Obyčejná klávesnice

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Ty asi nehraješ hry...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

Octopuss píše:Ty malý funkční klávesy jsou peklo. A za úzkej levej Shift by měli výrobci viset.
100% souhlas. proč sakra dělají ty funkční klávesy menší než zbytek kláves?
malej levej shift bych asi byl ochotnej překousnout, podle věky vypěstovaný stopy prstů na klávesnici stejně moc na pravou půlku nechmatám - pravda, blbý je že by mi tam zas překážela ta klávesa tam přesunutá zprava. asi bych radši preferoval, když už, dlouhej backspace a klávesu diakritiky posunutou o řadu níž před zkrácenej Enter (říkám zkrácenej, ne zprasenej na jednu řádku).
well, možná to nakonec bude jistit origo Lenovo, jen bez Smartcard a za nějakou lidskou cenu a ne 1600CZK :crazy: https://www.alza.cz/lenovo-usb-smartcar ... 140390.htm
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Shaquille »

Octopuss píše:Ty asi nehraješ hry...
Proc bych nehral hry? Proste mi to nevadi, nic vic v tom nehledej...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Shaquille »

zombux píše:
Octopuss píše:Ty malý funkční klávesy jsou peklo. A za úzkej levej Shift by měli výrobci viset.
100% souhlas. proč sakra dělají ty funkční klávesy menší než zbytek kláves?
malej levej shift bych asi byl ochotnej překousnout, podle věky vypěstovaný stopy prstů na klávesnici stejně moc na pravou půlku nechmatám - pravda, blbý je že by mi tam zas překážela ta klávesa tam přesunutá zprava. asi bych radši preferoval, když už, dlouhej backspace a klávesu diakritiky posunutou o řadu níž před zkrácenej Enter (říkám zkrácenej, ne zprasenej na jednu řádku).
well, možná to nakonec bude jistit origo Lenovo, jen bez Smartcard a za nějakou lidskou cenu a ne 1600CZK :crazy: https://www.alza.cz/lenovo-usb-smartcar ... 140390.htm
Proc ne? Na "prstoklad" to nema vubec zadny vliv. Nevim, jak casto a v jakych silenych hmatech a chvatech pouzivas F keys, ale tohle je asi posledni vec, co bych resil ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od killerek »

zombux píše: well, možná to nakonec bude jistit origo Lenovo, jen bez Smartcard a za nějakou lidskou cenu a ne 1600CZK :crazy: https://www.alza.cz/lenovo-usb-smartcar ... 140390.htm
Ja sem ji kupoval a je mensi nez byvaly IBM/Lenovo klavesnice s multimedia klavesama. Ma to trochu mensi klavesy, takze skocila ve skrini.

Jinak me levy shift zmenseny nevadi, protože sem leta zvykly používat tu klávesou s pipou vedle toho. Zato maly enter nebo backspace me vadi hodne. Male F klavesy mi nikdy nevadili a to ani při hrani, ale mit je v plne velikosti je lepsi.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

no, tak jako tak, Genius jsem dneska vrátil. není to úplnej průser, ale ani žádnej šlágr. za dvě kila mám slíbenou tuhle, tak uvidíme :) https://www.amazon.co.uk/Lenovo-Keyboar ... B07MBF6LFC
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Ty malý Fka jsou víc hnusný než problém, ale nikdy jsem takovou klávesnici neměl, a možná bych měl problém se do nich trefit.
Ten shift problém je, jednak malíčkem trefuju cca střed dlouhýho, takže malej je blbej, a hlavně ta klávesa vedle něj chybí na obvyklým místě (nevím co to je za znaky, myslím že jsem viděl nějaký lomítko nebo tak něco).
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

Octopuss píše:Ty malý Fka jsou víc hnusný než problém, ale nikdy jsem takovou klávesnici neměl, a možná bych měl problém se do nich trefit.
Ten shift problém je, jednak malíčkem trefuju cca střed dlouhýho, takže malej je blbej, a hlavně ta klávesa vedle něj chybí na obvyklým místě (nevím co to je za znaky, myslím že jsem viděl nějaký lomítko nebo tak něco).
lomítko samozřejmě patří hned vlevo vedle malýho backspacu :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
makarej
Nováček
Nováček
Registrován: 08. lis 2012

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od makarej »

zdravim, na kazdej klavesnici co kupim je problem, ze ked stlacim viac klaves naraz tak dalsie uz neregistruje, vadi to v hrach, lebo ked stlacim W, A a shift (teda sprint sikmo), tak uz nemozem skakat, lebo neregistruje medzernik, tyka sa to nejakej funkcie, ktoru musi klavesnica mat a daju sa podla toho klavesnice na webshope vyfiltrovat?
MB: ASUS P8Z77-V PRO / CPU: I5 3570K@4.3GHz + GELID Solutions Tranquillo / GPU: Gigabyte Geforce gtx 1070 / RAM: 16gb@1333MHz / SSD: Kingston HyperX 3K SSD 240 GB / HDD: Seagate Barracuda HDD 3TB / PSU: Seasonic M12II-620 / CASE: Fractal Design Define R4 / LCD: 27" Acer Nitro VG270bmiix 1920x1080 + 24" Samsung SyncMaster P2450 1920*1080
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od mstK »

Musi mit anti ghosting/rollover. Vetsina hernich uz to dnes ma, ale ne vzdy to prodejce uvadi, takze je treba hledat, kolik ktera klavesnice rozezna soucasne stisknutych klaves.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

antighosting, ale v eshopu na to filtrace není, je třeba číst recenze dané klávesnice, protože tohle není jen o tom jestli to klávesnice má nebo nemá, ale jak je to implementováno (pokud vůbec)
edit: někteří výrobci dokonce implementují antighosting různě "po sektorech" a tak, takže bacha.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
makarej
Nováček
Nováček
Registrován: 08. lis 2012

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od makarej »

paci sa mi tato http://x7.a4tech.com/product.aspx?id=87
je tam napisane "8 N-Key Rollover", takze na nej by ten problem nemal byt?
MB: ASUS P8Z77-V PRO / CPU: I5 3570K@4.3GHz + GELID Solutions Tranquillo / GPU: Gigabyte Geforce gtx 1070 / RAM: 16gb@1333MHz / SSD: Kingston HyperX 3K SSD 240 GB / HDD: Seagate Barracuda HDD 3TB / PSU: Seasonic M12II-620 / CASE: Fractal Design Define R4 / LCD: 27" Acer Nitro VG270bmiix 1920x1080 + 24" Samsung SyncMaster P2450 1920*1080
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od mstK »

Mela by zvladat 8 klaves stlacenych soucasne. Pokud ti to staci, coz asi jo, tak OK. Akorat mne by asi vadily ty extra klavesy pod mezernikem.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
makarej
Nováček
Nováček
Registrován: 08. lis 2012

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od makarej »

mstK píše:Mela by zvladat 8 klaves stlacenych soucasne. Pokud ti to staci, coz asi jo, tak OK. Akorat mne by asi vadily ty extra klavesy pod mezernikem.
uvidime, dnes si ju idem vyzdvihnut, prave tie klavesy pod medzernikom je dovod preco ju chcem, ovladat palcom viac funkcii by bolo v hrach super

/edit, je to super, tie klavesy maju polovicnu vysku oproti medzerniku, takze vobec nezavadzaju
MB: ASUS P8Z77-V PRO / CPU: I5 3570K@4.3GHz + GELID Solutions Tranquillo / GPU: Gigabyte Geforce gtx 1070 / RAM: 16gb@1333MHz / SSD: Kingston HyperX 3K SSD 240 GB / HDD: Seagate Barracuda HDD 3TB / PSU: Seasonic M12II-620 / CASE: Fractal Design Define R4 / LCD: 27" Acer Nitro VG270bmiix 1920x1080 + 24" Samsung SyncMaster P2450 1920*1080
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“