případ tý G15. Ale co od ostatních výrobců?
Pokud to není zmíněný doubleshot molding (což zpravidla není), je to nástřik. Akorát u Logitechu K800 atp. jsem viděl něco jako DS, ale ve vrchním plastu je ta díra vyrytá laserem… to by možná mohla varianta.
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od VashCZ »

Logitechu K800 atp.? Co to je atp. :-D?

Někdo v recenzi na K800 píše:
"Klavesnici jsem jiz vlastnil, po porouchani jsem chtel tu samou. Puvodni kus mel vylaserovane CZ popisky, tzn byly podsvicene i znaky ěščřž...

Takovou klavesnici uz pry Logitech neprodava, ted jsou jen akglicke, ktere maji prelepenou horni radu klaves na CZ layout. To u klavesnice s podsvicenim a s cenou kolem tri tisic nepokladam za adekvatni."

No líbí se mi na ní, že ji jde připojit kabelem když už je teda bezdrát, a šlus, žádný s*aní s baterkama/akumulátorama. Spíš se ale rozhodnu že ne :-/.



http://klavesnice.heureka.cz/yenkee-ykb-1005cs/ - prozatím jsem koupil levnější klávesnici v místním obchodě, tak uvidím, dyžtak půjde na reklmaci a hotovo; napadá mě ještě když se na ní tak koukám... kam zmizela ta klávesa co je nad enterem nebo vedle shiftu :-D?
Kdyby se stal zázrak a nějaká hezká klávesnice by se našla, tak tadyta půjde do skladu.
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: klávesnice - popisky které časem nemizí

Příspěvek od davkol »

VashCZ píše:Logitechu K800 atp.? Co to je atp. :-D?
Např. K740; předpokládám, že rovněž K810/K810/K830…
VashCZ píše:kam zmizela ta klávesa co je nad enterem nebo vedle shiftu :-D?
Doporučuji prostudovat si standard ISO/IEC 9995.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“