Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Donic »

Syn by chtěl vyměnit stávající klávesnici a myš u stolního počítače...nejlépe za bezdrátové a herní provedení. Bohužel kompletní herní set klávesnic a myši v bezdrátové provedení jsem zatím nikde neobjevil...Tudíž bych se to asi pokusil koupit samostatné....U myši bych zřejmě preferoval nový Hero senzor, ale u mnou vytypovaných myši je docela velký cenový rozdíl...Tj. mezi Logitech G305 a Logitech G Pro Wireless je cca 2500 Kč rozdíl, což se mi zda docela dost...Nevim, zda by postačovala ta levnější anebo se vyplatí uz připlatit za tu dražší...
No a pokud chtěl mít stejnou značku i u klávesnice, tak mi napadla pouze Logitech G613 (barevné podsvícení prý není potřeba). Nicméně jsem netušil, že v dnešní době bude problém sehnat danou klávesnici Logitech G613 v české lokalizaci...bohužel většinou nabízejí lokalizaci US nebo DE. Přece jenom žijeme v Čechách, tak jsem myslel, že lokalizace v CZ bude úplně normální věc...ale asi není.
Pokud má někdo s výše uvedeným příslušenstvím zkušenost anebo mi poradí ještě něco lepšího a výhodnějšího, budu pochopitelně jen rád...Díky
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od logingame »

existuje přelepy pro tyto případy, ale kazí to celkově dojem na dotyk. Pak firmy kde vám to natisknout přímo UV tiskem na klávesnici, ale počítejte s tím že to bude drahý cca jako půlka klávesnici :D, pokud syn bude na tom jen hrát, tak české znaky nepotřebuje a jestli občas něco potřebuje napsat tak ať si to naučí.
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Barnews »

No do komplet bezdrátového setu bych nešel. Klávesnici bych vzal normálně drátovou. Nevidím tam jediný důvod proč by to měl být bezdrát, přinese to zbytečné komplikace s nabíjením či bateriemi :-D

U myši už je to jiná věc. Největší výhodu bezdrátových myší oceňuji ve volnosti ruky. Nepřekáží žádný drát. S myší se krásně volně pohybuje. Problém ale nastává s kvalitou provedení bezdrátových myší, aby volnost ruky nebyla vykoupena příliš velkou cenou v podobě spolehlivosti (výpadky ovládání myši) či nabíjení (aby to něco vydrželo) atd...

Nejlepší v bezdrátových myších je asi logitech a vámi zmiňovanou Logitech G Pro Wireless mám takže na ní mohu napsat pár zkušeností.

Logitech G Pro Wireless je podle mě to nejlepší z bezdrátovejch myší co lze sehnat.

Výdrž je luxusní oproti předešlým co jsem měl. Udává se circa 40 hodin a i když jsem to neměřil tak bych řekl že to sedí. Při běžném používání a občasném hraní musím nabíjet max jednou za týden. Pokud člověk k hraní sedne v sobotu ráno a v neděli večer vstane tak to je přibližně tolik, kolik to vydrží na jedno nabití. Navíc se nabíjí velice rychle. Za hoďku či dvě je plně nabitá (circa přes oběd :-D)

Je lehká a příjemná. Ze začátku prvních pár hodin se mi na ní nepřijemně potila ruka, ale to byl jen začátek, než si zvykla na můj dotek :-D. Od té doby super.

Kolečko je kvalitní, není příliš tuhé, doprovodný software není vyložený trash a je užitečný pro všechen nový hardware od logitechu.

Je spolehlivá. Nestalo se mi že by přestala komunikovat s PC. Nepoznáte že to není drát :-D

Jedinou výhradu mám asi k použitým spínačům pod tlačítky, které mohou být místy i nepříjemné (mám ten dojem že tam je pružinka která vás může občas i brnět do prstů) Původní myš G903 jsem nahradil touto z důvodu degradovaných spínačů které začaly ztrácet signál kliknutí a tím způsobené doubleclicky. Tato myš má podle mě stejný problém, jen se asi ještě nezačal plně projevovat. Původní myš jsem měl rok, než to začlo. Tuto mám zatím circa přes půl roku. Tak uvidíme :-/ Mám ale oprávněné obavy že použité spínače se používají ve většině takovýhto myších i drátových, takže bych si moc nepolepšil kdybych vybral něco jiného :-/

Cena za ní je velká. Proto bych asi doporučoval spíš nějakou drátovou v rozmezí 1-2k
Bezdrátová myš není něco co člověk potřebuje, to člověk musí chtít, koupit a vyzkoušet :-D
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Chief4 »

měl jsem pár dní gpw a super, akorát je to taková strední velikost pro claw grip. já radsi mensi coz g305 splnuje a tak jsem ji koupil a nelituju, asi za 1000 a k tomu powerbanka zdarma, nechápu tu cenu.
zpracovani a material je znatelne horsi oproti gpw ale clovek si zvykne. gpw je na podlozce stabilni a vyvazena, kdezto g305 ma dost tezkej zadek, je nutnost koupit lithium baterie, nejlepe mensi AAA s redukci nebo alobalova kulicka to resi a snizi to vahu o nejakejch 15-20g prave na ukor toho zadku, tudiz stejne jako gpw, pak je to bezkonkurecni mys, vydrz g305 nesmysl - pocita se na mesice s lion baterkou
takze zalezi co ti padne do ruky, nebo jestli chces usetrit
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Jeltík »

G603 je super, s 1 lithiovou baterkou by měla vydržet asi půl roku.
A klávesnici bych taky radši drátovou, přeci jen se s ní běžně neběhá po bytě.
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Donic »

I když jsem původně spíše chtěl tu G Pro Wireless, zvolím zřejmě G305...nikoliv ale kvůli vyšší ceně, nýbrž vzhledem k menší ruce. Jinak jsem netušil, že je to s těmi bateriemi až taková alchymie...Ale třeba bude postačovat ta lithiová AA... :idea:
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Chief4 »

energizer lithiova AA se jeste da, ted ji tam zrovna mam, ale priste koupim AAA
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Jeltík »

Na to jsem našel prima video.
https://youtu.be/Stf8UmIaJuo
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Donic »

Na tom videu u G305 s Energizer Lithium Ultimate AAA používal zajímavou redukci a tu ještě ostříhával nůžkami na nižší hmotnost...A docela pěkné závěrečné srovnání hmotností,výdrže a nákupní ceny daných dvou myší :sigh:
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Chief4 »

V tom videu neni nic novyho, co by nezaznelo uz pred rokem v recenzich a v amaterskych videiich. v Linus uz nevedeli co natocit tak udelali "recenzi". Mohli tam udelat alespon nejakou pridanou hodnotu napr vice rozebrat ty 3d printed modifikace.

https://www.youtube.com/watch?v=20ZXAEiiKMU
https://www.youtube.com/watch?v=wueXAR8JLrU

https://www.youtube.com/watch?v=Lzk-XEprybk

gpw
https://www.youtube.com/watch?v=NeWRU92qMUQ&t=1s
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od Donic »

Barnews píše:No do komplet bezdrátového setu bych nešel. Klávesnici bych vzal normálně drátovou. Nevidím tam jediný důvod proč by to měl být bezdrát, přinese to zbytečné komplikace s nabíjením či bateriemi :-D
A co třeba tato drátová klávesnice Logitech G213 Prodigy CZ? Není sice mechanická, ale měla by mít českou lokalizaci s podsvícením a její recenze zde nevycházela úplně špatně:
https://www.youtube.com/watch?v=mbe2OhpFZa8
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Jakou zvolit herní a bezdrátovou klávesnici a myš?

Příspěvek od jakubom »

Abych nemusel zakládat nové vlákno napíšu si sem, máíte někdo možnost srovnat velikost té G305 proti A4tech X7? Už má A4tech nějakých 10 let a pořád drží, nicméně uvažuji nad výměnou kvůli bezdrátu, jenom teda je menší velikost a žádná myš mně neseděla tak dobře v ruce jako ten A4tech, tak možná kdyby někdo měl zkušensot budu rád. Díky
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“