Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od CZECHYa »

Zdravím,

potřebuji poradit novou mechanickou klávesnici, moje letitá Tesoro Durandal Ultimate (MX Brown) už odchází pomaličku a chtěl bych přejít na něco o dost tiššího, protože moji ženu už velmi štve hlučná klávesnice.

Co očekávám:

- prioritou je psaní a lehké hraní
- tiché switche nebo zkrátka něco tiššího než MX Brown, které jsou šíleně hlasité, i když dobře se na
nich psalo
- pohodlná podložka pod ruce
- CZ layout nebo alespoň UK layout
- podsvícení budu radši když nebude nebo je úplně vypnutelné
- klávesnice musí být černá, protože jinak nezapadne do interiéru

Rozpočet je defakto neomezený.

Děkuji moc za rady.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od anarkii »

Klávesnici s MX RED mám a tichá teda není, možná když to srovnám s IBM M, tak jo.. :-) Ona asi žádná mechanika nebude vyloženě tichá, ale nezkoušel jsem všechny druhy switchů, to ne.

Chiclet klávesnice jsou tichý a já si třeba na tu co mám na notebooku poměrně rychle zvykl, ikdyž píšu všema deseti. Spíš ve hrách je to trochu horší.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od racecar »

Su aj silent switche.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od logingame »

Ahoj, mrkni se na Das Keyboard 4 Pro. Za mě designová špička o materiálu ani nebudu hovořit, Vystřídal jsem několik druhu kláves a značek, ale asi už zůstanu u tohle modelu. Klávesy jsou příjemný na dotek, nekloužou! Jako bonus pro mě je volume :oops: a usb 3!. Nemá podložku na zápěstí jak požaduješ, ale píšu s tím hodně a hraju hry, všechno Ok. Zápěstí nebolí po dlouhé hodiny. Pokud bys vyloženě chtěl tak se dá dokoupit. Co se týče hlučnosti existuje tlumicí kroužky, zkoušel jsem to jednou a nevyhovoval mi. Jinak switche brown je takový střed, ideální na psaní a hraní. Měl jsem kdysi na koleji blue a soused si stěžoval v noci že nemůže spát! :razz:

Kód: Vybrat vše

https://shop.daskeyboard.com/products/das-keyboard-4-professional-for-mac/
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od CZECHYa »

https://www.czc.cz/fnatic-gear-rush-g1- ... 55/produkt

Co jsem hledal, tak vůbec špatně nevypadá tato verze, bohužel štve mě že mají i MX silent, ale ta má krátkej shift a to pro rychlopsaní je pohroma no. :)

Jinak ta das keyboard taky nevypadá vůbec zle, nechám to ještě trošku uležet a třeba se objeví další tip. :)
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od anarkii »

Koukal jsi na nějaký srovnávací videa ? Samotnýho mně to zajímalo, ale např. ty silent. nejsou o moc tišší než RED a ty bych za tichý rozhodně nepovažoval.

Pokud nemusí bejt za každou cenu machanika, tak tyhle mám vyzkoušený a jsou tichý, Dell je na tom asi o něco líp než HP v tomhle ohledu. Ale nevím, jak vypadá CZ layout, používám US.

https://www.czc.cz/dell-kb-216-cz/187863/produkt
https://www.czc.cz/hp-slim-business-cz/208114/produkt
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od alienGT »

CZECHYa: nemas pravdu. Delaji US i UK layout v obou verzich ( silent a normal red). Sam mam US Silent - to je ta, co ji mas na obrazku. US ma dlouhy levy shift, maly enter. UK kratky shift, velky enter. Ja jsem zamital prave mechaniku az do ted. Silent spinace byly moji podminkou. Mela je dosud jen Corsair Strafe RGB, ale nechtelo se mi davat za klavesnici 4k.
Tenhle Fnatic je za 2000 a ja si myslim, ze je to za ty prachy dobra volba. Osobne bych ji nemenil, pac v tehle cene nic se silentama myslim ani neni. Zde vsechny dostupne varianty http://www.itage.cz/index.php?target=se ... Gear+Rush+.

PS: vcera jsem po delsi dobe hral s jednim kamosem prez TSko. Hned na zacatku kola mu rikam " Ty mas novou mechaniku ze?" On "Jo". Ja na to "A nemas nahodou ty blue spinace, ze slysim od tebe cvakani, jak kdybys to hral na psacim stroji?" On "Jo mam, me se to tak libi" https://www.youtube.com/watch?v=N8_GbB1Al-Q :-D
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od CZECHYa »

Výborně, tak je vybráno. U mě je nutná mechanika, jsem naučenej na klasickým psacím stroji, takže potřebuji trošku ten feel a cit že to bouchne, i když je pravdou že u červenejch je už menší než třeba u hnědých či modrých. :)

Zkusím ten Fnatic za dvojku a uvidíme co bude. Díky za rady a postřehy hoši. :)
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od Octopuss »

Mě nejvíc štve, že když už narazím na slušnou klávesnici, neexistuje s českýma klávesama :(
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od python.p »

Jen se přihodím trochu do mlýna.

Czechya: a co cherry board MX.5? Má silent switche a žena si je chválí - píše všemi deseti, učila se psát na stroji a jen tak něco nemá ráda. Osobně mi taky docela sedí, i když posledních 5 let píšu převážně na thinkpadech, takže mám radši nižší stisk.

Pokud bys chtěl můžu ti ji půjčit na test.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od racecar »

Nizsi stisk maju aj MX Speed Silver.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od python.p »

Já si našel favorita v podobě Cougar Vantar a fakt mi sedí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od CZECHYa »

python.p píše:Jen se přihodím trochu do mlýna.

Czechya: a co cherry board MX.5? Má silent switche a žena si je chválí - píše všemi deseti, učila se psát na stroji a jen tak něco nemá ráda. Osobně mi taky docela sedí, i když posledních 5 let píšu převážně na thinkpadech, takže mám radši nižší stisk.

Pokud bys chtěl můžu ti ji půjčit na test.
Díky za nabídku, nevypadá vůbec zle ta 5.0, ale prvně zkusím ten Fnatic a uvidíme jak bude vyhovovat. :)

Zejtra má dorazit tak uvidíme. 8-)
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od alienGT »

CZECHYa: no hlavne blue a brown maji hmatovou odezvu - je tam citit propad pred polovinou stisku + blue ma to otravne cvakani navic. Red je linear. Musis si zvolit priority - na psani asi lepsi brown, ale hlucny. Na hrani jednoznacne Red silent.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od racecar »

Switche su subjektivne takze svoje jednoznacne si strc niekam.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od python.p »

CZECHYa: Pohoda, jen kdyby.

racecar: +1
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od PixleFMixle »

Rush Fnatic s MX Red Silent (aka "MX Pink") je perfektne ticha klavesnice az na jednu dost dulezitou vadu - je tak ticha, ze je sakra hodne slyset ping od pruzinek. Co pomaha? Pokud to nechces rozmontovat prvni den, tak koupit si vazelinu do diferaku, svalovku injekci a po jemnym zahrati tu vazelinu vstriknout do urcitejch mist. Nejvetsi utlumeni ale byla slaba vrstva bitumenu na podvozky se kterou sem vytrel vnitrek obalu. Naopak krouzky (dva druhy) tu klavesnici udelaj hlucnejsi.

(Stejne vsichni vime, ze nejlepsi membranova klavesnice byla na Thinkpadech :-P a nej mechanicka je Model M - resistance is futile :-P)
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od davkol »

PixleFMixle píše:Co pomaha? Pokud to nechces rozmontovat prvni den, tak koupit si vazelinu do diferaku, svalovku injekci a po jemnym zahrati tu vazelinu vstriknout do urcitejch mist.
No tak to nezbývá než popřát hodně štěstí s životností.
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od PixleFMixle »

DD,
chapu, ze kdyz se to neprodava jako "Keyboard grease" za petinasobek ceny, zni to mozna divne - ale jedna se o uplne stejnou vazelinu s PTFE jako se dava na tesneni prevodovek a diferaku. Injekce "svalovka" je nejtlustsi, tzn nejmensi odpor pri davkovani. Staci ji nakvapkat na mista, kde sou ruzny pacicky a nozicky. Ohledne toho je dost placani jater na internetu.
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Mechanická klávesnice (MX Red, MX Silent apod)

Příspěvek od Fidor »

AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“