Neposlušná myš!

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
JohnyStone
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. pro 2009

Neposlušná myš!

Příspěvek od JohnyStone »

Ahoj,

tohleto téma tak nějak spadá do dvou kategorií, do ostatní HW (myš) a do OS Windows, ale dal jsem to sem. Samozřejmě jsem Gůglil - bezvýsledně.

O co jde: OBČAS se mi stane (prostě to najednou začne a dělá už pořád, spraví to třeba restart, nebo vypojení a zapojení myši), že když držím levé tlačítko myši a s myší pohnu (typicky označování textu, prohazování záložek v Chrome, přesouvání ikonek atd.), tak se stane to, že místo PŘESOUVÁNÍ začne myš (kurzor) ZBĚSILE KLIKAT (30-160 kliků za vteřinu, měřil jsem to). Začne klikat přesně ve chvíli, kdy tou myší pohnete.
Snáze to pochopíte na jednoduchém příkladu: Máte na ploše ikonku obrázku a chcete ho přesunout na jinou část plochy. Tak na něj najedete, podržíte klik a začnete s myší posouvat. No a místo posunutí se vám ten obrázek třeba 20x otevře.

Proč sem vlastně píšu: nevím, jestli je to systémem nebo myší. Samozřejmě jsem na inkriminovaném PC zkoušel jinou myš a inkriminovanou myš na jiném PC a problém se neprojevil (tyhlety věci se spolehlivě řídí murphyho zákony, takže těžko říct). Ovladač myši ve správci zařízení a samotný "doplňkový" SW SteelSeries přeinstalovány.

Myš je SteelSeries Rival, OS Win 7. Malware není (projeto MS Security Essentials, Emsisoft Anti-Malware a Malwarebytes Anti-Malware). Detailní HW v podpisu.

Pozn.: Myslím, že to neplatí jenom pro levé tlačítko, ale i pro pravé tlačítko a kolečko (stisk kolečka).

Díky za rady!
CPU: i7 4790K/MB: ASUS Maximus VII Ranger Z97/RAM: Crucial Ballistix Sport 16GB/GPU: Asus GTX 780 DC2OC/SSD: Crucial M500 240GB/PS: Seasonic S12G 650W
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Neposlušná myš!

Příspěvek od Alfajk »

skoro urcite za to muze ten doplnkovej software, nejaky makro nebo neco, zkus to smazat... a mys ma vlastni pamet na makra? taky vymazat
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“