Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je po 25. červen 2018, 07:53

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 23 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další
Autor Zpráva
 Předmět: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)
PříspěvekZaslal v: so 10. únor 2018, 11:37 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Zdravím,

potřebuji poradit novou mechanickou klávesnici, moje letitá Tesoro Durandal Ultimate (MX Brown) už odchází pomaličku a chtěl bych přejít na něco o dost tiššího, protože moji ženu už velmi štve hlučná klávesnice.

Co očekávám:

- prioritou je psaní a lehké hraní
- tiché switche nebo zkrátka něco tiššího než MX Brown, které jsou šíleně hlasité, i když dobře se na
nich psalo
- pohodlná podložka pod ruce
- CZ layout nebo alespoň UK layout
- podsvícení budu radši když nebude nebo je úplně vypnutelné
- klávesnice musí být černá, protože jinak nezapadne do interiéru

Rozpočet je defakto neomezený.

Děkuji moc za rady.

Core i7 4770K, Gigabyte GTX 1060 6GB Windforce, Asus ROG Maximus VII Gene, 2x8GB Corsair DD3, Noctua NH-U14S, Fractal Design Node 804, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), 2x Dell U2515H

Předmět: Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)
PříspěvekZaslal v: so 10. únor 2018, 11:55 
Začátečník
Začátečník

Klávesnici s MX RED mám a tichá teda není, možná když to srovnám s IBM M, tak jo.. :-) Ona asi žádná mechanika nebude vyloženě tichá, ale nezkoušel jsem všechny druhy switchů, to ne.

Chiclet klávesnice jsou tichý a já si třeba na tu co mám na notebooku poměrně rychle zvykl, ikdyž píšu všema deseti. Spíš ve hrách je to trochu horší.

PříspěvekZaslal v: so 10. únor 2018, 12:20 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Su aj silent switche.

PříspěvekZaslal v: so 10. únor 2018, 13:04 
Začátečník
Začátečník

Ahoj, mrkni se na Das Keyboard 4 Pro. Za mě designová špička o materiálu ani nebudu hovořit, Vystřídal jsem několik druhu kláves a značek, ale asi už zůstanu u tohle modelu. Klávesy jsou příjemný na dotek, nekloužou! Jako bonus pro mě je volume :oops: a usb 3!. Nemá podložku na zápěstí jak požaduješ, ale píšu s tím hodně a hraju hry, všechno Ok. Zápěstí nebolí po dlouhé hodiny. Pokud bys vyloženě chtěl tak se dá dokoupit. Co se týče hlučnosti existuje tlumicí kroužky, zkoušel jsem to jednou a nevyhovoval mi. Jinak switche brown je takový střed, ideální na psaní a hraní. Měl jsem kdysi na koleji blue a soused si stěžoval v noci že nemůže spát! :razz:
Kód:
https://shop.daskeyboard.com/products/das-keyboard-4-professional-for-mac/

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 11:37 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

https://www.czc.cz/fnatic-gear-rush-g1- ... 55/produkt

Co jsem hledal, tak vůbec špatně nevypadá tato verze, bohužel štve mě že mají i MX silent, ale ta má krátkej shift a to pro rychlopsaní je pohroma no. :)

Jinak ta das keyboard taky nevypadá vůbec zle, nechám to ještě trošku uležet a třeba se objeví další tip. :)

Core i7 4770K, Gigabyte GTX 1060 6GB Windforce, Asus ROG Maximus VII Gene, 2x8GB Corsair DD3, Noctua NH-U14S, Fractal Design Node 804, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), 2x Dell U2515H

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 11:50 
Začátečník
Začátečník

Koukal jsi na nějaký srovnávací videa ? Samotnýho mně to zajímalo, ale např. ty silent. nejsou o moc tišší než RED a ty bych za tichý rozhodně nepovažoval.

Pokud nemusí bejt za každou cenu machanika, tak tyhle mám vyzkoušený a jsou tichý, Dell je na tom asi o něco líp než HP v tomhle ohledu. Ale nevím, jak vypadá CZ layout, používám US.

https://www.czc.cz/dell-kb-216-cz/187863/produkt
https://www.czc.cz/hp-slim-business-cz/208114/produkt

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 12:00 
Začátečník
Začátečník

CZECHYa: nemas pravdu. Delaji US i UK layout v obou verzich ( silent a normal red). Sam mam US Silent - to je ta, co ji mas na obrazku. US ma dlouhy levy shift, maly enter. UK kratky shift, velky enter. Ja jsem zamital prave mechaniku az do ted. Silent spinace byly moji podminkou. Mela je dosud jen Corsair Strafe RGB, ale nechtelo se mi davat za klavesnici 4k.
Tenhle Fnatic je za 2000 a ja si myslim, ze je to za ty prachy dobra volba. Osobne bych ji nemenil, pac v tehle cene nic se silentama myslim ani neni. Zde vsechny dostupne varianty http://www.itage.cz/index.php?target=search&search=Fnatic+Gear+Rush+.

PS: vcera jsem po delsi dobe hral s jednim kamosem prez TSko. Hned na zacatku kola mu rikam " Ty mas novou mechaniku ze?" On "Jo". Ja na to "A nemas nahodou ty blue spinace, ze slysim od tebe cvakani, jak kdybys to hral na psacim stroji?" On "Jo mam, me se to tak libi" https://www.youtube.com/watch?v=N8_GbB1Al-Q :-D

i7 8700K @ 4800MHz/1.25V(delided by me)|Scythe Ninja 4|ASUS Strix-F|2x 8GB DDR4 3600 CL16|Gainward GS GTX1070 8GB|Evo 840 120GB, Evo 850 512GB, WD Green 2TB - Scythe Himuro|Fracral Design R4|Corsair RM850i 850W|24" Dell P2414H @80Hz|Logitech Z-5500 5.1|Logitech G9|Fanatic Gear MxRed Silent|Win 10 Pro 64

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 14:16 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Výborně, tak je vybráno. U mě je nutná mechanika, jsem naučenej na klasickým psacím stroji, takže potřebuji trošku ten feel a cit že to bouchne, i když je pravdou že u červenejch je už menší než třeba u hnědých či modrých. :)

Zkusím ten Fnatic za dvojku a uvidíme co bude. Díky za rady a postřehy hoši. :)

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 18:48 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Mě nejvíc štve, že když už narazím na slušnou klávesnici, neexistuje s českýma klávesama :(

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 21:12 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Jen se přihodím trochu do mlýna.

Czechya: a co cherry board MX.5? Má silent switche a žena si je chválí - píše všemi deseti, učila se psát na stroji a jen tak něco nemá ráda. Osobně mi taky docela sedí, i když posledních 5 let píšu převážně na thinkpadech, takže mám radši nižší stisk.

Pokud bys chtěl můžu ti ji půjčit na test.

Pro každého tazatele -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

Proč volit raději MLC SSD (dokud jsou) před TLC SSD -> http://bit.ly/2tnhOuqp

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 21:15 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Nizsi stisk maju aj MX Speed Silver.

PříspěvekZaslal v: ne 11. únor 2018, 21:25 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Já si našel favorita v podobě Cougar Vantar a fakt mi sedí.

PříspěvekZaslal v: po 12. únor 2018, 09:16 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

python.p napsal:
Jen se přihodím trochu do mlýna.

Czechya: a co cherry board MX.5? Má silent switche a žena si je chválí - píše všemi deseti, učila se psát na stroji a jen tak něco nemá ráda. Osobně mi taky docela sedí, i když posledních 5 let píšu převážně na thinkpadech, takže mám radši nižší stisk.

Pokud bys chtěl můžu ti ji půjčit na test.

Díky za nabídku, nevypadá vůbec zle ta 5.0, ale prvně zkusím ten Fnatic a uvidíme jak bude vyhovovat. :)

Zejtra má dorazit tak uvidíme. 8-)

PříspěvekZaslal v: po 12. únor 2018, 11:23 
Začátečník
Začátečník

CZECHYa: no hlavne blue a brown maji hmatovou odezvu - je tam citit propad pred polovinou stisku + blue ma to otravne cvakani navic. Red je linear. Musis si zvolit priority - na psani asi lepsi brown, ale hlucny. Na hrani jednoznacne Red silent.

i7 8700K @ 4800MHz/1.25V(delided by me)|Scythe Ninja 4|ASUS Strix-F|2x 8GB DDR4 3600 CL16|Gainward GS GTX1070 8GB|Evo 840 120GB, Evo 850 512GB, WD Green 2TB - Scythe Himuro|Fracral Design R4|Corsair RM850i 850W|24" Dell P2414H @80Hz|Logitech Z-5500 5.1|Logitech G9|Fanatic Gear MxRed Silent|Win 10 Pro 64

PříspěvekZaslal v: po 12. únor 2018, 11:24 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Switche su subjektivne takze svoje jednoznacne si strc niekam.

PříspěvekZaslal v: po 12. únor 2018, 15:42 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

CZECHYa: Pohoda, jen kdyby.

racecar: +1

PříspěvekZaslal v: út 13. únor 2018, 02:46 
Začátečník
Začátečník

Rush Fnatic s MX Red Silent (aka "MX Pink") je perfektne ticha klavesnice az na jednu dost dulezitou vadu - je tak ticha, ze je sakra hodne slyset ping od pruzinek. Co pomaha? Pokud to nechces rozmontovat prvni den, tak koupit si vazelinu do diferaku, svalovku injekci a po jemnym zahrati tu vazelinu vstriknout do urcitejch mist. Nejvetsi utlumeni ale byla slaba vrstva bitumenu na podvozky se kterou sem vytrel vnitrek obalu. Naopak krouzky (dva druhy) tu klavesnici udelaj hlucnejsi.

(Stejne vsichni vime, ze nejlepsi membranova klavesnice byla na Thinkpadech :-P a nej mechanicka je Model M - resistance is futile :-P)

PříspěvekZaslal v: čt 15. únor 2018, 10:21 
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar

PixleFMixle napsal:
Co pomaha? Pokud to nechces rozmontovat prvni den, tak koupit si vazelinu do diferaku, svalovku injekci a po jemnym zahrati tu vazelinu vstriknout do urcitejch mist.

No tak to nezbývá než popřát hodně štěstí s životností.

PříspěvekZaslal v: pá 16. únor 2018, 12:21 
Začátečník
Začátečník

DD,
chapu, ze kdyz se to neprodava jako "Keyboard grease" za petinasobek ceny, zni to mozna divne - ale jedna se o uplne stejnou vazelinu s PTFE jako se dava na tesneni prevodovek a diferaku. Injekce "svalovka" je nejtlustsi, tzn nejmensi odpor pri davkovani. Staci ji nakvapkat na mista, kde sou ruzny pacicky a nozicky. Ohledne toho je dost placani jater na internetu.

PříspěvekZaslal v: pá 16. únor 2018, 15:07 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

co zkusit něco takového?
https://www.amazon.com/Cherry-Rubber-Ring-Switch-Dampeners/dp/B00AZQ2OF8

Xeon E3 1231v3; Gainward GTX 1060 Phoenix 6Gb @2025/9064Mhz; 16Gb DDR3; Samsung 850 EVO 500Gb; Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; BenQ XL2411z (144hz); CM Storm QuickFire Pro (Cherry Mx RED); Logitech G703 (800 DPI); SoundBlaster Z; Logitech Z2300; Sennheiser HD569 + Antlion ModMic 4.0

Odpovědět na téma  [ 23 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 3 anonymních