Jak najít klávesnici s danými vlastnostmi?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
pepak.net
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2006

Jak najít klávesnici s danými vlastnostmi?

Příspěvek od pepak.net »

Neměl byste někdo tip, jak najít vhodnou klávesnici podle vlastností? Myslel bych si, že to bude jednoduché, přinejmenším velké e-shopy mají velkou nabídku a možnost vyhledávat podle parametrů, ale speciálně u klávesnic zjišťuji, že údaje u jednotlivých modelů jsou naprosto nedůvěryhodné a často zcela odlišné od reality. Spolehnout se nedá ani na obrázky, běžně narážím na to, že obrázek neodpovídá skutečnému modelu.

Například bych chtěl podsvětlenou klávesnici s krátkým backspacem (a zpětným lomítkem vlevo od něj a tomu odpovídajícím zbytkem rozložení - velký enter, velké oba shifty) a samostatnými multimediálními klávesami, a nemám tušení, jak to vyhledat. Alza, kde mají asi nejdetailnější možnosti hledání, mi dovolí si tyto parametry naklikat, ovšem ke dnešnímu datu zobrazí jen pět klávesnic, z nichž podle obrázků ani jedna nemá krátký backspace, samostatné multimediální klávesy má jedna (ovšem k tomu úplně atypické rozložení) a akorát to podsvícení se zdá být přesné. Na CzC pro jistotu vyhledávat podle layoutu nejde, ale když jsem poctivě prošel všechny podsvícené klávesnice, našel jsem jednu, která by snad mohla vyhovovat (kdybych mohl věřit obrázku), až na to, že její tvůrce umístil programovatelné klávesy do sloupce po levé straně a tím úplně zlikvidoval jakoukoliv ergonomii (protože když budu šmátrat po klávese, tak samozřejmě trefím tu programovatelnou, ne shift nebo tab - nebo escape!!!). Na jiných e-shopech také vyhledávání podle layoutu nenacházím a hledání podle obrázků (s vědomím, že to je krajně nespolehlivá cesta) také nevede k úspěchu - často ani ty obrázky nejsou dost detailní, abych mohl rovnou v seznamu poznat, jestli se klávesnicí vůbec mám zabývat.

Takže to, co měla být primitivní operace ve stylu "zadám do vyhledávače základní parametry a potom se podle dalších faktorů rozhodnu" mění na krajně frustrující hon na to, abych našel aspoň jednu jakž takž vyhovující klávesnici. A nebo druhá varianta, mohu oželet svoje potřeby a zvyknout si na jiné rozložení - což asi ve finále budu muset udělat, ale kam jsme se to dostali, že zboží vybírám ne podle toho, které mi bude nejlépe vyhovovat, ale podle toho, které mi bude nejméně vadit??

Neměl by někdo nápad na e-shop, kde bych dokázal vyhledat klávesnici podle svých požadavků? Nebo na konkrétní model? Po zkušenostech s hledáním už raději nepřidávám žádné další parametry, je mi jedno, jaká bude cena a jestli to budu muset objednávat v korejském shopu bez angličtiny, hlavně když se podaří splnit ty základní požadavky.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak najít klávesnici s danými vlastnostmi?

Příspěvek od Atapi »

Krátký backspace má dneska teda minimum klávesnic, když oželíš to, tak si budeš moct vybrat ze spousty si myslím. Slouhé shifty jsou běžný a a dvouřádkový enter je celkem častej taky. Že bych trefoval multimediální klávesy na boku místo esc se mi teda nestává (snad leda když jsem ožralej :D) a za chvíli si na nový rozložení kláves zvykneš.
A taky je otázka o jaký cenový hladině se bavíme, kupuješ shit klávesnici za 3 stovky co za rok vyhodíš, nebo herní s mechanickejma spínačema nebo?
Jinak já teda šel normálně do obchodu a tam jsem si vybral (časo i v malejch maj aspoň 10 různejch klávesnic skladem).
Obrázek by taky neměl bejt problém, prostě se pak koukneš na recenzi, jestli to tak opravdu je...
Obrázek
pepak.net
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2006

Re: Jak najít klávesnici s danými vlastnostmi?

Příspěvek od pepak.net »

Atapi píše:za chvíli si na nový rozložení kláves zvykneš.
To asi ano, ale slovy Bendera, "What is this, the Middle Ages?" Pokud to nebude absolutně nezbytné řešit jinak, tak na to chci raději jít systémem "počítač se přizpůsobí člověku" než "člověk se přizpůsobí počítači". I kdyby mě to mělo stát spoustu peněz navíc.
A taky je otázka o jaký cenový hladině se bavíme, kupuješ shit klávesnici za 3 stovky co za rok vyhodíš, nebo herní s mechanickejma spínačema nebo?
To je mi fuk. Když bude splňovat moje požadavky, tak ať je třeba za tři tisíce. Bohužel mezi kvalitními klávesnicemi jsem nic s použitelným rozložením nenašel, všichni bez výjimky mají rozložení, které není kompatibilní s mými požadavky. Nebo to tak na obrázcích vypadá, a já už jsem pochopil, že obrázkům můžu jakžtakž důvěřovat jen tehdy, když ukazují něco, co se mi nelíbí.
Jinak já teda šel normálně do obchodu a tam jsem si vybral (časo i v malejch maj aspoň 10 různejch klávesnic skladem).
Máš tip na obchod, kde by měli klávesnice vystavené? Jestli ano, sem s ním - u velkých shopů to bohužel nebývá obvyklé (logicky, radši vystaví něco, na čem mají větší zisk).
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak najít klávesnici s danými vlastnostmi?

Příspěvek od Atapi »

Regál mají v datartu, ale spíš s herníma kusama (což může být plus, protože jsou často podsvícené) já to kupoval v nějakým noname co už si ani nepamatuju (žádnej řetězec), prostě jsem řekl co chci a obsluha prohrabala všechno co měli skladem. :lol:
To co chceš ty splňujou nejlevnější geniusy, bohužel nejsou ale podsvícené, všechny dražší od nich (a podsvícené) mají delší backspace, taky jsem vybíral něco podobné a nakonec jsem backspace vzdal, zbytek tvých požadavků není myslím problém.
Obrázek
pepak.net
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2006

Re: Jak najít klávesnici s danými vlastnostmi?

Příspěvek od pepak.net »

Atapi píše:To co chceš ty splňujou nejlevnější geniusy, bohužel nejsou ale podsvícené, všechny dražší od nich (a podsvícené) mají delší backspace, taky jsem vybíral něco podobné a nakonec jsem backspace vzdal, zbytek tvých požadavků není myslím problém.
Ty další požadavky už jsem sem ani nepsal, ty si nechávám pro případ, že by se náhodou svět zbláznil a já mohl vybírat :-)

Bohužel Genius přestal vyrábět KB-G265, to byla svým rozložením a vlastnostmi naprosto super klávesnice. Sice možná ne kdovíjak kvalitní, ale kdybych si to uvědomil včas, tak jsem jich klidně mohl koupit deset do zásoby a mít na pár let pokoj.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“