Výběr klávesnice cca 2-3k

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od Pepe3dx »

Ta "Alienka" je pěkná..tu jsem vůbec nikde neviděl. Ty ji máš s CZ layoutem?

Btw myslím, že dneska už bude ta kvalita těch klávesnic trochu jinde, takže jestli to je membrána, nebo mechanika je fakt šumák.
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od Sinpa »

Našel jsem ji náhodou na Alze a hned objednal (pár věcí od Dellu už jsem měl a je to asi jediná firma kde jsem se zatím nespálil).
Ne, je to ENG, musel jsem holt slevit z některých požadavků.
Teď přemýšlím jak tam ty CZ znaky dostat - polep je hnus a nesvítí, laser vyjde na litr a ještě poslat poštou, nové keycapy nejsou...
Původně jsem chtěl membránu, ale kvalitních lowprof membrán je míň jak mechanik.
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od Exp »

Já za ně podle mě dával výrazně míň než ukazuje alza, tuším kolem 2300 Kč a to už celkem rozdíl je. Přiznám se že ty mechanický mi nic neříkají, jsem zvyklej řadu let na nízkoprofilovky a na vyšších klávesách píšu jak mamlas.
Pepan1221
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2020

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od Pepan1221 »

Řeším teď ten samý problém,
našel jsem Lenovo Legion K500 https://www.czc.cz/lenovo-legion-k500-k ... 13/produkt
Má sice levý krátký shift, ale jinak se jeví jako ideální klávesnice.

Máte někdo s ní zkušenosti?
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od Sinpa »

Osobní zkušenost nemám, ale vyřadil jsem ji pro hlučnost (dedukováno z videí) a vysoké klávesy.
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od zombux »

Pepan1221 píše:Řeším teď ten samý problém,
našel jsem Lenovo Legion K500 https://www.czc.cz/lenovo-legion-k500-k ... 13/produkt
Má sice levý krátký shift, ale jinak se jeví jako ideální klávesnice.

Máte někdo s ní zkušenosti?
zakoupeno.
zatím si na to zvykám, ale předtím jsem měl Lenovo membránovku s identickým layoutem, takže to jde docela rychle.
a ano, v CZ/SK verzi opravdu má levý krátký shift, a úzký dvouřádkový enter (viz taky uživatelské fotky na CZC).
hlučnost - no, čekal jsem větší randál, tohle je skoro jak ta membránovka, jen navíc zvuk "klapání", za mě to není překvapivě vůbec žádná trága :)
switche (Kailh Red) - no. uvidíme. mám při psaní zatím relativně dost překlepů, ale předpokládám že se to ustálí s tím jak si na to zvyknu (týden dva).
podle všeho (respektive podle komentáře na Amazonu) to má údajně vyměnitelné switche, takže případná výměna za něco jiného by neměl být problém - ale nerozebíral jsem to.
je to moje první mechanika, takže nemám tak úplně srovnání, ale první dojmy jsou docela překvapivě pozitivní :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od zombux »

update: tak vyměnitelné switche asi spíš ne. zkoušel jsem jeden vytáhnout, ale nechce se mu - takže bych to viděl jako napevno.
red switche se mačkají hodně lehce, zatím mám dost překlepů, ale uvidíme co to bude dělat časem - pro moje použití by asi byly vhodnější brown, ale co už :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od zombux »

update - zkušenost po dvou měsících.
jo, red switche opravdu nejsou ideální pro "psavce", tactile switche by byly o hodně lepší.
nicméně - jo, za tyhle prachy je to asi jediná mechanická kláveska s CZ layoutem, co se dá koupit - pokud dobře koukám, tak alternativa (navíc s tactile switchi) je až Logitech za dvakrát tolik, takže... your choice.
má to opravdu dlouhou learning curve na psaní - ze začátku je překlepů opravdu hodně, ale pár týdnů a je to v pohodě.
ano, síla potřebná ke zmáčknutí klávesy tak, aby reagovala (tj. ani ne do konce, ale někam do půlky) je na můj vkus hodně malá, ale... dá se s tím v pohodě fungovat a psát.
co se týče provedení - je to úplně v pohodě. kláveska je bytelná, ani náhodou necestuje po stole, neprohýbá se, jde z ní pocit docela dost fortelnýho provedení - možná podložka pod zápěstí mohla být z měkčího materiálu, ale zrovna mně to nevadí.
multimediální klávesy nahoře mohly být taky podsvícené, ale není to zásadní išjů, taky tam nemusely být vůbec.
klávesa "game mode" nad Escapem mě spíš prudí, po zvyku prostě sahám "někam doleva nahoru na Escape" a zmáčknu tohle, ale... prostě to nemám nakonfigurováno a čert to vem.
jestli bych koupil znovu, kdybych nakupoval znovu a už to neměl doma? hmm... no, asi bych možná šel do tactile Logitechu, just for the lolz - ale jak říkám - je to rozdíl 4k vs 2k, už se to odůvodňuje o dost hůř.
moje hodnocení na psaní - po zvyknutí je to v pohodě. na hraní - úplně v pohodě.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“