Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K800)

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K800)

Příspěvek od Magicie »

Zdravím všechny,

již delší dobu používám Logitech K800 (http://klavesnice.heureka.cz/logitech-w ... oard-k800/) a jsem s nim naprosto spokojen.

Vyhovují mi nízké klávesy (nesnesu ty old school výše ani středně posazené) a bezdrátovost. Např. Logitech Cordless Desktop MX5500 zde mám z toho důvodu zavřený ve skříni a používám z něj jen myš.

Jediné co mi vadilo jsou odlepující se popisky na číslech (č, ž, r apod.), protože jsem měl jeden z prvních modelů, který to ještě neměl řešeno tuším laserem a vyleptáno. Tohle už ale předpokládám muset řešit nebudu.

Po x letech používání bohužel občas začal vynechávat mezerník + levý alt a tak se poohlížím po náhradě. Budu vděčný za nějaké vlastní zkušenosti, odkazy na testy a doporučení.

Příp. bych znovu koupil pokud není nic lepšího to samé.

Pokud bude výhodný set, tak i s myší. Cyklují mi tu 2 Logitech myši a kdybych vzal set mohl bych prodat ten MX 5500 co se mi tu nový a nepoužívaný válí ve skříni. Jen jsem se dočetl, že ty nové Logitech MX performance myši jsou min. z hlediska ergonomie horší jak ty původní.
Naposledy upravil(a) Magicie dne čtv 7. dub 2016, 10:46, celkem upraveno 1 x.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od spajdr »

Používám dva roky tuto a stále vypadá jako nová.
http://klavesnice.heureka.cz/logitech-w ... oard-k360/
Tím, že je menší má přeskupené klávesy a menší šipky, tak je otázka jestli ti to bude na škodu, nebo né :-)
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od Magicie »

Tady by mi asi vadil ten rovný enter ala notebook a absence toho stoupání jako podložky pro ruce. Navíc ona vypadá celkem jako mrně, nebo se mi to podle fotek zdá?
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od spajdr »

No moc velká není, to stoupání pokud vyžaduješ, tak to bude asi problém, já jí mívám na klíně.
S tím enterem je to zajímavé, já ho mám klasický, asi bylo více revizí klávesnice :)
Pak napiš, jakou sis vybral, dříve nebo později se po nějaké budu taky rozhlížet.
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od Magicie »

Prozatím to vypadá nečekaně na K800 :-). Čekal jsem, že už bude nějaký futuristický novější model po těch letech. Přijde mi, že se soustředí spíše na gamery jak náročně lidi, co to mají na práci. Holt rodiče platí dětem a pak nemají na svoje do práce a používají nějaké levné sh*ty :mrgreen: .

K750 se koukám už je i nějaká solární, škoda že mám u PC hlavní záření z monitoru a na zbytek si musím přisvicovat. Ono kdo by chtěl ať mu na monitor hází slunce prasata, hlavně ať se mu stihne nabít klávesnice. Ta výdrž u K800 je navíc celkem ok.
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od Magicie »

Líbí se mi trošku (až na ten enter který třeba budou mít i v klasickém provedení) i tahle herní:
http://klavesnice.heureka.cz/razer-deathstalker-chroma/
http://klavesnice.heureka.cz/razer-deathstalker/

Mám podložku od Razeru (Vespula) a tak by to docela ladilo. Jen bych si ji musel nejprve někde vyzkoušet, zda-li to není horší jak K800.

To vícebarevné podsvícení mne ale spíše odrazuje jak láká. Navíc ergonomie bude asi horší, protože nemá uvnitř kláves takové "důlky" a vypadají notebookově.
RossiR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2014
Bydliště: Tábor

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od RossiR »

Já bych svou K800 vyměnil opět za K800 - neměl bych co řešit :wink:
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od Magicie »

Vypadá to na těžkou volbu, vyměnit K800 za K800. Mezerník začal mezitím poslouchat, tak ještě chvíli počkám jestli někdo nevymyslí nějaké zázračnější řešení :-).
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Výběr nové bezdrátové klávesnice (náhrada za Logitech K8

Příspěvek od Magicie »

Po pár měsících se zeptám, zda-li se neobjevila nějaká novinka ve formě klávesnice, která by pro výše uvedené požadavky vyhovovala více jak K800 od Logitechu? Nákup budu řešit v půlce 9/2016.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“