Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Drakenux
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2008
Bydliště: Olomouc

Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Drakenux »

Zdravím,

potřeboval bych poradit nějakou schopnou náhradu za MS Sidewinder X4. Už ji mám x let, tak bych si chtěl udělat radost a pořídit něco novýho.
Jsem zvyklý na nízké klávesy, akorát předložku, multimediální klávesy a podsvícení je taky fajn. Nemám problém připlatit si za nějakou mechanickou, ale přijde mi, že drtivá většina má klávesy vysoký jak kráva...
Používám ji hlavně na hraní, ale i často píšu.
Má někdo tip?
Díky.
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Azentar »

Ahoj, řeším stejný problém. Přemýšlím nad K95 Platinum, zítra přijde na pobočku Alzy tak uvidím.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Jeltík »

Ona je dodávaná s autem plným kurev nebo proč stojí 7000 Kč v CZ verzi? WTF...
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Azentar »

Máš pravdu ta cena je hrozná, já ji mám naštěstí možnost koupit za 5 (i to je dost), ale X4 mám dlouhá léta a novou klávesnici chci taky na roky.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od alienGT »

14 dni zpet jsem taky opustil x4ku. Vzal jsem Fnatic Gear Red Silent. Na psani si musim trosku prevykat, hrani je perfektni. Jedna z mala se silent variantou spinacu. Cena 2000,-
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Drakenux
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2008
Bydliště: Olomouc

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Drakenux »

Na tu Fnatic Gear Red Silent jsem se díval. Škoda, že není s CZ popiskama kláves. Ale to bych přinejhorším vyřešil přes polepky.
Ještě jsem našel Cherry MX-BOARD 3.0, má někdo zkušenosti?
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od alienGT »

Ja uz tak nejak z pameti najdu tu diakritiku a navic jak muzes videt, na netu hacky a carky neresim. Za ty prachy dostanes komfortni klavesnici, maji US a GB verzi. US je maly enter a velky levy shift, GB velky enter a lomitko vedle leveho shiftu. Jak uz jsem rekl, jedna z mala se silent spinacema. Nesnasim to cvakani a klepani normalnich spinacu, ani kdyz koukam na gameplay natoz to mit doma....
PS: stare ty silent spinace vadi - predtim vedela ze pisu - slysela to. Ted nema sajn a napsat "kamaradce" je jednoduzsi :-D
PSS: ta Cherry MX-Board 3.0 vypada dobre. Tlacitka jsou urcite blizsi X4ce, ale nemaji silenty. Pokud na nich netrvas jak ja, nemusi to byt spatna volba
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
kupco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Praha

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od kupco »

Ja som pred casom presiel z X4 na Logitech G810. V praci mam este stale X4 a musim povedat, ze je krute prechadzat z mechanickej klavesnice spat na membranovku. Romer-G spinace su skvele, trvalo mi chvilocku si na ne zvyknut, ale teraz mi maximalne vyhovuju. Klavesnica je krasna, vsetko funguje ako ma, som maximalne spokojny.
Jedine nevyhody, alebo veci, pred ktorymi by som varoval je kolecko na pridavanie zvuku (mam z neho hrozne lacny pocit, chod nema ziaden "stepping" a je velmi lahko nim posunut) a "rainbow effect" podsvietenia pri kazdom zapnuti pc kym nabehne Logitech Gaming Software a podsvietenie sa prepne na prednastavene hodnoty. Su to ale len malickosti...
CPU: Intel Core i7-13700K, CPU cooler: Noctua NH-D15S chromax.black, GPU: GAINWARD GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI, RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6400MHz CL32, SSD: Crucial P5 Plus 2TB, CASE: Fractal Design Torrent Compact White TG Clear, PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD, LCD: ASUS 27" PG279Q, KB: Corsair K70 Cherry Brown, MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum, NTB: ASUS Zephyrus G14 (RTX2060),
Drakenux
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2008
Bydliště: Olomouc

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Drakenux »

Tak Fnatic Gear Red Silent je zatím favorit. CZ layout vyřeším buď polepkama, nebo jsem našel firmu, kde laserem vypálí do kláves český znaky, takže by byly i podsvícený. Nevím, jak by to bylo se zárukou, ale jsem ochotnej to risknout :)
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Azentar »

Dáš prosím odkaz na tu firmu ?
Drakenux
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2008
Bydliště: Olomouc

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Drakenux »

alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od alienGT »

Tak ten fnatic je vhodny na to dovypaleni znaku. Ma na tlacitku spoustu mista, kam to umistit viz recenze nize. Tohle je ten US layout.
ENG recka https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q= ... 1339841849

Pohlidej si kod:
Fnatic Gear Rush Red Silent !!!(US)!!!
Kód produktu: FG-KB-5060455780525

Fnatic Gear Rush Red Silent !!!(UK)!!!
Kód produktu: FG-KB-5060455780532
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Drakenux
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2008
Bydliště: Olomouc

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od Drakenux »

Děkuju za doporučení, klávesnici jsem pořídil a jsem naprosto spokojen. Popisky jsem zatím neřešil, zjistil jsem, že si to stejně už pamatuju, kde co je :) Jediný, na co jsem si musel zvykat byly vyšší klávesy, ale to trvalo naštěstí jenom pár dní. Jo a předložka se docela špiní, kvuli tomu povrchu, co na sobě má, ale to je víceméně drobnost.
Takže ještě jednou díky, je to skvělá volba, když člověk nechce utratit majlant :)
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od PixleFMixle »

dej tomu par dni. Prvni tejden sem si chrochtal, pak zacal "spring ping" a gggrrrRRRrrrrRRrrr :-)
Pak pls poreferuj ;-) (nebo se pripomenu)

Ta podlozka je maso, na ni jsou otlapky nejvic videt, ale po chvilce zjistis, ze oblibeny klavesy nasledujou...
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Náhrada za Microsoft Sidewinder X4

Příspěvek od alienGT »

Tak je to asi individualni. Ja uz ji mam par mesicu doma a nemuzu rict, ze by se nejak extra spinila. Ano - ma pogumovany popr. mekcen plast a ten se spini trochu vice, nez tvrda predloza X4ky, ale zase nabizi vetsi pohodli. Clovek si musi vybrat, co vlastne chce. Nemuzes cekat mekou - pohodlnou podrucku, jenz zamastis topinkou a nebude na ni nic videt.
Moje individualni resume: za 2K je to porad velmi dobra volba
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“